HRY pro maminky s dětmi

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Tato přehledně uspořádaná knížka poskytuje nejen maminkám spoustu tipů, jak si hrát s dětmi již od prvních dní jejich života. Najdete zde jak tradiční hry a hříčky, tak i řadu nových nápadů, jak děti zabavit a pobavit…Autor: Jana Hanšpachová
Vydal: Portál, 2001

Tato přehledně uspořádaná knížka poskytuje nejen maminkám spoustu tipů, jak si hrát s dětmi již od prvních dní jejich života. Najdete zde jak tradiční hry a hříčky, tak i řadu nových nápadů, jak děti zabavit a pobavit.
Kromě námětů ke hrám se dočtete i něco málo teorie o tom, proč je hra pro děti tak důležitá, jaké hry jsou vhodné a co Vašim dětem mohou dát.
Kniha je rozdělená do kapitol:Ukolébavky, Říkadla (ukázky některých z nich najdete i na našich stránkách v rubrice hrátky, která je řazena pod říkankami), Domácí sportování, Kuchyň jako dětská dílna, Papír, Barvy, Příroda, Co dům dal, Písek, hlína, kameny, Světla a stíny, Voda. V záhlaví každé z her (i v jejich přehledu) se dozvíte, pro jak staré děti je určena, na co je hra zaměřena, kolik času budete muset věnovat její přípravě (většina z nich je na přípravu nenáročná), co všechno budete potřebovat.

ZDE si můžete knihu objednat, resp. přečíst si několik ukázek z ní.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

[Soutěž] Heidi, děvčátko z hor

Tentokrát si představíme 3 retro knihy z kolekce Cesta časem s Albatrosem, která vyšla při příležitosti oslav 70. let výročí nakladatelství

Čtu dál →

Pro dítě vybírejte pouze bezpečné plavecké pomůcky

S nadcházející letní sezónou je nutné vybrat nejen krásnou dovolenou u vody, ale také kvalitní plavecké pomůcky pro vaše děti.

Čtu dál →

Tip na výlet: Sportovně-rekreační areál Vrchbělá v Bělé pod Bezdězem

Rádi zdoláváme rozhledny a jedna taková nás zavedla do sportovně-rekreačního areálu Vrchbělá v Bělé pod Bezdězem. Netušili jsme, jak to

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • TUHLE KNIHU JSEM SI PŮJČILA A VELICE SE MI LÍBILA.JE TAM HODNĚ NÁPADŮ,ALE NĚKTERÉ SE MI VŮBEC NELÍBILY.PROTI GUSTU ŽÁDNÝ DYŠPUTÁT.

  • Želvíček
    Želvíček

    Tuto knížku mám doma. Skutečně je to pěkná a užitečná knížka.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist