HRY pro maminky s dětmi

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Tato přehledně uspořádaná knížka poskytuje nejen maminkám spoustu tipů, jak si hrát s dětmi již od prvních dní jejich života. Najdete zde jak tradiční hry a hříčky, tak i řadu nových nápadů, jak děti zabavit a pobavit…

Autor: Jana Hanšpachová
Vydal: Portál, 2001

Tato přehledně uspořádaná knížka poskytuje nejen maminkám spoustu tipů, jak si hrát s dětmi již od prvních dní jejich života. Najdete zde jak tradiční hry a hříčky, tak i řadu nových nápadů, jak děti zabavit a pobavit.
Kromě námětů ke hrám se dočtete i něco málo teorie o tom, proč je hra pro děti tak důležitá, jaké hry jsou vhodné a co Vašim dětem mohou dát.
Kniha je rozdělená do kapitol:Ukolébavky, Říkadla (ukázky některých z nich najdete i na našich stránkách v rubrice hrátky, která je řazena pod říkankami), Domácí sportování, Kuchyň jako dětská dílna, Papír, Barvy, Příroda, Co dům dal, Písek, hlína, kameny, Světla a stíny, Voda. V záhlaví každé z her (i v jejich přehledu) se dozvíte, pro jak staré děti je určena, na co je hra zaměřena, kolik času budete muset věnovat její přípravě (většina z nich je na přípravu nenáročná), co všechno budete potřebovat.

ZDE si můžete knihu objednat, resp. přečíst si několik ukázek z ní.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • TUHLE KNIHU JSEM SI PŮJČILA A VELICE SE MI LÍBILA.JE TAM HODNĚ NÁPADŮ,ALE NĚKTERÉ SE MI VŮBEC NELÍBILY.PROTI GUSTU ŽÁDNÝ DYŠPUTÁT.

  • Želvíček
    Želvíček

    Tuto knížku mám doma. Skutečně je to pěkná a užitečná knížka.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist