Hračky a masky z papíru

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Vystřihovánky a další výtvarné techniky, s jejichž pomocí mohou děti jednoduchým způsobem vytvořit zajímavá díla, určená hlavně na hraní. Zvlášť u návodů pro mladší děti se autoři snažili, aby výroba netrvala příliš dlouho a přitom vznikla hračka, která nějakou dobu vydrží. V maskách vyrobených podle této knížky můžete směle vyrazit třeba na karneval!


Knížka je rozdělená do pěti kapitol – Město, Vesmír, Zoo, Divadlo a Moře, v nichž je připraveno celkem padesát předloh. Na začátku každé kapitoly jsou všeobecné pokyny, nápady na další využití v různých skupinách podle věku i některá doporučení, která platí pro většinu vystřihovánek kapitoly. Někdy budete kromě papíru potřebovat i jiný snadno dostupný materiál, jako jsou papírové krabičky, roličky, plata od vajec nebo plastové láhve. Podrobné pokyny k materiálům, nářadí i postupům najdete v kapitole Jak chytře na vystřihovánky.
Všechny předlohy jsou připravené tak, aby je bylo možné snadno kopírovat. Pak se k jednomu výrobku můžete několikrát vracet nebo zapojit do tvořivé práce větší skupinu. Dětem odpadne náročná práce při vymýšlení a konstruování prostorové vystřihovánky a mohou se soustředit na stříhání, lepení a volné dotváření výrobku.
Pokud budete pracovat s dětmi zrakově postiženými, metodické poznámky i povídání o speciálních pomůckách k výtvarné práci najdete v kapitole Jak na to s krtkem. V závěru knihy také najdete tabulku Braillova písma.

Cílová skupina
Vedoucí a učitelé a rodiče dětí od 4 do 10 let.

Autoři
Klára Smolíková vystudovala estetiku a teorii kultury a v současnosti učí knihkupce na střední obchodní škole v Táboře.
Jan Smolík vystudoval výtvarnou výchovu a ruský jazyk. Pracoval jako šéfredaktor časopisu Mateřídouška, věnuje se především ilustraci.
Andrea Kublasová

Vydává nakladatelství Portál
brož., 144 s., asi 175 Kč
ISBN 80-7178-959-3

Napsal/a: Komerční sdělení

Toto taky stojí za přečtení!

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Zajisté,že vystřihovánky v dětech probudí trochu kreativity a dojdou na to,že něco nejde udělat jenom tak,když se to vymaluje a založí do šuplíku.Vystřihovánka může také zdobit pokojíček a každý den se dítko může dívat na svůj výtvor a to je určitě k zamyšlení.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist