Hračky a masky z papíru

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Vystřihovánky a další výtvarné techniky, s jejichž pomocí mohou děti jednoduchým způsobem vytvořit zajímavá díla, určená hlavně na hraní. Zvlášť u návodů pro mladší děti se autoři snažili, aby výroba netrvala příliš dlouho a přitom vznikla hračka, která nějakou dobu vydrží. V maskách vyrobených podle této knížky můžete směle vyrazit třeba na karneval!
Knížka je rozdělená do pěti kapitol – Město, Vesmír, Zoo, Divadlo a Moře, v nichž je připraveno celkem padesát předloh. Na začátku každé kapitoly jsou všeobecné pokyny, nápady na další využití v různých skupinách podle věku i některá doporučení, která platí pro většinu vystřihovánek kapitoly. Někdy budete kromě papíru potřebovat i jiný snadno dostupný materiál, jako jsou papírové krabičky, roličky, plata od vajec nebo plastové láhve. Podrobné pokyny k materiálům, nářadí i postupům najdete v kapitole Jak chytře na vystřihovánky.
Všechny předlohy jsou připravené tak, aby je bylo možné snadno kopírovat. Pak se k jednomu výrobku můžete několikrát vracet nebo zapojit do tvořivé práce větší skupinu. Dětem odpadne náročná práce při vymýšlení a konstruování prostorové vystřihovánky a mohou se soustředit na stříhání, lepení a volné dotváření výrobku.
Pokud budete pracovat s dětmi zrakově postiženými, metodické poznámky i povídání o speciálních pomůckách k výtvarné práci najdete v kapitole Jak na to s krtkem. V závěru knihy také najdete tabulku Braillova písma.

Cílová skupina
Vedoucí a učitelé a rodiče dětí od 4 do 10 let.

Autoři
Klára Smolíková vystudovala estetiku a teorii kultury a v současnosti učí knihkupce na střední obchodní škole v Táboře.
Jan Smolík vystudoval výtvarnou výchovu a ruský jazyk. Pracoval jako šéfredaktor časopisu Mateřídouška, věnuje se především ilustraci.
Andrea Kublasová

Vydává nakladatelství Portál
brož., 144 s., asi 175 Kč
ISBN 80-7178-959-3

Napsal/a: Komerční sdělení

Toto taky stojí za přečtení!

Co byste měli vědět, než koupíte dítěti první kolo

Pokud se chystáte koupit svému dítěti kolo, měli byste vědět, že při jeho výběru je nejdůležitější správná velikost. To

Čtu dál →

Víc energie a času na sebe i děti? Udělejte 2 věci a máte vyhráno!

Mít tak návod na to, abychom měly jako mámy na dítě více času, abychom mu nekřivdily, aby bylo samostatné,

Čtu dál →

[Soutěž] CD Playground English: Frog Biscuits

Písničky pro děti v angličtině pobaví i naučí. Na trh přichází novinka projektu Playground English. A 3 z vás

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Zajisté,že vystřihovánky v dětech probudí trochu kreativity a dojdou na to,že něco nejde udělat jenom tak,když se to vymaluje a založí do šuplíku.Vystřihovánka může také zdobit pokojíček a každý den se dítko může dívat na svůj výtvor a to je určitě k zamyšlení.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist