Horoskopy vašich dětí

V Kulturní a literární tipy

horoskopyZajisté není zapotřebí se dlouze rozepisovat o tom, co je či není astrologie, a co jsou horoskopy. Vy sami jistě máte i jasno v tom, zda na tom něco opravdu je, může být, anebo je to bohapustý nesmysl. S jistotou si troufnu tvrdit, že naprostá většina příznivců této „pseudovědy“ se sešla 24. 11. 2010 od 16:00 hod v prostorách kavárny Paláce knih Luxor na Václavském náměstí…

dagmar_kludskaV tento den totiž křtila svoji knižní novinku jedna z nejznámějších českých kartářek, astroložek a věštkyň, Dagmar Kludská. A nekřtila knihu jednu, ale hned dvanáct knížeček Horoskopů vašeho dítěte. Každá z bohatě ilustrovaných knih se věnuje podrobně jednomu z horoskopických znamení a zaměřuje se vyloženě na děti.

12knihKnížka se může stát rodičům dětí jakýmsi „drobným návodem k použití“, jak komunikovat se svým dítětem, jak se k němu chovat, jak s ním vycházet. Dočtete se o možném talentu vašeho dítěte a také zájmech, ke kterým můžete své děti nasměrovat. Dočtete se, se kterými kamarády si bude vaše ratolest lépe rozumět a proč. Naleznete zde i několik praktických rad, jak pomoci dítěti vyrovnat se s některými těžkými životními situacemi, jako jsou např. rozchod a rozvod rodičů či úmrtí někoho blízkého. A nechybí ani kombinace se znameními čínského zvěrokruhu, díky němuž můžete získat ještě přesnější obrázek nitra svého dítěte.

IMG_3667Nicméně každý člověk je originál, je individualita. Nelze jej podle pouhého narození v jistém měsíci v roce jednoduše zaškatulkovat a odhalit jej ve všech směrech. Potvrdila to na místě samém i kmotra knih, zpěvačka Bára Basiková, jež Dagmar Kludskou navštěvuje již dvě desítky let. „Všechny tři děti mám narozené v Beranu a každé dítě je jiné.“

Samotná Dagmar Kludská však připustila, že již zvažuje pokračování pro všechny zvídavé rodiče v  astrologických vodách a po knížkách o dětech tak možná přijdou na řadu další tipy pro rodiče, jak zvládnout pubertu svých dětí podle typu znamení a také podrobnější výklady o ascendentech, hodinách narození, atd.

IMG_3648I další přítomní kmotři se rozpovídali o vztahu a věštbách paní Kludské. Pochopitelně nechyběl její synovec, zpěvák a skladatel, Michal David a prezidentka nadačního fondu Kapka naděje, Vendula Svobodová.

Na křtu byla přítomna rovněž odpovědná redaktorka Romana Homonická, jež paní Kludskou oslovila s nápadem vydání knih o dětech pro rodiče.

Všichni přítomní mohli v závěru křtu položit své dotazy jak autorce knížek, tak i ostatním kmotrům a odnést si autogram svých oblíbenců. A pakliže jste náhodou křest promeškali a hledáte v předvánočním čase nějaký tip na dárek pro své blízké, kteří mají či čekají miminko, možná vám právě kapesní horoskopy Dagmar Kludské přijdou vhod!

Knihy si můžete objednat zde.

Napsal/a: Petra Choltová

Toto taky stojí za přečtení!

Vyrobte si svůj sirup na kašel

Léto je pro nás maminky vysvobozením od nekonečných martyrií dětských nachlazení. Já jsem si je tenhle rok užila do

Čtu dál →

Kolik % svého platu dáte v létě za zmrzlinu?

30°C ve stínu. Vedro na padnutí. Nechce se vám pracovat, uklízet, vařit. Stejně nikdo nemá na jídlo chuť. Děti myslí

Čtu dál →
sourozenecká žárlivost

Jak na to, když jsou jako kočka a pes

Objevte 3 věci, které dětem pomůžou, aby přestaly žárlit, ubližovat si a dělat naschvály. Ale pozor, ať to nepropásnete.

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

 • Jarmuschka

  Tak po tom se podívám.
  Já si před časem koupila knížku Dítě podle hvězd od Olgy Krumlovské, ale zrovna u „našeho“ znamení chyběly nějaké charakteristiky. Já si pak paní Krumlovské psala o doplnění, tak jsem se dopátrala.
  A připojuji opět jednu výhodu dvojčat – stačí nám jen jedna kniha.
  ;o)

 • Padmé

  Petro, díky za článek, ráda si čtu o knižních novinkách, neb jsem „knižní závislačka“. A tohle bude jistě zajímavé čtení.

  Už aby paní Kludská napsala tu další knížku o pubertě… 😉

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

TOPlist