Horoskopy vašich dětí

Rubrika: Kulturní a literární tipy

horoskopyZajisté není zapotřebí se dlouze rozepisovat o tom, co je či není astrologie, a co jsou horoskopy. Vy sami jistě máte i jasno v tom, zda na tom něco opravdu je, může být, anebo je to bohapustý nesmysl. S jistotou si troufnu tvrdit, že naprostá většina příznivců této „pseudovědy“ se sešla 24. 11. 2010 od 16:00 hod v prostorách kavárny Paláce knih Luxor na Václavském náměstí…

dagmar_kludskaV tento den totiž křtila svoji knižní novinku jedna z nejznámějších českých kartářek, astroložek a věštkyň, Dagmar Kludská. A nekřtila knihu jednu, ale hned dvanáct knížeček Horoskopů vašeho dítěte. Každá z bohatě ilustrovaných knih se věnuje podrobně jednomu z horoskopických znamení a zaměřuje se vyloženě na děti.

12knihKnížka se může stát rodičům dětí jakýmsi „drobným návodem k použití“, jak komunikovat se svým dítětem, jak se k němu chovat, jak s ním vycházet. Dočtete se o možném talentu vašeho dítěte a také zájmech, ke kterým můžete své děti nasměrovat. Dočtete se, se kterými kamarády si bude vaše ratolest lépe rozumět a proč. Naleznete zde i několik praktických rad, jak pomoci dítěti vyrovnat se s některými těžkými životními situacemi, jako jsou např. rozchod a rozvod rodičů či úmrtí někoho blízkého. A nechybí ani kombinace se znameními čínského zvěrokruhu, díky němuž můžete získat ještě přesnější obrázek nitra svého dítěte.

IMG_3667Nicméně každý člověk je originál, je individualita. Nelze jej podle pouhého narození v jistém měsíci v roce jednoduše zaškatulkovat a odhalit jej ve všech směrech. Potvrdila to na místě samém i kmotra knih, zpěvačka Bára Basiková, jež Dagmar Kludskou navštěvuje již dvě desítky let. „Všechny tři děti mám narozené v Beranu a každé dítě je jiné.“

Samotná Dagmar Kludská však připustila, že již zvažuje pokračování pro všechny zvídavé rodiče v  astrologických vodách a po knížkách o dětech tak možná přijdou na řadu další tipy pro rodiče, jak zvládnout pubertu svých dětí podle typu znamení a také podrobnější výklady o ascendentech, hodinách narození, atd.

IMG_3648I další přítomní kmotři se rozpovídali o vztahu a věštbách paní Kludské. Pochopitelně nechyběl její synovec, zpěvák a skladatel, Michal David a prezidentka nadačního fondu Kapka naděje, Vendula Svobodová.

Na křtu byla přítomna rovněž odpovědná redaktorka Romana Homonická, jež paní Kludskou oslovila s nápadem vydání knih o dětech pro rodiče.

Všichni přítomní mohli v závěru křtu položit své dotazy jak autorce knížek, tak i ostatním kmotrům a odnést si autogram svých oblíbenců. A pakliže jste náhodou křest promeškali a hledáte v předvánočním čase nějaký tip na dárek pro své blízké, kteří mají či čekají miminko, možná vám právě kapesní horoskopy Dagmar Kludské přijdou vhod!

Knihy si můžete objednat zde.

Napsal/a: Petra Choltová

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

 • Jarmuschka

  Tak po tom se podívám.
  Já si před časem koupila knížku Dítě podle hvězd od Olgy Krumlovské, ale zrovna u „našeho“ znamení chyběly nějaké charakteristiky. Já si pak paní Krumlovské psala o doplnění, tak jsem se dopátrala.
  A připojuji opět jednu výhodu dvojčat – stačí nám jen jedna kniha.
  ;o)

 • Padmé

  Petro, díky za článek, ráda si čtu o knižních novinkách, neb jsem „knižní závislačka“. A tohle bude jistě zajímavé čtení.

  Už aby paní Kludská napsala tu další knížku o pubertě… 😉

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist