Fotoreportáž: Jaký byl den s dětmi na festivalu Deskohraní?

Rubrika: Akce pro děti, Kulturní a literární tipy

Deskohraní je festival plný deskových a karetních her, předváděček, turnajů, volného hraní a jiných atrakcí. Je určen všem hravým lidem z celého světa, malým i velkým, expertům i amatérům. A jaký byl ten náš?

Festival, kterého jsem se zúčastnila, mě překvapil a musím přiznat, že velmi pozitivně. Na Deskohraní jsem šla se smíšenými pocity, původně jsem návštěvu festivalu naplánovala jako rodinnou akci, které se zúčastní celá naše rodina (já, manžel a naše tři děti ve věku 6 let, 4 roky a rok). Nejstarší dcera si 4 dny před plánovanou návštěvou zlomila pravé zápěstí, a tak s ní manžel raději zůstal doma. Vyrazila jsem tedy se dvěma dětmi a s obavou, jestli akce bude pro ně a jestli se jim bude líbit. Nakonec se nám tam všem líbilo a měla jsem velký problém přemluvit syna k odchodu, s roční dcerou problém nebyl, ta usnula a i odchod prospala.

Během festivalu jsem ocenila demonstrátory, kteří byli vždy k dispozici, vybrali pro nás vhodné hry, vysvětlili pravidla a i názorně nám hry předvedli.

Se synem jsme si zahráli tyto hry: Crash by crash jsou bourací autíčka, Umí prase létat?, Bláznivá ZOO, Myši v čokoládě.

Syn si zahrál moderní společenské hry firmy Mindok: Safari, Den a noc, Tučnáci, Metro, Titanik, Na ledové kře, Letiště, Princ a drak, Auto blok, které se mu moc líbily.

Syn byl i v dětském koutku, kde byl naprosto spokojený, zahrál si spoustu her a vůbec se mu z koutku nechtělo.

Velmi se mi líbily nevidomé hry paní Terezie Kochové Tangram i Ubongo, zkusila jsem si prolistovat i dvě knihy se zavázanýma očima, což byl opravdu nevšední zážitek.

Mezi vystavovateli je i česká firma Efko, která během festivalu nabízí slevu na společenské hry.

Na festivalu jsme strávili skoro 5 hodin a byl to opravdu moc pěkně vyplněný volný čas. Takže pokud se chystáte na festival Deskohraní, zarezervujte si dostatek volného času.

Deskohraní se nám moc líbilo a vřele doporučuji všem i rodičům s malými dětmi.

Upozornění:

Pro všechny příznivce her máme dobrou zprávu!

Stále se ještě můžete zúčastnit soutěže, kterou jsme pro Vás společně s tímto festivalem připravili, a získat vstupenky zdarma.

Odkaz na soutěž najdete v tomto článku zde.

 


Napsal/a: Marie Kunstátová

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist