Festival Letní Letná letos s hvězdami ze Švédska a Francie

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Již poosmé se na konci srpna v Letenských sadech rozprostře městečko s cirkusovými šapitó. Místo ožije cirkusem, pohybovým divadlem, dětskými představeními, workshopy a výtvarnými dílnami. V rámci čtrnáctidenního maratónu se představí zahraniční hvězdy nového cirkusu a přední tuzemské soubory…

Hlavními hosty festivalu Letní Letná 2011 jsou švédský Cirkus Cirkör, nejlepší skandinávský soubor nového cirkusu, který přiváží do Prahy své nejnovější představení Wear it like a crown. „Šest špičkových herců a artistů na otáčejícím se jevišti zavede diváky do světa iluzí a fantazie, kde není nic nemožné – akrobacie, stínohra, mistrovské házení noži nebo žonglování vším možným včetně běžících motorových pil a ping pongových míčků…,“ líčí Jiří Turek, ředitel festivalu. Představení od premiéry v roce 2010 nadchlo švédské diváky i kritiky.

Soubor Compagnie XY, který u nás bude hostovat vůbec poprvé, uvede představení Le Grand C, ve kterém sedmnáct mladých akrobatů vytváří podívanou plnou udivující akrobacie na zemi i ve vzduchu, kde ale nechybí poezie, city nebo humor. „Ať už jsou to skoky, pády, přemety, lidské pyramidy, bude se vám tajit dech. Představení pro všechny diváky, kteří mají rádi riziko a odvahu,“ tvrdí Jiří Turek.

Soubor Compagnie XY vznikl v roce 2005 z iniciativy Abdela Senhadje a Mahmouda Louertani a díky jejich práci se studenty cirkusové školy. Od té doby vystoupili v patnácti zemích celého světa a vytvořili několik úspěšných představení.

O velkolepou podívanou na úvod, která bude navíc přístupná zdarma, se postará francouzský soubor Compagnie Malabar, kteří si mnozí pamatují díky obrovské kudlance, která kráčela před pěti lety centrem Prahy. 21. srpna večer na Letní Letné letos soubor uvede představení Les Aquarêves, ve kterém ve snové atmosféře bude parkem plout velký měsíční koráb. Vše, na co se podívá jeho posádka, se magicky změní – z parku se stane zátoka v ráji, z náměstí ostrov pokladů…. Jeho cestu zakončí podívaná plná vzdušné i pozemní akrobacie, pyrotechnických efektů, světel a žonglování.

Z českých souborů se návštěvníci mohou těšit na například: Cirkus Mlejn, VOSTO5, Spitfire Company, Annu Polívkovou, Teátr Víti Marčíka, divadlo ANPU, Bilbo Compagnie, Buchty a loutky, Cirkus Sacra, divadla Kulich a Romanetu a řadu dalších.

Festival Letná Letná proběhne ve dnech 21. 8. – 4. 9. 2011.

Vstupenky na obě hlavní hvězdy jsou již v předprodeji přes kurýrní službu MESSENGER nebo v síti Ticketpro. Všechna ostatní představení se budou prodávat na místě.

Více informací naleznete na www.letniletna.cz.

 

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →
Jindřichův Hradec

Prohlédněte si Jindřichův Hradec. S našimi tipy o nic nepřijdete

Jindřichův Hradec si zaslouží vaši pozornost. Je to nádherné město s pěknou historii. Najdete tu nádherné chaty a chalupy,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist