Dobrodružné cestování pro kluky i holky

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Láká vás cestování? Rádi byste se podívali do minulosti, budoucnosti či do úplně jiného světa? Pak právě pro vás nakladatelství Fragment připravilo nádherné novinky! Procestujete s nimi časem od pravěku přes středověk až do vzdálené budoucnosti. Kdyby vás ovšem tyto cesty lekaly, můžete se vydat alespoň na týdenní výlet do hor.

Rytíři (bitvy, hrady, zbroj)

náhledVydejte se na dobrodružnou výpravu do středověku! Pomocí skvělé prostorové grafiky se vrhněte do světa plného vzrušujících dobrodružství! Získejte neocenitelné informace o středověkých rytířích, turnajích, bitvách a nedobytných hradech. Postavte si normanskou osadu i obrovský kamenný hrad a poté braňte jeho hradby před zuřivým útokem. V knize najdete i zajímavé internetové odkazy na anglické stránky věnované středověku.
Pro čtenáře od 9 let
Formát 250×280 mm, váz., 48 str., 249 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE

Vesmír (hvězdy, planety, černé díry a kosmické lodě)

náhledVydejte se na dobrodružnou výpravu do vesmíru! Pomocí skvělé prostorové grafiky zažijete napínavou cestu na Mars, uděláte si výlet na vesmírnou stanici a seznámíte se třeba s černými dírami. Nahlédnete do možné budoucnosti kosmických lodí na nukleární pohon a dozvíte se, zda může na vzdáleném Měsíci existovat život. V knize najdete i zajímavé internetové odkazy na anglické stránky věnované vesmíru.
Pro čtenáře od 9 let
Formát 250×280 mm, váz., 48 str., 249 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE

Ty kluci jsou fakt šílený!

náhledVšechno je vzhůru nohama!
Tinka a Lissi se s celou třídou vydávají na týdenní výlet do hor. Obě dívky se moc těší, už jen proto, že doma vládne příšerná hospodyně. Ale ani na horské chatě je nečeká žádná pohoda. Kluci proti nim vytáhli na válečnou stezku, chatařka je straší ďáblem a navíc se zdá, že jejich čarodějné síly mají poruchu. Sestry tuší, že je čekají další trable s Klubem čarodějnic. A nebo je všechno vlastně úplně jinak?
Pro čtenáře od 9 let
Formát 122×181 mm, brož., 148 str., 129 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE

Terčina bláznivá dobrodružství

náhledTerčina bláznivá dobrodružství – Pravěká legenda
Prožijte další neuvěřitelné příhody s Terkou a jejími kočičími kamarády! Terka má přání přenést se do doby kamenné, kde je i s kočkou Andělou zajata pravěkými lovci. Jeden z lovců jí vypráví podivuhodnou legendu… Podle výjevů namalovaných v jeskyni se má Terka stát vyvolenou a sjednotit tři rozhádané kmeny, aby nevymřely. Podaří se Terce naplnit legendu a vrátit se zpět k dědečkovi Maxovi?
Pro čtenáře od 9 let
Formát 140×205 str., váz., 144 str., 179 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE

náhledTerčina bláznivá dobrodružství – Král obrů
Čtvrté přání Terky je jednoduché, chce se stát velkou. A k tomu jí dopomůže kočičí bojovnice Agáta. Terka se dostane na znovuzrozený ostrov Nefrit a králi obrů svěří své přání, že se chce stát jednou z nich. Její osud je však napsán jinak, a tak jí čeká nemilé překvapení. Jak asi dopadne čtvrté přání?
Pro čtenáře od 9 let
Formát 140×205 str., váz., 156 str., 179 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE
Cestujete rádi? Podnikli jste nějaký netradiční výlet?

Napsal/a: redakce (Markéta)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

 • JanaOss

  Poslední dobou se více zajímám o knihy pro náctileté děti a musím říci, že prcka baví jak dětské detektivky tak lehké scifi a knihy, které jsou na trhu jsou opravdu poutavé a zajímavé. Občas si je přečtu i já. Jasně, že u nás vede také Lindgrenová, naši spisovatelé a občas ještě kouknem po pohádkách, hlavně kolem vánoc.

 • Padmé

  Moc pěkné – děkuji.
  „Rytíři“ a „Vesmír“ budou zcela jistě krásné knížky, no a já už nemusím přemýšlet o dárku pro syna 🙂
  Nejraději bych si ty knížky koupila všechny pro sebe, vzala si dovolenou a četla a četla :o)

  A k otázkám – my cestujeme rádi, všichni, celá rodina. Jediný ne příliš obvyklý výlet jsme podnikli ponorkou, musím říct, že to bylo úžasné a stálo to za to.
  Jinak neporušujeme nepsaná pravidla standardu – aquapark, delfinárium, pirátské lodě, jurský park – to se zcela jistě nedá vyhodnotit jako netradiční výlety :-)))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist