Divadlo AHA! Vás zve na Zlatovlásku a Petra Pana…

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Divadlo, které se zabývá výhradně tvorbou pro děti a mládež, připravilo na uvítanou nové sezóny hned dvě zajímavá představení. Nechte se okouzlit klasickou nebo magickou pohádkou…

Divadlo AHA! začalo svou činnost v roce 1999 a od té doby uvedl soubor 35 původních divadelních inscenací rozličných žánrů (činohra, loutky, poezie, hudební, pohybové, výtvarné divadlo apod.).

Divadlo AHA! má svou stálou scénu v Divadle GONG v Praze 9-Vysočanech, kde též uvádí valnou většinu svých představení.

Vzhledem k tomu, že Divadlo AHA! je jedním z mála českých profesionálních souborů, které se zabývají výhradně divadlem pro děti a mládež, má i bohatou zájezdovou činnost.

Každoročně divadlo sehraje cca 200 představení pro děti a mládež. Od vzniku projektu GONG DĚTEM navštívilo představení Divadla AHA! více než 200.000 diváků. Divadlo AHA! uvádí své inscenace nejen dopoledne ve všední dny, kdy jsou diváky především děti a mládež všech stupňů škol, ale hraje pravidelně veřejností oblíbená a hojně navštěvovaná odpolední a víkendová představení (POHÁDKOVÉ SOBOTY A NEDĚLE).

Hlavním znakem inscenací Divadla AHA! je pestrost a originalita inscenačních prvků, důraz na kvalitní text, silný příběh a vyrovnanost všech jevištních složek. Kontinuální snaha o tvorbu „syntetického divadla“ pro nejmladší publikum – inscenace jsou symbiózou divadelních stylů a žánrů (činohra, hudební, loutkové, pohybové a výtvarné divadlo, klasika i moderní inscenační proudy, divadlo poezie, absurdní divadlo). Akcentovány jsou tituly české i světové dramatické tvorby, jež jsou součástí školní výuky: estetická a hudební výchova, literatura (spolupráce se školami všech stupňů).

Zlatovláska

Klasická česká pohádka o kuchaři Jiříkovi, který rozuměl řeči zvířat, prošel strastiplnou cestou, na níž prokázal sílu svého charakteru, získal lásku princezny Zlatovlásky a nakonec i královskou korunu.

Pavlíčkova dramatizace věrně zachovává půdorys známé pohádky, ale neotřele modeluje charaktery postav a motivace jejich jednání. Jiřík zde není „hrdinou bez bázně a hany“, leckdy svádí boj sám se sebou. Také Zlatovláska má „svou hlavu“ a osobitě jsou viděny i postavy obou Králů. Středem všeho dění je však Babka, jíž nechybí osudová velikost, vyvážená stejným dílem lidskosti, humoru a pochopení pro lidské slabosti.

Představení je určeno pro děti od 4 let. V září jej můžete navštívit 23. 9. 2011.

Petr Pan a Vanda

Magická pohádka – výpravný muzikál o chlapci, který nechtěl vyrůst, malé holčičce Vandě, která se bojí usnout, a jejich společné dobrodružné cestě do Říše snů, do Země Nezemě, o bojích s piráty i s lidojedným krokodýlem.

Jeden z prvních a nejkrásnějších „fantasy“ příběhů o nekonečné fantazii dětství, nabízí tvůrcům Divadla AHA! širokou paletu možností vytvořit výpravnou, dějově bohatou, výpravnou muzikálovou inscenaci s prvky černého a pohybového divadla a laterny magiky.

Představení je určeno pro děti od 4 let. V září jej můžete shlédnout 26. 9. a 29. 9. 2011.

Více informací najdete na www.divadloaha.cz.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Anonymní

    Díky za komentář i za osobní názor na divadlo:-) Chystáme i recenze na některá představení tohoto divadla…

    Iveta P.

  • Padmé

    Děkuji za článek, zmíněné divadlo já osobně považuji za jedno z nejlepších u nás, do divadla na pohádky chodíme pravidelně už několik let a jakmile vidím v programu Divadlo AHA, jsem už předem spokojená :-).

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist