Divadlo AHA! Vás zve na Zlatovlásku a Petra Pana…

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Divadlo, které se zabývá výhradně tvorbou pro děti a mládež, připravilo na uvítanou nové sezóny hned dvě zajímavá představení. Nechte se okouzlit klasickou nebo magickou pohádkou…

Divadlo AHA! začalo svou činnost v roce 1999 a od té doby uvedl soubor 35 původních divadelních inscenací rozličných žánrů (činohra, loutky, poezie, hudební, pohybové, výtvarné divadlo apod.).

Divadlo AHA! má svou stálou scénu v Divadle GONG v Praze 9-Vysočanech, kde též uvádí valnou většinu svých představení.

Vzhledem k tomu, že Divadlo AHA! je jedním z mála českých profesionálních souborů, které se zabývají výhradně divadlem pro děti a mládež, má i bohatou zájezdovou činnost.

Každoročně divadlo sehraje cca 200 představení pro děti a mládež. Od vzniku projektu GONG DĚTEM navštívilo představení Divadla AHA! více než 200.000 diváků. Divadlo AHA! uvádí své inscenace nejen dopoledne ve všední dny, kdy jsou diváky především děti a mládež všech stupňů škol, ale hraje pravidelně veřejností oblíbená a hojně navštěvovaná odpolední a víkendová představení (POHÁDKOVÉ SOBOTY A NEDĚLE).

Hlavním znakem inscenací Divadla AHA! je pestrost a originalita inscenačních prvků, důraz na kvalitní text, silný příběh a vyrovnanost všech jevištních složek. Kontinuální snaha o tvorbu „syntetického divadla“ pro nejmladší publikum – inscenace jsou symbiózou divadelních stylů a žánrů (činohra, hudební, loutkové, pohybové a výtvarné divadlo, klasika i moderní inscenační proudy, divadlo poezie, absurdní divadlo). Akcentovány jsou tituly české i světové dramatické tvorby, jež jsou součástí školní výuky: estetická a hudební výchova, literatura (spolupráce se školami všech stupňů).

Zlatovláska

Klasická česká pohádka o kuchaři Jiříkovi, který rozuměl řeči zvířat, prošel strastiplnou cestou, na níž prokázal sílu svého charakteru, získal lásku princezny Zlatovlásky a nakonec i královskou korunu.

Pavlíčkova dramatizace věrně zachovává půdorys známé pohádky, ale neotřele modeluje charaktery postav a motivace jejich jednání. Jiřík zde není „hrdinou bez bázně a hany“, leckdy svádí boj sám se sebou. Také Zlatovláska má „svou hlavu“ a osobitě jsou viděny i postavy obou Králů. Středem všeho dění je však Babka, jíž nechybí osudová velikost, vyvážená stejným dílem lidskosti, humoru a pochopení pro lidské slabosti.

Představení je určeno pro děti od 4 let. V září jej můžete navštívit 23. 9. 2011.

Petr Pan a Vanda

Magická pohádka – výpravný muzikál o chlapci, který nechtěl vyrůst, malé holčičce Vandě, která se bojí usnout, a jejich společné dobrodružné cestě do Říše snů, do Země Nezemě, o bojích s piráty i s lidojedným krokodýlem.

Jeden z prvních a nejkrásnějších „fantasy“ příběhů o nekonečné fantazii dětství, nabízí tvůrcům Divadla AHA! širokou paletu možností vytvořit výpravnou, dějově bohatou, výpravnou muzikálovou inscenaci s prvky černého a pohybového divadla a laterny magiky.

Představení je určeno pro děti od 4 let. V září jej můžete shlédnout 26. 9. a 29. 9. 2011.

Více informací najdete na www.divadloaha.cz.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Anonymní

    Díky za komentář i za osobní názor na divadlo:-) Chystáme i recenze na některá představení tohoto divadla…

    Iveta P.

  • Padmé

    Děkuji za článek, zmíněné divadlo já osobně považuji za jedno z nejlepších u nás, do divadla na pohádky chodíme pravidelně už několik let a jakmile vidím v programu Divadlo AHA, jsem už předem spokojená :-).

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist