Diamantová cesta – nový Eragon?

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Úspěšná česká autorka Iva Hlaváčková vydává zbrusu nový fantasy příběh plný odvahy, napětí a dračích soubojů, nazvaný Diamantová cesta, a to poprvé u nakladatelství Fragment 4. září 2007.
Od 29. srpna do 11. září se můžete zúčastnit SOUTĚŽE o tuto novinku na stránkách soutěže Víte…?.

Kniha je prvním dílem nové fantasy trilogie Vládci Sedmihoří. Nakladatelství Fragment pevně věří ve stejný úspěch trilogie, jakého dosáhly například dvě první knihy Eragon a Eldest z edice Odkaz Dračích jezdců. A o tom, že žánr fantasy je stále na svém vrcholu, svědčí i vysoké prodeje jiných edic tohoto typu.

Kniha Diamantová cesta obsahuje krásné perokresby manžela autorky Jiřího Hlaváčka a děti zvláště potěší stolní hra Diamantová cesta, která je vyobrazena na přebalu knihy i s podrobnými pravidly a herním plánem.

„Knihu jsem začala psát pro děti, protože jsem chtěla, aby se jim dostala do rukou kvalitní česká ilustrovaná fantasy. Odlišností od obvyklých fantasy románů je to, že hrdinové jsou ve věku čtenářů (navíc ze současného „lidského“ světa), a tím jsou jim bližší. Jako dítě jsem měla ráda ilustrované knihy a často jsem podle nich kreslila. Navíc čtenáři nemusí knihu odložit hned po prvním přečtení, ale mohou si podle ní zahrát přiloženou stolní hru,“ říká autorka Iva Hlaváčková.

Bájné zemi Sedmihoří hrozí krutý osud. Vládce zla Dragon usiluje o nadvládu. V nelítostném souboji zabije svého dávného soka, bílého kouzelníka Ladona, a tím se naruší rovnováha mezi dobrem a zlem. Slizký Mordoch, Dragonův nohsled, ukradne pět diamantů, které tvoří symbol srdce na Knize dobra a dodávají jí sílu, a rozpráší je po celém Sedmihoří. Vládkyně dobra Buena slábne a s ní se vytrácí dobro ze světa. Jedině vyvolený hrdina ze světa lidí může diamanty nalézt a dobro zachránit. Sourozenci Sára a Ondra se proto vydávají na strastiplnou cestu Sedmihořím. Čelí mnohým nástrahám a nebezpečím, aby splnili těžký úkol.

Kniha Diamantová cesta bude pokřtěna 12. září 2007 od 16 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí za účasti autorky a kmotřiček – hereček Kateřiny Brožové a Simony Postlerové.

Iva Hlaváčková (*1962)
„Jsem spisovatelka, ne grafomanka.“ (19.4. 2006)
Iva Hlaváčková, která také píše pod pseudonymem Iva Roberts, je autorkou beletrií pro dospělé, zejména pro ženy.
Vystudovala FAMU a pracovala jako nezávislá novinářka. Publikovala například v Kinorevue, Týdeníku Televize, Cinemě či v Playboyi a nějakou dobu také spolupracovala s ČT na Kouzelné školce. Mimo to se živila také módou a měla několik výstav svých obrazů (některé společné se svým mužem výtvarníkem Jiřím Hlaváčkem, který Diamantovou cestu ilustroval). V současné době se věnuje románové tvorbě a scenáristice. Jako autorka pohádky Hvězda života získala na televizním festivalu v roce 1998 cenu za scénář a kostýmy. V roce 2004 vydala úspěšnou románovou prvotinu Horší už to nebude…(Cena SAZKY v rámci ankety Český lev 2006 za třetí nejlepší scénář nerealizovaného celovečerního hraného filmu v roce 2006) a poté Sčítání zla (2006) a Svedené a rozpustilé (2007). Diamantová cesta je jejím prvním dílem z oboru fantasy.

Kniha vychází 4. září 2007
Nakladatelství Fragment v Praze roku 2007
Počet stran 360, váz., MOC 349 Kč
Vydání první

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Anonymní

  To nemyslíte vážně Eragon je něco skvělého užasná kniha a kolik kusů se už prodalo!! A navíc co vám s toho připadá Eragona, až na to že tam lítá Drak já to četla celý a spisovatelka nemá ani po kotníky tomu co napsal Eragona… Tohle je vydírání a lež, nesrovnávejte Bestseller s nějakou knížku co zná pár lidí…

 • Anonymní

  Děláte si ze mně psinu? Tento nudný, natahovaný brak s nesympatickými hrdiny, jež je ostudou celého našeho nárůdka má být novým Eragonem? To snad autor článku nemyslí vážně. Četl jsem to, vím o čem mluvím. Zdlouhavost, nečtivost, brakovitost a nesmyslné oživení hlavní postavy. Autorka aŤ se prosím rozhodne, zda postava zemře, nebo ne. Hlavačka psát opravdu neumí, což dokazuje i fakt, že v každé její knize naleznete opakující se jména. A dokonce ne vždy v knize, i ve scénářích a čehokoli od této kvočny, která si na něco hraje. Ta kniha je ostudou těch, kteří píší a o něco se snaží. Pokud děláte nějaký projekt a rozhodujete se, zda ji zaměstnáte na scénář aj. tak vám jednoznačně říkám ne. Seriál 4teens, na kterém mimochodem pracovala dosáhl meganízkého hodnocení a to ani nemluvím o pohádce Zlatá hvězda. Prostě tato autorka je největší přešlap České republiky a Eragonovi se ty její narychlo napsané žblepty nikdy nevyrovnají. Pokud byl tento článek myšlen vážně, tak musím smeknout před debilitou autora. Pokud vtip, tak nevtipný. Tuto knihu hodnotím jako odpad a jistě nejsem jedin.

 • Anonymní

  Eragon že je slabý? Eragon je nejlepší knížka kromě Hobita kterou jsme kdy četl! A vám rodičům jde stejně jen o peníze ale jestli se to vašemu dítěti líbí to je vám ulně ukradený!

 • Anonymní

  Chápu, že z ukázky dokážete posoudit celou knihu. Ale „Eragorn“ z toho nebude, možná tak „Eragon“. Tahle je ale mnohem lepší.
  A reklamu taky rozhodně neplatíte.

 • Petra Vymětalová

  Soutěžní otázka: Která z uvedených hereček nebude kmotrou při křtu knihy 12. září v Paláci knih Luxor?
  Správná odpověď: Nela Boudová

  Počet soutěžících: 326 (291 správných odpovědí)

  Výherkyně: tanape

 • Anonymní

  Četla jsem úryvek a je to děs! Eragorn z toho být může, protože Eragorn je taky slabý. Ale obojí má silnou reklamu. A tu my rodiče platíme v ceně knihy.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist