Děti si užily festival Foodparade s patrony projektu Dětský čin roku

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Během víkendu se v holešovické tržnici v Praze uskutečnil první ročník festivalu Foodparade a Dětský čin roku byl u toho. Děti mohly v dětském koutku sepsat nebo pouze odevzdat připravený příběh o dobrém skutku, který v minulosti vykonaly…

Navíc každý malý hrdina dostal milý dárek a automaticky byl jeho příběh zařazen do projektu Dětský čin roku, kde má šanci stát se vítězem jedné ze sedmi kategorií. V dětském koutku také probíhala autogramiáda patronů projektu, mezi nimiž nechyběl Jiří Ježek, Lucie Váchová Křížková a Aleš Háma.

Každé dítě, které zde sepsalo nebo odevzdalo svůj příběh, získalo tričko, drobné školní potřeby a poukaz na občerstvení u stánku KitchenAid. Děti se také setkaly s patrony projektu. V sobotu přišli Jiří Ježek a Lucie Váchová Křížková, kteří se s dětmi fotili, byli na podiu, nebo rozdávali podpisy. Ani v neděli nebyly děti ochuzeny o přítomnost známých osobností, protože byl na místě čestný předseda Dětského činu roku Aleš Háma.

Školáci mohou ještě do 25. září 2011 posílat příběhy o svých dobrých skutcích či dobrých činech stejně starých kamarádů. Po uzávěrce zasílání příběhů se mohou děti účastnit hlasování dětské poroty a rozhodnout tak o absolutním vítězi jednotlivých kategorií. Slavnostní vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií proběhne 1. prosince za přítomnosti VIP patronů projektu na Staroměstské radnici v Praze.

O projektu Dětský čin roku

Projekt Dětský čin roku probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstva zdravotnictví ČR a primátora hlavního města Prahy. Organizátorem je nadační fond Dětský čin roku a hlavním partnerem projektu společnost Whirlpool CR.

Dětský čin roku vznikl na Slovensku v roce 1999 z iniciativy společnosti Whirlpool Slovakia a dosud se do něj zapojilo více než půl milionu dětí. V České republice byl projekt Dětský čin roku poprvé neoficiálně představen v roce 2004. Zapojit se do něj mohou žáci základních škol, speciálních základních škol a osmiletých gymnázií z celé ČR, kteří vykonali nějaký pozoruhodný dobrý skutek, nebo si všimli skutku svého stejně starého kamaráda a napíší o něm.

Soutěží se v 6 kategoriích: Záchrana lidského života; Pomoc v rodině; Pomoc jiným dětem; Pomoc ostatním lidem; Pomoc přírodě a Dobrý nápad. Děti nejen píší a posílají své příběhy, ale jako členové dětské poroty rovněž rozhodují o vítězích v jednotlivých kategoriích.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist