Detektiv Rychlík zasahuje

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Kriminální případy k řešení pro děti ve věku od 9 letSlavný kriminalista doktor Rychlík se spojuje se svými přáteli, aby odhaloval podvody, krádeže, loupeže i vraždy. Se svým synem Benjaminem a detektivem Elliottem Thinkerem hledá způsoby boje s kriminálními živly a spolupráci při řešení případů nabízí také čtenářům…

Slavný detektiv potřebuje jejich pomoc. Čtenáři mohou zapojit svůj postřeh, logické uvažování, smysl pro detail i schopnost uspořádat si informace a zúčastnit se pátrání po podvodnících, zlodějích a ji-ných zločincích i do jejich odhalování. Na konci každého příběhu čeká na čtenáře otázka, na kterou mají nalézt odpověď.
Pro kontrolu připravil doktor Rychlík správné odpovědi, které jsou i s vysvětlením uvedeny na konci knihy.

Autor: Jim Sukach
Vydavatel: Portál, 2006
Rozsah: 96 stran
Vazba: brožovaná
ISBN: 80-7367-067-4

A abyste si mohli o práci detektiva Rychlíka udělat nějakou představu, zde je i ukázka:

Hraničáři házejí sekyrou

Doktor Rychlík a detektiv Elliott Thinker vypadali jako hraničáři. Jejich vytáhlé hubené postavy v zálesáckém oblečení v lese na pasece budily pozornost. Elliott, který kvůli svým tmavým vlasům a hustému černému kníru vypadal jako Rychlíkův mladší bratr, byl v koženém od hlavy až k patě, kromě čepice ve stylu Davida Crocketta s pruhovaným ocasem; ten mu visel dolů na záda. Doktor Rychlík byl také stylový s třásněmi kolem ramen bundy, které se třepetaly a vydaly svištivý zvuk, když se rozmáchl a hodil velkou sekyru. Ta se roztočila jako vrtule letadla a přistála… cvak! uprostřed terče namalovaného na suchém stromě vzdáleném několik metrů.
„Remíza!“ zvolal Junior.
Junior a jeho sestřenice, dvojčata Flora a Fauna, stáli za nataženým lanem, které udržovalo diváky v bezpečné vzdálenosti od soutěžících v házení sekyrou.
Všichni byli na Hraničářských dnech Kris Crossing ve velké tábornické oblasti asi patnáct kilometrů od městečka, kde doktor Rychlík vyrůstal.
„Každý má jeden hod, který rozhodne, kdo vyhrál,“ oznámil sudí.
Elliott házel první. Rozmáchl se sekyrou, kterou držel v levé ruce, nakročil dlouhým elegantním krokem a mocným mávnutím paže sekyru vymrštil. Sekyra se roztočila, zasvištěla…
A znovu, stejně jako při jeho posledním hodu, se zasekla přímo do středu terče.
Doktor Rychlík si stoupl ke kůlu, který označoval stanoviště házejícího, rozmáchl se a jeho sekyra vyletěla tak, že se to v lesích kolem ozývalo jako vytí sirén.
Všichni se ohlédli, když do tábořiště vjíždělo několik policejních aut a sanitka. Jakmile vozy zastavily a policisté postupně vystupovali, všichni se zase otočili zpátky, aby viděli, jak dopadl hod doktora Rychlíka. Kupodivu topůrko jeho sekyry bylo vyrovnáno s topůrkem Elliottovy sekyry; znamenalo to, že přistála přesně ve středu terče na tomtéž místě.
„Ty jsi jako Robin Hood,“ zažertoval Elliott a rozesmál se.
Důvod, proč sem najednou přijely ty policejní vozy, však k smíchu nebyl. Nějaký muž byl ubodán na campingovém prostranství asi čtyři sta metrů odtud. Podezřelé osoby byly zadrženy. Seržantka Shurshotová vysvětlovala, že v tábořišti trávili víkend dva muži, kteří tam přijeli stanovat a rybařit. Když vystupovali z policejních aut, bylo vidět, že oba mají k opaskům připevněna kožená pouzdra na nůž.
„Vzali jsme jim jejich lovecké nože,“ dodala seržantka Shurshotová. „Dáme je otestovat do laboratoře.“
„Takže na místě zločinu nezůstala žádná zbraň?“ zeptal se Elliott.
„Ne,“ odpověděla seržantka Shurshotová. „Ale zranění ukazuje, že ten člověk byl ubodán nožem.“
Další podezřelý byl v té chvíli přiváděn ke skupině strážníků a detektivů. Jeho žena šla za nimi a hlasitě protestovala. „Můj manžel nemá žádný nůž!“ volala.
„Neměl u sebe nůž,“ potvrdil policista, který držel muže za paži.
„Přijeli jsme sem jen na pár dní chytat ryby. Vždycky jezdíme na tuhle oslavu, abychom si pochutnali na rybách a podívali se tady na ty atrakce,“ vysvětlovala žena.
Seržantka Shurshotová se obrátila k doktoru Rychlíkovi a Elliottovi a tlumeným hlasem jim sdělovala: „Vypadá to, že hlavní podezřelí jsou ti muži s noži. Testy nám ukážou, který je vražedný nástroj.“
„Nebo taky neukážou,“ řekl Elliott.
„Je velmi pravděpodobné, že neukážou,“ dodal doktor Rychlík.


Co tím doktor Rychlík a Elliott mysleli?

Odpověď naleznete v knize Detektiv Rychlík zasahuje.

Knihu si můžete objednat na stránkách nakladatelství PortálZDE.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist