Den dětí v Janáčkově divadle s Rusalkou

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Národní divadlo Brno ve spolupráci s knihkupectvím Barvič a Novotný připravilo pro děti 2. června  odpoledne plné divadla, radosti, her, atrakcí a zmrzliny. Program začíná ve 12 hodin před Janáčkovým divadlem.

DĚTSKÉ ODPOLEDNE S RUSALKOU

  • od 12, 00 hod. – PROGRAM VENKU:

V případě dobrého počasí bude  připraveno:
–    Setkání s bytostmi ze světa fantazie – kentauři a bludičky
–    Skákací hrad
–     Vláček
–     Soutěže pro děti
–      Balonky

A NAVÍC PRO PRVNÍCH 100  DĚTÍ S PLATNOU VSTUPENKOU NA ODPOLEDNÍ PŘEDSTAVENÍ TOČENÁ ZMRZLINA ZDARMA!

V případě špatného počasí, program v Janáčkově divadle.

OD 15.00 hod. ZAČÁTEK PŘEDSTAVENÍ  RUSALKA

Program o přestávkách:

Bohatý program plný her, kreslení, kvízů a knih, připraví pro děti klub Moudré sovy z knihkupectví Barvič a Novotný.

1/ Přestávka po prvním dějství, 15.55 hod. –  16.15 hod.

Společně s dětmi si budeme povídat o tom, co viděly v prvním dějství, kdo v něm vystupoval, kde se děj odehrával a v jakou denní dobu, jak to tam vypadalo, kdo je hlavní hrdinka, jaké mají jednotlivé postavy vlastnosti a jak jsou dětem sympatické a o čem zřejmě příběh bude dál. Následně společně budeme vytvářet obraz vodní říše, kde se největší část prvního dějství odehrávala. Na velké formáty papíru budeme s dětmi dolepovat (případně dokreslovat) předem připravené (nakreslené, nastříhané, podlepené) objekty. Nejprve vytvoříme přírodní prostředí, modrou plochu jezera, dále okolí jezera, lesy, louku, oblaka, měsíc atd. Poté budeme doplňovat bytosti, které zde žijí – jak reálné živočichy (ryby, ptáky, lesní zvěř), tak i mytické bytosti, které děti spatřily v prvním dějství opery (kentaury, vodní nymfy, atd.). Jako poslední na papír umístíme vodníka, ježibabu, prince a Rusalku.

Jednotlivé objekty budou nakreslené na tvrdém papíře, podlepené oboustrannou lepicí páskou, děti je budou moci buď pouze dolepovat do „vodní říše“, anebo je předem ještě budou moci vybarvit, dokreslit. Je možné, aby děti vlepovaly i svoje vlastní bytosti, které si vymyslí, nakreslí i vybarví samy.

Výsledek aktivity:

Velkoformátový obraz vodní říše a jejího okolí, s bouřící a hlubokou vodní hladinou, podvodním světem, lesy a palouky, zabydlené množstvím vodních i lesních bytostí, skutečných i mytických či pohádkových.

2/ Přestávka po druhém dějství, 17.05 hod. –  17.25 hod.

S dětmi si rekapitulujeme děj a vymýšlíme, co nás a především Rusalku asi čeká v posledním dějství a jak vše nakonec dopadne. Následuje aktivita, která tuto rekapitulaci podpoří, a sice seřazování obrázků z děje podle toho, jak v opeře šly po sobě. Děti dostanou každé svůj papír s několika obrázky z děje, které budou zpřeházené. Jejich úkolem bude obrázky správně seřadit.

Výsledek aktivity:

Děti si domů odnesou stručné shrnutí celého děje opery pro případné pozdější připomenutí.

Současně s těmito aktivitami bude fungovat v jiném patře ještě jeden stoleček Klubu moudré sovy, kde děti dostanou v první přestávce figurku nebo objekt k nalepování a budou odeslání k hlavnímu stánku, kde se bude vytvářet vodní svět. V druhé přestávce zde děti dostanou papír se zpřeházeným dějem a také budou odeslány nahoru, kde dostanou informace k plnění úkolu a kde také zjistí správné řešení.

Na obou stanovištích budou k dispozici ještě další drobné úkoly pro ty, kteří budou mít vše brzo hotové, nebo se naopak nebudou chtít do aktivit zapojovat. Všechny úkoly budou opět svázané s tematikou opery Rusalka.
KONEC PŘEDSTAVENÍ 18.10 hod.

Více na www.ndb.cz.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Erikka

    no tak Louskáček, na ten děti vzpomínají do dnes. Já děti brávám do divadel, ale snažím se je aspoň někdy do Národního, protože mi to přijde úplně o něčem jiném.Já osobně mám národní divadlo moc ráda.

  • Skopalka

    To vypadá báječně já byla v divadle s mýmy dětmi naposledy v Praze v Národním divadle na Louskáčkovi a také úžasné.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist