CD Vlk a kůzlátka / Vlk a Červená karkulka

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Dnes vám představíme druhé CD z edice Dětský svět, kterou vydává pro naše nejmenší hudební vydavatelství B.M.S. Na tomto CD najdete dvě známé a oblíbené pohádky, v nich je jednou z ústředních postav vlk. Kromě nahrávky dostanete také čtyřstránkovu omalovánku s motivy z obou pohádek.

CDVlk a kůzlátka
Tato pohádka vypráví příběh hladového vlka, kterému se zachtělo sežrat tři kůzlátka (Lízinka, Micinka a Capko), která maminka nechala doma, než se vrátí s čerstvou mrkvičkou, a přikázala jim, aby nikomu neotvírala. Aby kůzlátka poznala, že se maminka už vrátila, zazpívá jim písničku. Vlk nelení a předstírá maminku, avšak kůzlátka ho odhalí a vlkovi neotevřou. Vlk si tedy nechá od kováře vykovat hrdlo, aby měl tenčí hlas, jde za kůzlátky znovu, zazpívá jim písničku a opět předstírá maminku. Kůzlátka tentokrát vlka nepoznají a dveře otevřou. Vlk se zmocní Lízinky a Micinky a odnese je v pytli, zatímco Capko je schovaný v peci neb si hráli předtím na schovávanou. To už se vrací maminka, Capko jí všechno vypoví, ona dohoní vlka a svými rohy mu dá co proto a všechno naštěstí dobře dopadne.

Roli vlka výtečným způsobem hraje Martin Štěpánek, roli maminky Taťjana Medvecká. Během celé pohádky zní snadno zapamatovatelná písnička, kterou si děti mohou zazpívat spolu s kůzlátky.

Vlk a Červená Karkulka
Příběh vypráví o dívce přezdívané Červená karkulka, podle karkulky (čepce), kterou stále nosí. Karkulka jde lesem za svou babičkou, které nese něco k jídlu. Vlk chce Karkulku sežrat, ale bojí se to udělat přímo v lese a dá se proto s dívkou do řeči a ta mu naivně prozradí, kam má namířeno. Navrhne jí tedy, aby nasbírala kytici květin, což udělá. Mezitím vlk přiběhne k domu babičky, předstírá, že je Karkulka a vloudí se dovnitř. Babičku sežere, oblékne se do jejích šatů a čeká na Karkulku. Když Karkulka přijde, sežere ji také. Poté přichází strejda myslivec, rozřízne vlkovi břicho a babičku s Karkulkou zachrání. Naplní vlkovo břicho těžkými kameny. Poté co se vlk vzbudí, jde se napít do tůně, spadne tam a odnese ho pryč.

V pohádce zazní líbivé melodie, pro děti snadno zapamatovatelné.

V roli vlka se opět představí Martin Štěpánek, v roli Karkulky Gabriela Přibylová, myslivce hraje Antonín Molčík, babičku Libuše Havelková a zajíce Jan Šťastný.

3 CD Vlk a kůzlátka/Vlk a Červená karkulka můžete s námi
vyhrát v soutěži Víte…?
od 7. do 20. října 2008.

Patří pohádky o vlkovi a kůzlátkách nebo o Červené karkulce mezi vaše oblíbené? Kterou z „vlčích“ pohádek máte vy a vaše děti nejraději?

CD Vlk a kůzlátka/Vlk a Červená karkulka vydalo vydavatelství B.M.S., objednat si je můžeteZDE

Napsal/a: Komerční sdělení

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Soutěžní otázka: Kdo se představí v roli vlka na CD Vlk a kůzlátka / Vlk a Červená karkulka?
  Správná odpověď: Martin Štěpánek

  Počet soutěžících: 462

  Výherci: andrejkova, pekole, rumik

  GRATULUJEME!

 • Petra Vymětalová

  Děkuju za upozornění a moc se omlouvám za chybu. už je to opravené.

 • špacírka

  chybička se vloudila …

 • Ježeček
  Ježeček

  Na soutěžní otázku se nedá odpovědět..Nabízené možnosti mají malou chybu v křestním jméně:-)

 • tak jsem se ghned dcery zeptala která s pohádek se ji líbí nejvíc a vyhrál to vlk a kůzlátka

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist