CD Tři prasátka a vlk

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Potřetí se setkáváme s edicí pro nejmenší Dětský svět. Stejně jako v předešlém článku vám představíme CD s oblíbenou pohádkou o vlkovi, tentokrát o vlkovi a třech prasátkách. Ani v tomto díle nechybí čtyřstránkové omalovánky s tematickými motivy. V roli vlka opět zaujme Petr Štěpánek.

CDTři prasátka a vlk
Příběh nás zavede za třemi čuníky Čuníkem, Chrochtíkem a Kvikem, kteří se rozhodnou vyrazit do světa na zkušenou a postavit si vlastní domeček. Ještě před cestou je maminka varuje, aby vždy zůstala spolu pohromadě a dávala pozor hlavně na zlého vlka. Hned první den prasátka vlka potkají v lese, ale naštěstí ho od sebe odeženou šiškami. V tom uvidí hromadu slámy, kde se rozhodnou přenocovat. Ráno když se probudí, se líný Kvik rozhodne udělat si domeček ze slámy a dál už nejít. Chrochtík s Čuníkem jdou tedy dál sami. Když narazí na dřevo, tvrdohlavý Chrochtík se rozhodne zůstat, protože dál už nemůže. Postaví si tedy domek tady. Čuník nesouhlasí a jde tedy do světa dál sám, až narazí na potůček, kde uvidí cihly, ze kterých si postaví svůj domeček. Hladový vlk však objeví slaměný domek Kvika, zboří mu ho a chystá se ho sežrat. Kvik utíká, najde Chrochtíka, vlk jej však pronásleduje a zboří domek i Chrochtíkovi. Polekaná prasátka utíkají až narazí na domek Čuníka, kde se všichni schovají. Vlk se na ně dobývá, bouchá a vyhrožuje, že je sežere a rozhodne se dostat do domku komínem. Prasátka nakonec vlka přelstí a vrátí se domů k mamince.
V roli maminky se představí Jitka Molavcová, jako čuníci Tomáš Juřička, Vlastimil Zavřel a Martina Hudečková a v roli vlka Petr Štěpánek.
Děti si opět během pohádky mohou s hlavními hrdiny zazpívat písničky.
3 CD Tři prasátka a vlk můžete s námi
vyhrát v soutěži Víte…?
od 21. října do 3. listopadu 2008.

Patří tato pohádka mezi vaše oblíbené? Jak se jmenují prasátka z téhto pohádky ve vašem podání?

CD Tři prasátka a vlk vydalo vydavatelství B.M.S., objednat si je můžete ZDE.

Napsal/a: Komerční sdělení

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Soutěžní otázka: Která z uvedených hereček ztvárnila na CD jedno z prasátek?
  Správná odpověď: Martina Hudečková

  Počet soutěžících: 524

  Výherkyně: pegina, lenkamalis, Marse1404

  Gratulujeme!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist