Bioabecedář – průvodce světem „Bio“

Rubrika: Kulturní a literární tipy, Recepty

Slovo „bio“ dnes můžeme slyšet téměř na každém kroku. Někteří nad ním mávneme rukou, jiní se o tento, zdánlivě jiný svět začnou zajímat. Kniha Hanky Zemanové je ale určena naprosto všem, kteří se zajímají především o zdravý životní styl…

O autorce knihy Bioabecedář, kterou vydalo nakladatelství Smart Press, Hance Zemanové, by se dalo říci, že je to zcela obyčejná maminka. Vlastně takový pocit mít budete, pokud se začtete do této její velmi obsáhlé knihy, která rozhodně není žádnou příručkou typu „tak to dělejte, protože je to jediné správné“. Pravdou je, že Hanku Zemanovou okouzlil svět bio potravin. Ne pro něco, co by se mohlo nazvat obdivuhodným. Právě naopak. Pro naprostou jednoduchost, kterou v sobě skrývá vše, co nám dává příroda. Styl, který si zvolila, jí podle jejích slov činí nejen šťastnější, ale i zdravější, cítí se lépe a v neposlední řadě i zdravěji.

Jak jsem se zmínila, kniha je skutečně velice obsáhlá. Je to vlastně jakási bible tohoto pojmu, který proniká stále více do našich životů a našeho povědomí. Najdete v ní veškeré informace, které by vás v souvislosti s pojmem „bio“ mohly zajímat. Autorka se zaměřila na ty nejzákladnější proto, aby si naprosto každý mohl porovnat i zkusit změnit svůj zajetý „standard“ a obohatit život něčím, co nám poskytuje příroda, co není vyrobené někde v továrně na běžícím pásu a plné nejrůznějších přísad pyšnících se snad jedině nálepkou „chemické“.

Musím upozornit, že kniha není rozhodně koncipována jako příručka, která by vám měla něco vnutit. Hanka Zemanová v ní zcela jasně a srozumitelně vysvětluje nejrůznější pojmy, podává vysvětlení a dává vám zároveň možnost, abyste se rozhodli sami, zda zkusíte její návrh či nikoliv. Tenhle fakt se mi na knize velmi líbil – žádné nucení, jak je něco skvělé a jedinečné. Máte zkrátka možnost volby…

Pokud vás zajímá, co všechno v knize najdete, pak prozradím, že se můžete těšit nejen na recepty bohatě doplněné fotografickým materiálem. S autorkou zavítáte i na farmy, navštívíte farmáře, kteří se věnují každý rozličným činnostem a poznáte i „zákulisí“ bio světa. Každou potravinu, o které se zmíní, vám náležitě představí, a to dokonce i včetně její historie a samozřejmě možnému použití i srovnání s těmi potravinami, které se (zatím) běžně v domácnostech používají. Šikovným doplňkem je i uvedení obchodů, které nabízejí bio potraviny, jejich zaměření i působiště.

Nemusíte být jen zastáncem „bio světa“, abyste si tuto knihu přečetli. Podle mě se hodí pro každého, kdo má zájem třeba i o trochu inspirace na jinak všední stůl. Pokud v ní najdete větší přínos ke změně životního stylu, pak je to jedině dobře a kniha tak splní svůj účel.


Bioabecedář Hanky Zemanové
Vydalo nakladatelství Smart Press

Autorka: Hanka Zemanová
Formát:
210×220
Vazba: p
evná
Provedení:
celobarevné
Počet stran:
440
Vydání:
15.9.2010
ISBN: 978-80-87049-30-3

Knihu Bioabecedář Hanky Zemanové si můžete koupit se slevou například zde.


Nakladatelství Smart Press vydává úspěšné původní české kuchařky s výjimečnou grafickou úpravou a atraktivními fotografiemi.Kromě kuchařek Hanky Zemanové např. Kuchařka pro dceru Jany Zatloukalové, která se stala bestsellerem již po třech týdnech prodeje, a její pokračování Vánoční Kuchařka pro dceru, Kuchařka Zpátky domů Hanky Michopulu (vyšla již ve dvou vydáních), Olivová, Mořská a Sladkovodní kuchařka z edice Jídlo jako lék.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist