Asterix a Olympijské hry

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Krátce před Vánocemi natáčení skončilo. Fenomenální úkol hodný faraónů se přiblížil svému závěru. Štáb opustil Alicante s vědomím, že má za sebou jednu z nezapomenutelných částí svého života. Ale všichni budou moci říci: „Byl jsem tam!“ Albert Uderzo tam byl také.

3. listopadu, těsně před koncem natáčení, přiletěl Asterixův otec, aby se přidal k dobrodružství onoho posledního dne, kdy se jeho hrdina a kamarád objeví před kamerami. Představte si tu scénu: vozataj bičuje své imaginární koně před ohromným modrým pozadím. Kdo je ten vozataj? Své jméno píše prásknutím biče: „Shumix“. Je to Michael Schumacher, jediný šampión světa Formule 1, který vyhrál sedmkrát za sebou!

Albert vítá svého hrdinu Schumachera, jako když dítě potkává svůj idol. A víte co? Dokonce ho žádá i o fotku: proti modrému pozadí stojí Albert Uderzo vedle Michaela Schumachera, oblečeného jako středověkého vozataje v třetím filmu o Asterixovi. „Neuvěřitelné, ale pravda“, mumlá si Albert. Dokonce mi i hrozí pomstou, pokud se mi nepodaří získat Michaelovu fotku. Podezřívám ho, že v srdci je 15letým klukem. Ano, skutečně! Co jste čekali? Že bude autor Asterixe dospělý? Četli jste jeho knihy? Za těmito komiksy, po kterých každý touží, nemůže stát nadaný „dospělák“! A nyní vyšla pravda najevo! Albert Uderzo, jenž se stará o celá dobrodružství sám od doby, kdy před téměř 30 lety zemřel jeho kamarád René Goscinny, je jen velkým dítětem, zvláště před Michaelem Schumacherem a jeho instruktorem, Jeanem Todtem. Nádherný pohled, řeknu vám!

Jedna věc na závěr: ten spěch je úžasný! Scéna se zrcadlem je neuvěřitelná, José Garcia je ve své roli Couverdepuse fantastický. Rád bych vás ještě provedl závěrečným procesem: 2 hodiny 45 minut možné stopáže. Na řadu přijde střih, který zajistí, aby byl tento elixír silný a absolutně přesný. A věřte starému Doubleclixovi – každý se bude chtít napít tohoto jedinečného nápoje! Na zdraví!

Napsal/a: Komerční sdělení

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist