Asterix a Olympijské hry

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Krátce před Vánocemi natáčení skončilo. Fenomenální úkol hodný faraónů se přiblížil svému závěru. Štáb opustil Alicante s vědomím, že má za sebou jednu z nezapomenutelných částí svého života. Ale všichni budou moci říci: „Byl jsem tam!“ Albert Uderzo tam byl také.

3. listopadu, těsně před koncem natáčení, přiletěl Asterixův otec, aby se přidal k dobrodružství onoho posledního dne, kdy se jeho hrdina a kamarád objeví před kamerami. Představte si tu scénu: vozataj bičuje své imaginární koně před ohromným modrým pozadím. Kdo je ten vozataj? Své jméno píše prásknutím biče: „Shumix“. Je to Michael Schumacher, jediný šampión světa Formule 1, který vyhrál sedmkrát za sebou!

Albert vítá svého hrdinu Schumachera, jako když dítě potkává svůj idol. A víte co? Dokonce ho žádá i o fotku: proti modrému pozadí stojí Albert Uderzo vedle Michaela Schumachera, oblečeného jako středověkého vozataje v třetím filmu o Asterixovi. „Neuvěřitelné, ale pravda“, mumlá si Albert. Dokonce mi i hrozí pomstou, pokud se mi nepodaří získat Michaelovu fotku. Podezřívám ho, že v srdci je 15letým klukem. Ano, skutečně! Co jste čekali? Že bude autor Asterixe dospělý? Četli jste jeho knihy? Za těmito komiksy, po kterých každý touží, nemůže stát nadaný „dospělák“! A nyní vyšla pravda najevo! Albert Uderzo, jenž se stará o celá dobrodružství sám od doby, kdy před téměř 30 lety zemřel jeho kamarád René Goscinny, je jen velkým dítětem, zvláště před Michaelem Schumacherem a jeho instruktorem, Jeanem Todtem. Nádherný pohled, řeknu vám!

Jedna věc na závěr: ten spěch je úžasný! Scéna se zrcadlem je neuvěřitelná, José Garcia je ve své roli Couverdepuse fantastický. Rád bych vás ještě provedl závěrečným procesem: 2 hodiny 45 minut možné stopáže. Na řadu přijde střih, který zajistí, aby byl tento elixír silný a absolutně přesný. A věřte starému Doubleclixovi – každý se bude chtít napít tohoto jedinečného nápoje! Na zdraví!

Napsal/a: Komerční sdělení

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist