Aspoň na víkend staňte se Rusalkou či Vodníkem v Českém muzeu hudby

Rubrika: Akce pro děti, Kulturní a literární tipy

Návštěvníci Českého muzea hudby mají o víkendu 21. a 22. dubna jedinečnou příležitost nahlédnout za oponu Dvořákovy opery Rusalka. Na neděli 22. dubna zveme především děti, pro které je připravena spousta zábavných aktivit s workshopy a výtvarnými dílnami v rámci cyklu Aspoň na víkend. Oba dny budou ve dvoraně Českého muzea hudby vystaveny kostýmy z nejznámější Dvořákovy opery, zapůjčené Národním divadlem. Vystaveny budou také originály kostýmních návrhů od jejich autora Josefa Jelínka.

Další díl z cyklu programů určených pro rodiče s dětmi, nazvaný tentokrát Aspoň na víkend staňte se Rusalkou či Vodníkem, se uskuteční v neděli 22. dubna od 10 do 17 hodin. Pro děti jsou na tento den připraveny workshopy na téma známé opery, které je vtáhnou do světa žínek, ježibab a vodníků, a kde budou sledovat Rusalčin boj o princovu nestálou lásku. Děti se seznámí s dějem opery a vyzkouší si role několika jejích postav. V připravených výtvarných dílnách si vyrobí na památku vílí a vodnické odznaky nebo i postavičky z opery. Na své si přijdou i dospělí, kteří spolu s dětmi mohou sledovat operu Rusalka ve zfilmované verzi v promítacím sále muzea, absolvovat komentovanou prohlídku výstavou Antonín Dvořák nebo načerpat síly v muzejní kavárně. Kostýmy Rusalky, Prince, Vodníka, Cizí kněžny a dalších postav z opery Rusalka budou spolu s kostýmními návrhy přístupné po oba víkendové dny v budově Českého muzea hudby od 10 do 18 hodin. Program je připraven v rámci běžného vstupného (základní 120 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 190Kč, děti do šesti let zdarma).

Program Aspoň na víkend staň se Rusalkou či Vodníkem:

10.00 – 17.00

Výtvarné dílny

Vytvořte si svůj kostým víly či vodníka, odznaky nebo postavičky z opery.

12.00 – 12.45, 14.00 – 15.00, 16.00 – 17.00

Workshop pro děti „Rusalka“

Navštivte zemi, kde za měsíčního svitu tančí průsvitné lesní žínky, čarují mocné ježibaby, vodní hladinu střeží vodníci a krásná Rusalka bojuje o lásku prince.

15.00 – 16.00

Komentovaná prohlídka výstavy Antonín Dvořák pro dospělé.

Více na www.nm.cz.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist