Anatomie jako animovaný seriál

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Většina z nás byla ještě dítě… ale i naši rodičové si jistě vzpomenou na konec osmdesátých let, kdy jsme netrpělivě očekávali další díly v té době nejoblíbenějšího seriálu Byl jednou jeden život. Tento velmi populární seriál, který jsme dlouhá léta nemohli vidět, teď přinášíme pro nás i naše děti na DVD…


Nejúspěšnější animovaný seriál Alberta Barillé o stavbě a funkci jednotlivých orgánů lidského těla obletěl svět a všude se setkal s příznivým ohlasem. Ostatně když zabrousíte na internet, zjistíte, že dnešní třicátníci na něj dodnes vzpomínají v superlativech. Dokázal je totiž nejen zaujmout a pobavit, ale ještě jim netradiční formou přiblížil to, o čem se učili ve škole – ať už v prvouce nebo v biologii. Fakt, že se nyní všech 26 dílů na 6 DVD postupně objeví na více než 18. 000 distribučních míst PNS (v novinových stáncích, trafikách a benzínových stanicích) by měli přivítat nejen rodiče, ale především učitelé, kterým pomůže oživit vyučování.

Klasickým neuspěchaným dějem nás provází Mistr, v každém díle 26 minut nových objevů: Planeta buněk, Zrození, Tělesná stráž, Kostní dřeň, Krev, Srdce, Dýchání, Mozek… Něco jako anatomie v kostce, nebo chcete-li Komenského Škola hrou.

Na každém DVD čtyři až pět epizod za 48 + 1 korunu (ona koruna navíc z každého prodaného DVD půjde na podporu léčby dětí, které onemocněly leukemií – Nadačního fondu KRTEK). První DVD vychází 13. května 2008, další pak většinou s čtrnáctidenním odstupem až do poloviny srpna.

S pomocí generálního partnera projektu České pojišťovny jsme mohli seriál opět získat a zaplnit tak bílé místo v záplavě filmů pro děti, která teď DVD nabízejí. Chtěli bychom, aby se děti u obrazovky nejen pobavily, ale také se něčemu naučily.

Seriál Byl jednu jeden život je jedním z šesti, které Albert Barillé napsal a vyprodukoval.

Také ostatní seriály – například Byl jednou jeden člověk, Byl jednou jeden vynálezce, Byl jednou jeden objevitel, Byl jednou jeden vesmír – by se měly postupem času jako DVD objevit.
Albert Barillé, který byl mimochodem hostem loňského ročníku Mezinárodního dětského festivalu ve Zlíně, nyní pracuje na další sérii. Její název zatím v anglickém jazyce zní Wild Instinkt. Nelehká témata se opět snaží zpracovat tak, aby je děti pochopily.
Chtěli bychom, aby se dospělí naučili s dětmi povídat o tom, co vidí. Proto je také škála potenciálních diváků hodně široká. Nejen dospělý, ale především děti od pěti šesti let až k žákům 2. stupně základní školy.

Záleží na dospělém – ať už rodiči nebo učiteli – co ze seriálu dětem nabídne a jakou formou. Zároveň se zahájením distribuce prvního DVD budou otevřeny speciální webové stránky www.byljednoujeden.cz, které budou informovat nejen o projektu, ale i o dalších dílech celého seriálu. Najdete tu mnoho doprovodných informací a obrázků.

Za BH promo, s.r.o. Renata Schusterová

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (12 vyjádření)

 • Ježeček

  Jééé, ten seriál jsem milovala jako dítě a líbí se i dodnes.
  A ostatní seriály tohoto typu – vynálezci, umělci, vývoj na Zemi…, jsou taky hezké. Ale Hemo a Globinka jsou prim 🙂 *

 • je to výborné dvd máme bvšechny a dcera si je nemůže vynachválit.a musím se přiznat že já se na ně taky ráda podívám

 • vicikovka

  Pavlinkav, jsi zlato, už jsem přestala doufat, že ho seženu. Si to píšu a trafikantku snad uplatím :-))).

 • komik1955

  Viděla jsem seriál,když ho vysílala televize a musím podotknout,že je opravdu skvělý a naučný.Hlavně pro menší děti,aby poznaly ,jak to všechno v lidském těle funguje.

 • Pavlinkav

  Všichni, kdo jste nesehnali první díl, nezoufejte! 5. 6. by pro velký zájem měl vyjít znovu. Na fóru se vydavatelé přiznali, že vůbec nepočítali s takovým zájmem;o)
  http://byljednoujeden.atlas.cz/diskuze/index.php?katid=3

 • kekunka

  Taky patřím k fandům, jen by mě zajímalo, zda je seriál přepracovaný. Od doby, kdy vznikl, se zjistila spousta nových, zajímavých věcí. S mužem nejsme jediní, kteří se na seriál koukají s tím, že hledají chyby a „soutěží“, kdo dřív objeví další. Nevíte někdo, zda chyby opravili?

 • ty mas tchyni trafikantku :)?..ze takova protekce:)

 • bioviruska
  bioviruska

  Tak my mame uz pred-objednany na vsechny tituly, a hnedle od pondelniho rana.- a 1 díl už doma.
  Těším se možna víc, než děti.
  ten serial jsem milovala :-))

 • Petra Vymětalová

  Hm, tak já byla na stánku kolem desáté a paní se smála, že už měla o šesti všechno prodaný (otevírá v pět). Takže smůůůůla.

 • Krásný seriál, moc se mi líbil, dneska jsem si koupila první díl a hned jsem si v trafice zařídila, aby mi paní schovala další.

 • zurafa

  Je to super. Letos už mi bude sice 30 let, ale stále se ráda podívám na tento seriál a mu podobné – Byl jednou jeden objevitel, vynálezce, atd. Když jsem ho viděla po první, byla jsem z něj přímo nadšená a říkala jsem si, že malé děti by určitě snadněji pochopily takovéto věci. Určitě to koupím!!!!!!!!!!

 • mimkys

  Jo pamatuju si, jak jsem na to malá koukala na telce asi mě už v té době okouzlilo tajemství lidského těla… Zítra to koupim pro mou dcerku těšíme se na to obě dvě.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist