Jarní pobytový kurz Respektovat a být respektován

Rubrika: Doporučujeme, VD tipy, Výchovné tipy

V termínu 27. – 29. 4. a 25. – 27. 5. 2012 se v Bystřici pod Hostýnem, ve středisku Sola Gratia, uskuteční pobytové kurzy výchovných a motivačních postupů a komunikačních dovedností RESPEKTOVAT A BÝT RESPEKTOVÁN.

Chcete se naučit dovednostem a postupům, které nám pomáhají

  • žít tak, abychom si vážili sami sebe a pomohli k tomu i dětem a dalším lidem, s nimiž denně přicházíme do styku?
  • žít, aniž bychom se vzájemně obviňovali; vyjádřit své rozrušení nebo zlost, aniž bychom někomu ublížili?
  • porozumět tomu, co prožívají druzí?
  • respektovat potřeby druhých a současně nezanedbávat své vlastní  potřeby?
  • vychovávat děti k tvořivosti, iniciativě a zodpovědnosti?

Pokud ve vás tyto otázky probudily zájem, nabízíme vám účast v kurzu výchovných a motivačních postupů a komunikačních dovedností RESPEKTOVAT A BÝT RESPEKTOVÁN. Jarní pobytový kurz R+R proběhne formou dvou víkendových seminářů v rekreačním středisku SOLA GRATIA v Bystřici pod Hostýnem v krásném prostředí Hostýnských vrchů 27. – 29. 4. a 25. – 27. 5. 2012. Více o místě najdete na www.sola.cz.

Kurz vedou manželé Tatjana a Pavel Kopřivovi z Kroměříže, psychologové a rodiče pěti dětí, lektoři kurzů o výchově, vzdělávání a vztazích mezi lidmi, spoluautoři knihy Respektovat a být respektován, která se během šesti let od svého vydání stala jednou z nejžádanějších knih o výchově dětí a komunikaci v ČR. Více o kurzu a lektorech na www.zkola.cz/respektovat.

Základní témata kurzu:

Co znamená přístup „Respektovat a být respektován“. Základní principy dobré komunikace. Ukázky neefektivních a nácvik efektivních způsobů komunikace. „Abeceda“ základních komunikač- ních dovedností a návyků pro každodenní život. Jak vyjadřovat vlastní emoce a jak reagovat na emoce druhých. Vysoká sebeúcta jako psychický „imunitní štít“. Vnitřní a vnější motivace. Rizika trestů a co namísto nich. Rizika odměn a pochval ve výchově – jak projevit uznání a ocenění. Rizika soutěží a co namísto nich.

Můžete s sebou vzít rodinné příslušníky, kteří by se neúčastnili programu, a děti, pokud by si udělali svůj program nebo se o ně postaral další člen rodiny. Společný program pro děti na tomto kurzu nezajišťujeme. Pro nutné případy nabízí hlídání naše 17tiletá dcera.

Časový plán: Oba víkendy příjezd v pátek odpoledne, zahájení společnou večeří v 18 hodin, ukončení v neděli obědem ve 12.30 hodin. Seminář bude probíhat v pátek večer, v sobotu a v neděli dopoledne, celkem 2 x 18 výukových hodin. V sobotu odpoledne je možné udělat krátký výlet na Hostýn nebo do přilehlých lesů – záleží na dohodě s účastníky. Další podrobnosti upřesníme přihlášeným.

Cena: ubytování a strava za dva víkendové semináře 2.360 Kč (4x nocleh, 4x plná penze) + kurz R+R 2.400 Kč. Platba za vše v hotovosti na místě. Děti do tří let bez nároku na lůžko  a stravu mají pobyt zdarma, děti do 12 let platí za dubnový víkend 900 Kč, za květnový 940 Kč. Více o cenách na www.sola.cz.

Kontakt pro přihlášky: koprivovi.spirala@tiscali.cz

Počet účastníků je omezen. Uzávěrka přihlášek je 31. 3. 2012.

Přihlásit se je třeba co nejdřív, budeme brát ohled na pořadí přihlášek.

Těšíme se na setkání!  Tatjana a Pavel Kopřivovi

Přehled kurzů v roce 2012 najdete zde.

Napsal/a: Tatjana a Pavel Kopřivovi

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist