Recenze : Moje první obrázková knížka

Rubrika: Doporučujeme, Knihy pro děti a mládež

Nakladatelství Fragment vydalo knihy pro nejmenší – Moje první obrázková knížka – Auta a stroje a Moje první obrázková knížka – Zvířátka. Cílem těchto knížek je pomoci dětem poznávat okolní svět.

První z knih – Auta a stroje – testovala Milka s Vojtíškem a dětmi v MŠ.

DSCN3459 – kopie (1024x768)Knížka přišla v době, kdy jsem měla možnost testovat jen s Vojtíškem, jelikož dvojčata odjela na 3 týdny na rehabilitační pobyt s maminkou. Jelikož pracuji v MŠ a tuto knížku tu ještě nemáme, vzala jsem ji do třídy 3 – 5 letých dětí.

Společně jsme si ji nejprve prohlédli, pojmenovali jednotlivé dopravní prostředky a děti si vybíraly, které vozidlo se jim nejvíc líbí. Následně jsme z naší zásoby dětských autíček a dopravních prostředků vybíraly ty, které obsahuje knížka a společně jsme přiřazovali. Strávili jsme nad knížkou hezké chvilky, děti byly obohaceny o poznání některých dopravních prostředků, které vídají málo nebo dokonce vůbec. Moc je to bavilo, nejen kluky, ale zapojily se i holčičky. Dala jsem dětem úkol najít v naší knihovničce podobnou knížku stejné velikosti, stejně tvrdých desek, ale s jiným obsahem. Byl to těžký úkol, ale i tady si děti poradily a po malé pomoci našly knihu ze stejné edice – Zvířátka.

DSCN3463 – kopie (1024x768)S Vojtíškem jsme si pak knížku prohlíželi doma, ocenila jsem tvrdost desek /listů/, mohl si listovat sám. No a vzhledem k tomu, že pomalu začíná mluvit, vyřádili jsme se v napodobování zvuků auta, vlaku, traktoru, některé dopravní prostředky ukazoval a komentoval znakovou řečí – loď, bagr, vlak, auto. Věřím , že se knížka bude líbit i dvojčatům, hlavně Mirdýskovi, kterého zajímá, tak jako každého kluka, vše, co má kola.

Druhou knihu – Zvířátka – testovala Budulinek s Deniskou.

Knížku jsme testovali s mojí desetiměsíční dcerkou Deniskou, která je právě ve věku, kdy poznává svět kolem nás.

Jednotlivé obrázky zvířat jsou krásně barevné a poutavé, čímž snadno přilákají a udrží pozornost každého dítěte.

DSCN5128DSCN5119

S touto knížkou lze dítě poutavou formou naučit rozlišovat jednotlivá zvířátka ať už žijící ve dvoře, u vody nebo na louce; tak pomocí obrázků i jednotlivé zvuky, které vydávají.

Naopak se staršími dětmi můžete procvičovat jednotlivé členy zvířecí rodiny. Zde mi ale malinko vadilo, že ne u všech zvířecích druhů jsou vyobrazeni a pojmenováni i všichni samci.

Knížka je velmi lehoučká, formátu 18 x 18 cm a vyrobená z velmi kvalitního, pevného papíru, takže se maminky nemusí obávat toho, že ji prcek roztrhá.

6914f9d7dedeeb3e02474e384fbab006aacd185027c14b36f99b5be434c3b259

Moje první obrázková knížka – Zvířátka

Knihu vydalo nakladatelství Fragment a objednat si ji můžete zde.

Moje první obrázková knížka – Auta a stroje

Knihu vydalo nakladatelství Fragment a objednat si ji můžete zde.

Napsal/a: Milka

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →
Jindřichův Hradec

Prohlédněte si Jindřichův Hradec. S našimi tipy o nic nepřijdete

Jindřichův Hradec si zaslouží vaši pozornost. Je to nádherné město s pěknou historii. Najdete tu nádherné chaty a chalupy,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist