Prokoukněte nástrahy mlsání a vyhrajte s Corny Big!

Rubrika: Doporučujeme, Zdravá výživa, Životní styl

Přesto, že žijeme v uspěchané době, měli bychom si vždycky najít čas sami na sebe. Součástí moderního životního stylu je totiž umění střídat práci s odpočinkem, relaxovat a sestavit si správný hodnotový žebříček, v němž je na prvním místě zdraví.

Abychom se cítili dobře a „svěže“, neměli bychom zanedbávat ani jednu z obou dimenzí zdravého životního stylu – pravidelný pohyb a racionální stravu. My se nyní zaměříme na oblast racionální výživy, konkrétně na tu „příjemnější“ část – na „sladké“, jež má v našem jídelníčku také svůj prostor. Zejména tehdy, když máme dostatek pohybu.

V současné době roste zájem veřejnosti o zdravou výživu. Odborníci  a lékaři zdůrazňují význam celozrnných produktů díky vysokému obsahu vlákniny. „Bohužel veřejnost ale stále konzumuje minimum celozrnných obilovin. V naší stravě stále převažují produkty z „bílé“ mouky, které jsou typické nízkou biologickou hodnotou – jsou leckdy zcela nebo z velké části zbaveny vlákniny, vitaminů a minerálních látek,“ upozorňuje konzultant pro výživu Dr. Petr Fořt, CSc.

Protože čím dál víc z nás porovnává i mezi kategoriemi (zde „sladká“ kategorie) a je trendem zajímat se o složení produktů, porovnali jsme cereální tyčinky Corny Big s cereálními sušenkami a čokoládovými tyčinkami. Máme výsledky.

„Čokoládové tyčinky  před obsahem živin a vlákniny upřednostňují chuť. Sušenky jsou vyrobeny z mouky (v některých případech celozrnné), tuku a cukru, případně sušeného mléka,“ vysvětluje specialista na výživu. „Předností cereálních tyčinek Corny Big je skutečnost, že nemají jako základní surovinu mouku, nýbrž cereálie, a také díky tomu mají unikátní bohatou chuť. Ta je navíc umocněna reálnými ingrediencemi – jako je například sušené ovoce,“ dodává odborník.


Celkově vyplynuly tyto benefity tyčinek Corny Big:
jsou z hlediska požadavků na vyváženou stravu ideální volbou – pojí v sobě zdravost cereálií a chuť cukrovinek
obsahují také skutečné ingredience – např. ovoce či oříšky
–  „nehrají“ si  na minimalizaci proto, aby jejich výrobce mohl tvrdit, že obsahují „minimum energie“, ale jsou zdravější a chutnou svačinkou
svým portfoliem dávají na výběr jak příchutě bez čokolády, tak i ty s čokoládou mléčnou nebo hořkou
tyčinky s hořkou čokoládou  jsou vítanou výjimkou mezi porovnávanými druhy výrobků

Více najdete na www.corny.cz


POZOR SOUTĚŽ!

Rádi mlsáte, ale přitom chcete vědět co? Třeba právě pro vás jsou tady tyčinky Corny.

Spolu s Corny jsme pro vás připravili soutěž, ve které hned tři z vás mají možnost vyhrát balíček Corny Big v hodnotě cca 400Kč!

Stačí jen najít odpověď na otázku v tomto článku a mít trochu štěstí při tipování.

Soutěž z Corny běží od 10.11. do 24.11.2011.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Himerky – „Když široké balení, tak stylově!“

Pokud vám bylo ortopedem v porodnici nebo při kontrole kyčlí vašeho čerstvě narozeného miminka doporučeno široké balení, pak nemusíte ztrácet

Čtu dál →

Recenze: Město v noci

Knížka Město v noci, kterou vydalo nakladatelství Albatros, je skutečně velmi pěkně udělaná. Její autorka Petra Bartíková v ní stručně a

Čtu dál →

Jak každodenně zabíjíme důvěru svých dětí?

Neděláme to schválně, ale dopouštíme se toho snad každý den. Jsou to jen zdánlivé malichernosti, ale důsledky jsou mnohem

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist