Nevíte, jak ven z krize? Zeptejte se „MUŽe“!

Rubrika: Doporučujeme
konverzace

Může to být vlastně cokoliv. Nevydařený vztah, neúspěch v práci, touha po mateřství, nefunkční rodina či nepřízeň osudu. Nebo ty každodenní „maličkosti“ – partnerská hádka, roztržka s kolegy, zlobení se s dětmi. A ruku na srdce, která z nás to nezná?

Z malé nenápadné krize se ale může vyklubat pěkný průšvih. Jak daleko to můžeme nechat dojít? Jak se krizi postavit? A hlavně – jak vůbec takovým situacím předcházet a zachovat si klid? A konečně nejdůležitější otázka – jde to vůbec?

Když chcete být zdravé, musíte dbát na prevenci, když chcete být krásné, musíte dbát na prevenci,“ říká Laura Janáčková, známá psycholožka a sexuoložka z Institutu partnerských vztahů. „A prevence vás nemine ani tehdy, chcete-li mít „uklizeno“ v duši a kolem sebe. Krizím se lze zkrátka s trochou dobré vůle vyhnout,“ doplňuje Janáčková. Zná snad recept na úspěšné zvládnutí krize a jejímu předcházení?

Zdá se, že ano. A proto je také jednou z osobností, které můžete potkat v sobotu 5. listopadu na setkání Žena a krize – koná se pod hlavičkou projektu „MUŽ“ aneb Manuál úspěšné ženy. Pokud tedy ještě nemáte program, věřte, že „MUŽ“ je správnou volbou. Setkáte se tváří v tvář se známými osobnostmi a příběhy a tématy, které píše sám život.

O krize, které ženy na cestě životem provázejí a cesty a metody, jak je zvládnout, tu nouze rozhodně nebude.

Například téma mužského a ženského přístupu ke krizím a jejich zvládnutí je parketa pro psycholožku PhDr. Martinu Trojanovou: „Muži a ženy reagují na krizové situace velmi odlišně. Pokud bychom šli opravdu do hloubky bádání, možná bychom museli i přehodnotit známé rčení o křehkých bytostech,“ říká Trojanová. Podaří se na setkání rozlousknout tajemství žen a mužů v přístupu ke krizovým situacím?

A co třeba virtuální nevěra? Děti visící na sociálních sítích? I to může být základem pro pořádnou krizi. Jaký vliv tedy na nás sociální sítě mají? Jak mění rodinné modely a vztahy? Co dělat, když narazíte na virtuální flirtování a nevěru? To jsou témata pro psychoterapeutku a lektorku Lucii Horníkovou.

Eva Palacká, poradkyně Mary Kay, se s vámi podělí o příběh, ve kterém stačilo pár vteřin a všechno bylo jinak… Přijďte se podívat jak.

Čekají vás i výsledky exkluzivního průzkumu Žena a štěstí, který právě dokončuje agentura GfK Czech ve spolupráci s projektem Manuál úspěšné ženy.

Člověk se plně projeví, teprve když změří své síly s nějakou překážkou.“ Slova francouzského spisovatele Antoine de Saint-Exupéry jsou pravdivá. Odhoďte zábrany a projevte se!

Více informací na http://www.manualzeny.cz/kalendar-akci/konference-zena-a-krize

Napsal/a: ConPro

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Sourozenci – o spravedlivé výchově

Snaha o aplikování spravedlivé výchovy mezi naše potomky někdy bývá velkou zkouškou nervů, a leckdy i těžko rozlousknutelným oříškem. A právě

Čtu dál →

[Soutěž] Příběhy obrazů a soch

Máme tu další knižní novinky pro děti a s nimi už tradiční soutěž o jednu z nich. Kdo se

Čtu dál →

Recenze: Knížka pro zvídavé děti

Knížka pro zvídavé děti? Tak to je přesně pro nás, viď, mami? sdělil mi Marek hned po přečtení názvu.

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist