Nevíte, jak ven z krize? Zeptejte se „MUŽe“!

Rubrika: Doporučujeme
konverzace

Může to být vlastně cokoliv. Nevydařený vztah, neúspěch v práci, touha po mateřství, nefunkční rodina či nepřízeň osudu. Nebo ty každodenní „maličkosti“ – partnerská hádka, roztržka s kolegy, zlobení se s dětmi. A ruku na srdce, která z nás to nezná?

Z malé nenápadné krize se ale může vyklubat pěkný průšvih. Jak daleko to můžeme nechat dojít? Jak se krizi postavit? A hlavně – jak vůbec takovým situacím předcházet a zachovat si klid? A konečně nejdůležitější otázka – jde to vůbec?

Když chcete být zdravé, musíte dbát na prevenci, když chcete být krásné, musíte dbát na prevenci,“ říká Laura Janáčková, známá psycholožka a sexuoložka z Institutu partnerských vztahů. „A prevence vás nemine ani tehdy, chcete-li mít „uklizeno“ v duši a kolem sebe. Krizím se lze zkrátka s trochou dobré vůle vyhnout,“ doplňuje Janáčková. Zná snad recept na úspěšné zvládnutí krize a jejímu předcházení?

Zdá se, že ano. A proto je také jednou z osobností, které můžete potkat v sobotu 5. listopadu na setkání Žena a krize – koná se pod hlavičkou projektu „MUŽ“ aneb Manuál úspěšné ženy. Pokud tedy ještě nemáte program, věřte, že „MUŽ“ je správnou volbou. Setkáte se tváří v tvář se známými osobnostmi a příběhy a tématy, které píše sám život.

O krize, které ženy na cestě životem provázejí a cesty a metody, jak je zvládnout, tu nouze rozhodně nebude.

Například téma mužského a ženského přístupu ke krizím a jejich zvládnutí je parketa pro psycholožku PhDr. Martinu Trojanovou: „Muži a ženy reagují na krizové situace velmi odlišně. Pokud bychom šli opravdu do hloubky bádání, možná bychom museli i přehodnotit známé rčení o křehkých bytostech,“ říká Trojanová. Podaří se na setkání rozlousknout tajemství žen a mužů v přístupu ke krizovým situacím?

A co třeba virtuální nevěra? Děti visící na sociálních sítích? I to může být základem pro pořádnou krizi. Jaký vliv tedy na nás sociální sítě mají? Jak mění rodinné modely a vztahy? Co dělat, když narazíte na virtuální flirtování a nevěru? To jsou témata pro psychoterapeutku a lektorku Lucii Horníkovou.

Eva Palacká, poradkyně Mary Kay, se s vámi podělí o příběh, ve kterém stačilo pár vteřin a všechno bylo jinak… Přijďte se podívat jak.

Čekají vás i výsledky exkluzivního průzkumu Žena a štěstí, který právě dokončuje agentura GfK Czech ve spolupráci s projektem Manuál úspěšné ženy.

Člověk se plně projeví, teprve když změří své síly s nějakou překážkou.“ Slova francouzského spisovatele Antoine de Saint-Exupéry jsou pravdivá. Odhoďte zábrany a projevte se!

Více informací na http://www.manualzeny.cz/kalendar-akci/konference-zena-a-krize

Napsal/a: ConPro

Toto taky stojí za přečtení!

Co byste měli vědět, než koupíte dítěti první kolo

Pokud se chystáte koupit svému dítěti kolo, měli byste vědět, že při jeho výběru je nejdůležitější správná velikost. To

Čtu dál →

Víc energie a času na sebe i děti? Udělejte 2 věci a máte vyhráno!

Mít tak návod na to, abychom měly jako mámy na dítě více času, abychom mu nekřivdily, aby bylo samostatné,

Čtu dál →

[Soutěž] CD Playground English: Frog Biscuits

Písničky pro děti v angličtině pobaví i naučí. Na trh přichází novinka projektu Playground English. A 3 z vás

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist