Jak na rýmu? …pomůže voňavý eukalypt

Rubrika: Doporučujeme

Kdo by neznal nepříjemný pocit ucpaného nosu? Nebo odřený nos, nekonečné kýchání a svědění nosu? Přemýšlíte jak na rýmu vyzrát? Víte, kdy máte tzv.obyčejnou rýmu a kdy jde o zánět dutin?

Pokud vám teče z nosu, máte normální rýmu, k vyléčení postačí zvýšený příjem vitamínů, inhalace mátové silice, heřmánku nebo kafru. Pokud je váš nos ucpaný a smrkání je obtížné, může jít o polypy, alergii nebo zánět vedlejších dutin nosních, popř. zánět středního ucha. Pak využijte z některých nosních sprejů. Nezapomeňte vybrat sprej s voňavým eukalyptem.

Voňavý pomocník proti rýmě

Léčivé silice eukalyptu rozprášené do vzduchu zahubí dokonce až 70 procent stafylokoků. Jeho antiseptické účinky jsou doporučením pro jeho využití při problémech všech onemocnění horních cest dýchacích, včetně zánětu dutin, mandlí a kataru. Eukalyptová esence pomáhá i při vykašlávání a lehce uvolňuje nos. Preventivně působí i proti chřipce. Na tělo působí eukalyptové silice výrazně chladivě a sráží teplotu. Pokud si budete při nachlazení vybírat bonbóny, pomohou víc než mentolové, ty s eukalyptovou esencí.

Jestliže jste vy, nebo vaše děti nachlazeni, kašlete a máte ucpaný nos, pak lze eukalypt rozhodně doporučit. Uvolní ucpaný nos, ztlumí kašel a dýchání se prokazatelně okamžitě zlepší. Pokud nevíte, kde eukalypt sehnat, v lékárnách je k sehnání voňavý nosní sprej Oxamet Mint. Zmírňuje příznaky u akutní rýmy, zánětů čelistních dutin, Eustachovy trubice a zánětu středního ucha. Oxamet Mint je k dostání v lékárně bez lékařského předpisu ve dvou variantách, silnější koncentrace je určena pro dospělé a děti starší 8 let, slabší pro děti od 3 let.

Není rýma jako rýma

Rýma může být způsobena infekcí nebo jde o alergickou reakci na místní podráždění. Příčin vzniku rýmy je hned několik. Nachlazení, chřipka, alergie, místní podráždění kouřem nebo kořeněným jídlem, zánět vedlejších nosních dutin. Infekční rýma je virového původu, přenáší se kašlem a smrkáním. Příznaky jsou únava, zvýšená teplota a nechutenství. Chronická rýma nás může obtěžovat až 3 a více měsíců, může být způsobena i též alergií. Často jsou postiženi lidé pracující v kancelářích. Alergenem bývá prach, škodliviny v kobercích…

Pokud si vaše rýma nedá říct a ani eukalypt na ní nezabral a vy máte nesnesitelnou bolest hlavy, horečky, navštivte otorinolaryngologa, který nasadí správnou léčbu.

Rýma stejně dorazí

Bohužel neovlivníte zda se rýma přihlásí nebo ne. Pokud se přece jen stanete obětí rýmy udržujte nos průchodný kapáním nosních kapek a pravidelným smrkáním. Také buďte ohleduplní ke svým blízkým nebo kolegům v zaměstnání. Pravidelně si myjte ruce a při kýchání mějte ústa zakrytá.Snažte se posilovat obranyschopnost těla – otužujte se. Zvyšte příjem vitaminu C, zejména na jaře a podzim, kdy bývá rýma nejčastější.

Zbytečně neriskujte

Pozor na místa se zvýšenou koncentrací lidí v riziková období se zvýšeným výskytem nachlazení – hromadné dopravní prostředky, atd. Neoslabujte svůj organismus – nekuřte, sportujte, otužujte se! Větrejte doma i v práci! Riziko pro Vás bude nižší!

Napsal/a: Komerční sdělení

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Anonymní

    Dobrý den, mám 5 měsíční miminko a má rýmu. Viděla jsem reklamu na Physiomer a chtěla bych vědět jestli s tím má někdo zkušenost a popřípadě jakou?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist