Jak jsem našla cestu k vnitřnímu klidu a rovnováze

Rubrika: Doporučujeme, Jsem máma, Životní styl

Svou cestu hledání jsem začala po narození mé první dcerky, téměř před osmi lety.  Bylo to náročné. Nechápala jsem, jak to někdo může vnímat jako nejkrásnější období. Nesnášela jsem řeči v časopisech o tom, jak si to maminky užívají. Ačkoli jsem měla velkou oporu ve svém muži a naši dcerku jsem velmi milovala, cítila jsem se naprosto vyčerpaná, nešťastná a neviděla jsem východisko…

V té době jsem studovala dálkově psychologii a nikdy by mě ani nenapadlo, že bych mohla mít nějaké psychické potíže.

Po určité době, kdy už jsem nevěděla kudy kam, jsem začala hledat pomoc. Vůbec mě neoslovila klasická psychoterapie, ale hledala jsem pomoc u lidí pracujících s alternativními technikami, věnující se naší duchovní části. Vnitřně jsem tušila, že to není o tom se vypovídat, ale chtěla jsem najít vysvětlení a hlavně metodu či techniku, jak se z toho dostat ven. Postupně jsem vyzkoušela několik technik a terapií (rodinné konstelace, regrese, andělskou terapii, kineziologii, reiki apod.). Každá technika mě kousek posunula a mně se postupně ulevovalo.

Pak jsem se jednoho dne dočetla o nové psychoterapeutické technice – EFT (Emotional Freedom Techhniques) – která  pomáhá v širokém okruhu potíží. Okamžitě mě to zaujalo a přihlásila jsem se na kurz. Nacházela jsem v sobě skryté myšlenkové vzorce, bolavé vzpomínky a přesvědčení, které se pomocí EFT terapie uvolňovaly a léčily. Jako psycholožka jsem viděla svoji budoucnost právě v této oblasti – terapie. Cesta k tomu skutečnému poznání hloubky a účinnosti techniky byla ještě zdlouhavá, ale nakonec jsem potkala ty správné lidi a naučila se tuto techniku používat tak, že jsem ji mohla začít používat u druhých lidí.

Sama u sebe jsem si „vyčistila“ svá traumata z dětství, která se ozývala vždy v situacích zvýšené psychické zátěže, což se stalo právě po mém porodu. Ale nemyslete si, že trauma z dětství musí být nějaká závažná událost. Někdy jsou to pro dospělé naprosto banální události, které však dítě prožívá jako trauma. Takových situací máme ve svém dětství a životě všichni několik. Naše léčení tedy není otázka jednoho dne. Jakmile se však vydáme na tu cestu, postupně se vše upravuje a my se znovu můžeme prožívat ve své celistvosti, zažívat radost z toho, co máme, upravit své vztahy a nacházet svůj vnitřní klid.
Již dva a půl roku poskytuji lidem individuální sezení a v současné době pořádám jednodenní semináře EFT, kde se každý může tuto techniku naučit. Lidé přichází s různými psychickými i fyzickými  potížemi. Stále s úžasem sleduji, jak se pomocí EFT začínají proměňovat jejich dosavadní myšlenkové vzorce, jak dochází v jejich životech ke krásným a pozitivním změnám.

I vy se můžete naučit používat tuto techniku na jednodenním semináři v Brně. Nejbližší termín kurzu „Začínáme s EFT“ je už tuto sobotu – 21.4.2012 , další se koná 9.6.2012. Pro každého, kdo uvede, že přichází ze serveru VašeDěti.cz platí snížená cena kurzu.

Přijďte strávit příjemnou sobotu ve společnosti stejně naladěných lidí. Dle odhadů EFT ve světě praktikuje 10 milionů lidí.

Více se dozvíte na www.mojeEFT.cz

Těším se na setkání!
Mgr. Martina Přichystalová

Mgr. Martina Přichystalová vede na serveru VašeDěti.cz Psychologickou poradnu.

Napsal/a: Mgr. Martina Přichystalová

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist