Dáreček, který zahřeje nejen u srdce

Rubrika: Doporučujeme

„Jé, ten je krásnej, chlupatej a moc jemňoučkej!“ komentovala s rozzářenýma očima naše pětiletá Áňa plyšového ledního medvídka a odmítla ho dát z ruky. To nadšení předčilo i radost z vytoužené panenky. Po chvíli zjistila, že medvídek také velmi příjemně voní, a když si ho usadila vedle sebe u Večerníčku, bylo nám jasné, že druhý den ráno nás čeká těžký boj o to, zda méďa pojede nebo nepojede do školky.

V tu chvíli ještě netušila, že dáreček, který jí tak učaroval, není zdaleka jen další přírůstek do plyšového království. Věřte tomu nebo ne, náš lední medvídek je kouzelný. Pomáhá totiž výborně na všechna možná bolení a navíc se s ním usíná tak nějak samo. Ač dle názvu lední, ve skutečnosti dokáže úžasně zahřát bolavé bříško.

Je to prosté – stačí dát plyšáka na dvě minutky do mikrovlnky, aby se sám nahřál, pak už ho použijete jako klasický termofor. Na rozdíl od něj však můžete počítat až se dvěma hodinami příjemného tepla a navíc se nemusíte vůbec bát, že vám malý zvědavec termofor rozšroubuje, takže se jeho obsah rozlije po celé posteli. Kromě toho při dodržení návodu k použití nehrozí, že neodhadnete teplotu a dítko se spálí.

Hřejiví plyšáci jsou plněni lněným semínkem nebo směsí obilí, které je ovoněné levandulovým éterickým olejem, má tedy také zklidňující a uvolňující účinky a usínat s ním je opravdu hračka. Dokáže ulevit od bolestí břicha, zad, svalů, kloubů a pokud vám ho vaše ratolest půjčí, využijete ho i při menstruačních bolestech.

Hřejivého kamaráda v menším provedení jistě oceníte pro malá miminka při novorozeneckých kolikách. Uplatní se také při zimních procházkách s kočárkem, ve kterém pomůže udržet příjemné teploučko, nebo při cestování autem.

A když nikoho nic nebolí, ani není potřeba se zahřát, pořád tu bude ten „krásnej, chlupatej a moc jemňoučkej“ kamarád, co se tak rád dívá s dětmi na Večerníčka 😉

Hřejivé plyšáky ve dvou různých velikostech a v mnoha zvířecích provedeních najdete v nabídce obchůdku Termofor.cz na našem Náměstíčku, v jehož nabídce jsou také osvědčené a velmi oblíbené rašelinové termofory.

Od 10. do 23. listopadu můžete tři úžasné kamarády s námi vyhrát v soutěži Znáte je?

Toto taky stojí za přečtení!

Jak si s dětmi užít jarní prázdniny?

Jarní prázdniny jsou již v plném proudu a právě toto období je ideálním časem, během nějž by si měli udělat volno také

Čtu dál →

10 tipů, jak dodržet novoroční předsevzetí

Nalezení rovnováhy při plánování novoročních předsevzetí je důležité. Je potřeba si dát dost velké cíle na to, aby se

Čtu dál →
jak být skvělá máma

5 tipů, jak být skvělou mámou

My mámy máme takovou zvláštní schopnost. Ať děláme, co děláme, máme aspoň jednou za čas pocit, že toho není

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (24 vyjádření)

 • LUSYLIE

  Krásný tip na dáreček nejen pro malé i větší děti – praktické a zároveň pěkná miloučká hračka

 • Petra Vymětalová

  Taky máme dva velké plyšáky (ledního medvídka a ovečku), jednoho už dva roky, druhého něco přes rok. Oba musí být večer co večer s holkama v postýlkách a stejně jako u makiney jsem jen přes léto dokázala prosadit, že se nebudou nahřívat.
  I po té dlouhé době pořád pěkně hřejí, jen už nevoní tou levandulí. ale to se prý dá „oživit“, když se na plyšáka kápne troška éterického oleje. Vyzkoušené to ale nemám.

 • Anonymní, máme je doma už skoro dva roky… Velké kačenku a zajíce a malého lvíčka. A nahříváme denně. Jen přes léto jsem to holkám zatrhla 🙂
  Toho malého lvíčka jsme chudáčka připálili v cizí mikrovlnce (asi měla silnější výkon než naše), takže ta náplň smrdí a nepoužíváme,ale ti velcí ok.
  TAkže za nás – doporučuju.

 • Anonymní

  Wow, no ti jsou nádherní!
  Máte je někdo doma? Fakt jsou tak super, jak se píše v článku? Byl by to pěknej dárek na vánoce.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist