Co by dětem nemělo chybět v podzimním šatníku

Rubrika: Doporučujeme

Ani jsme se nenadáli, a podzim už klepe na dveře. Letos přišlo deštivé a chladné počasí dokonce přesně na 1. září. Jistě se vám také honí hlavou, co pořídit dětem na podzim za oblečení, protože s tričky a kraťasy je konec.

Tyto kousky by dětem rozhodně neměly chybět:

Nepromokavá bunda a kalhoty

Do deštivého a chladného počasí je to dnes již skoro nutnost. Nepromokavá bunda a kalhoty nahradí nepraktické pláštěnky a ještě méně praktický deštník. S jejich používáním to ale nepřehánějte a oblékejte je dětem jen za deště, jinak se v nich zbytečně zpotí.

Softshellová bunda

Kvalitní softshellová bunda nahradí několik jiných slabších či silnějších bundiček, které byste jinak museli použít. Zahřeje, neprofoukne, snese i slabší déšť a přitom se v ní vaše ratolest nezpotí. I k softshellové bundě můžete dnes pořídit softshellové kalhoty, které jsou zvláště při vycházkách s mateřskou školou k nezaplacení.

Slabší i silnější tepláčky

Do školy sice tepláky využijete nejspíš jen na hodiny tělocviku, ale do školky jsou naprostou nutností. Dovnitř volte slabší materiál, ven spíše silnější, protože zatím pod nimi děti nebudou nosit punčocháčky. Tepláků pořiďte raději více, protože se rychle opotřebovávají 😉

Mikiny – nejlépe se zipem

Pod bundu už brzy nebude stačit jen tričko, takže nakupte mikiny. Ty se zipem se lépe oblékají i svlékají a holčičkám navíc neponičí účes jako mikiny přes hlavu.

Lehká čepice

Zdá se to skoro neuvěřitelné, ale z kšiltovek proti slunci pomalu přejdeme k teplejším pokrývkám hlavy. Malé děti mají hlavu citlivější a také rychleji prochladnou, takže na vycházky do školky se zcela jistě bude hodit lehká čepička.

Trička s dlouhými rukávy

Tatam je doba triček s krátkými rukávy, či dokonce tílek. Pořiďte dětem dostatečnou zásobu triček s dlouhými rukávy, protože i když se vám zdá, že venku je ještě teplo, mnohdy je využijí právě uvnitř budov v době, kdy se ještě netopí.

Džíny/kalhoty do školy

Zatímco předškoláčci vystačí s tepláčky a kalhoty mají maximálně na návštěvu divadla nebo při fotografování, školáci už nebudou chtít chodit v teplákách a ani to není vhodné. Pořiďte dětem alespoň dvoje kalhoty či džíny, ať je můžete bez obav vyprat a prostřídat.

Sukně a punčocháče pro holčičky

Co by to bylo za holčičku, kdyby nechtěla do školy chodit v sukni? Sukní kupte hned několik a hlavně ať jsou praktické – např. při převlékání na tělocvik. Bez punčocháčů už to na podzim nepůjde, takže je dobré udělat si jich dostatečnou zásobu.

Napsal/a: Markéta Hubáčková

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Křeček v utajení

Dětskou knížku od paní Zuzany Pospíšilové Křeček v utajení vydanou nakladatelstvím Grada jsem otevřela spíše z profesionální zvědavosti. Můj malý roční

Čtu dál →

Bezpečnost dětí na kole – bez přilby a brýlí dítě na kolo nepatří

Nastupující jarní počasí stále víc láká k vyjížďkám na jízdním kole, koloběžce nebo kolečkových bruslích. Tyto tři aktivity mají jedno

Čtu dál →

[Soutěž] audiokniha Kouzelníci z pradávna

Přijměte pozvání do doby, kdy byla magie skutečná. A rovnou si můžete zasoutěžit o 3 audioknihy ve formátu mp3

Čtu dál →
Sdílet
Sdílet
TOPlist