Den výživy a chleba na VD!

Rubrika: VD tipy

Na dnešní den připradá oficiálně Mezinárodní den výživy, již od roku 1979. Stejně tak se dnes slaví i Den chleba, který vyhlašuje Mezinárodní unie řemeslných pekáren. Pojďte je s námi oslavit!

V našem světě stojí proti sobě dva paradoxy. Na jedné straně problematika nadváhy a obezity, včetně přebytků jídla, které končí v ohromných množstvím v popelnicích. A na straně druhé děti, které v určitých částech světa denně umírají na podvýživy. Chléb, jako základní potravina, se jim nedostává a ony umírají hlady…

Dnes se na VD budeme tomuto tématu věnovat. O smyslu Dne výživy si můžete přečíst v jednom z článků, který jsme si pro vás připravili. Informace v něm jsou skutečně zajíimavé, rozhodně si ho nenechte ujít.

Povídáme si o jídle

O problematice jídla si budeme povídat ve sponzorované diskuzi. Sem můžete vkládat jak své názory na výživu, nadváhu, a třeba přidat i svůj názor na boj s obezitou či hladověním dětí. Stejně tak se ale můžete podělit o své vyzkoušené recepty na nejrůznější jídla. A to včetně chleba, ze kterého se dají vykouzlit úžasné dobroty. O tom vás koneckonců přesvědčí i kniha Mileny Volfové Chléb v hlavní roli, která je pro tři z vás připravena od partnera diskuze, nakladatelství Smart Press.

cover_PENAM.inddlosos_chleb

Poradí, jak upéct chleba, houstičky a další druhy pečiva, ale také ukáže spoustu dalších variací – plněné chleby, chléb na sladko apod. Máte-li křupavý, ještě teplý a voňavý chléb, je snadné proměnit jej v pochoutku, stačí jen pár čerstvých surovin…

A napadlo by vás, že i koupený nebo včera upečený chléb můžete použít jako výchozí surovinu pro přípravu koláčů, cheesecaků a dalších lahůdek?

Jídelníček na fotkách

Nezapomeňte ani na speciální mňamkoalbum, kam můžete vložit fotky vašich oblíbených jídel či všelijakých dobrot, které jste doma připravili.

Přidejte do diskuze i odkaz na vaše fotky, do slosování se počítá každý komentář!

 

Vařte a pečte s námi!

Na Den výživy nebudou samozřejmě chybět recepty! A že jsme vybrali skutečně úžasné dobroty. Nepochybujeme, že budou mít úspěch nejen u vás, ale u celé vaší rodiny. Těšte se třeba na recept s opravdu domácím chlebem, máslovou dýni a hned zítra se také dozvíte, jak si připravit výtečné malinové pusinky!

malinove_pusinkypecena_dyne1

 

A jdeme na to!

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Můj názor na zdravou výživu je kladný,snažím se jíst zdravě ale moc poctivě ne,důvod je i finanční a další ne co vypadá zdravě je zdravé v obchodech.Takže snažím se jíst málo většinou ovoce a zeleninu a kupuji si tmavé pečivo,jenže kdoví jestli to není obarvené,al je to chutné.Obezita je problém,tak se snažím žít i pohybem prací a hlavně turistika přírodou.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist