Védéčkoviny 19/2014

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Pondělím začíná nový týden, o tom se jistě přít nebudeme. To, že po něm následuje úterý a další dny, jejichž názvy jistě znáte, jsem přesvědčena. Věřím i v to, že některé z vás si již pondělí bez pravidelného přehledu toho, co se minulý týden událo, neumí představit, a tak jsou tu další védéčkoviny. Hurá do vás…

Tentokrát začneme od článečků

Začátkem týdne vyšly každým jistě vyhlížené védéčkoviny. Nechyběl ani článek první třídou s VD, kde jsme se mohli dočíst o tom, jak probíhalo pálení čarodějnic a výlety. Snad nám neupálily děti paní učitelky? V první třídě snad takové přání ještě nemají 😀 .

cartoon-baby-1439022-mPro radost mnohým a hlavně pro ty, které hledají odpovědi v oblasti homeopatie, se makinea rozhodla nás provést touto problematikou, podle reakcí pod články je zájem velký a troufám si říct, že to tu chybělo . Tentokrát  píše o tom, co ji naučila homeopatie – nemoc a její projevy, co to vlastně znamená.

Pokud máte doma dítko se špatnou výslovností, jistě uvítáte doporučení na hry pro posílení svalů úst. Myslím, že hned první zaujme naprosto každého. Silní rodiče – silné děti …silný název článku, který čeká na vaše reakce. Jak to vnímáte vy? Já zatím zpracovávám, mám z něho divný pocit a nevím, co ho vyvolalo.

indian-camel-1412363-mNechyběly ani oblíbené články nabízející knižní tituly. Více různorodých knih nabízí článek s názvem Když se děti baví. Zábavou může být i hra se slovenským jazykem. Pokud nevíte, co je to ťava, bylo by namístě si zasoutěžit. Hrají si vaše děti na detektivy? Potom je jistě zaujme kniha Případy detektiva Kláska a opičáka Jojíka. V případě, že děti jsou milovníci dinosaurů, nemělily by si nechat ujít pátrání v hlubinách času. Máte doma puberťáka?  Tak to jistě uvítáte knihu o potrhlé pubertální cestě za získáním sebevědomí,  na což má Hugo prvotřídní plán. Věřím, že některá z nabízených knih vás zaujme a obohatí vaši knihovničku.

Nuninka si pro vás připravila podle knihy Zvířátka levou zadní krásného slona pro štěstí. Takový dáreček jistě potěší nejen obdarovávaného, ale i toho, kdo ho vytvořil. V neděli byl Dden matek, a tak i v sobotním tvořeníčku jsme si udělali maminkovské přáníčko. No my ho tvořili pro babičku, které udělalo velkou radost.

Pranicko_10 Slon pro stesti_19

Pokračujeme přes diskuze od smutnějších k veselejším

Ani tento týden se nevyhnul smutným zprávám. Matušenka má starosti nejen s tatínkem, ale i syn s maturitou jí teda dává zabrat, k tomu jeho přítelkyně také není andílkem a hned toho je na jednu ženskou moc. Chezzi neví, jak vysvětlit díteti úmrtí v rodině. Marýsek nemá také zrovna růžovku – malý má sádru na nožičce a zuzina zase řeší molusky, kterých se snaží zbavit. Jistě uvítá jakýkoliv tip.

teacher-1415225-mLinda.k plánuje pro své děti ve škole výlet do dinoparku v Liberci, připište rady, zkušenosti  atd. – kdo tam byl. Co si myslíte o tom, jestli můžou paní učitelky ve škole opravovat děti ve výslovnosti? Máte přehled o tom, jak si vedou naši VD maturanti? Uff, hned jsem si vzpomněla na to svoje maturitní období. Přeskočíme raději do jiného témata, a to k jídlu 😀 . Kdy kupujete sušenky a oplatky a jaké pečivo máte nejraději? Pokud zrovna jídlo není to pravé oddechnutí pro vás, tak co třeba thajská masáž, jaké s ní máte zkušenosti? Byla by jistě krásným dárkem ke dni matek vidte, já bych jistě uvítala. Slavíte ho nějak rodině? No a co ve školkách a školách, proběhla besídka pro maminky?

Všem přeji krásný pohodový týden, pracovní povinnosti ať se daří zvládat a najdete chvilku nejen na sebe, ale i na stránky třeba u kafíčka anebo v mezičase než se vám dovaří knedlíky. Třeba stihnete připsat pár větiček, jak se máte, založit diskuzi o tom, co vás těší, trápí nebo zajímá… Mějte se krásně a skládejte básně, a kdo se nepustí do básní, mohl by se pustit do dalších védéčkovin???

Napsal/a: Bamiska

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Jarmuschka

  …a autor u záhlaví článku bude doplněn…!?
  😉

  Díky za přehled. I když tentokrát jsem byla docela pozorný čtenář…

 • Petra Vymětalová

  Bamisko, i já se přidávám s díky za další Védéčkoviny – nejen za ten přehled, ale i za tu rychlou nabídku, že se toho ujmeš. Přišlo mi to víc než vhod. Díky!

 • jana231

  Bami, tvůj přehled se krásně četl a pro mě byl hodně užitečný!dííky

 • Bami, díky za další přehled védečkovin 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist