Védéčkoviny 5/2013: Vysvědčení

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Týden na přelomu ledna a února byl na VD dost pestrý, proto se mi tentokrát název pro Védéčkoviny vybíral dost těžko a není zrovna ideální, protože ani zdaleka se všechno netočilo jen kolem vysvědčení, které spousta našich dětí na konci ledna domů přinesla.

Ale když ho v názvu dnešního vydání máme, tak hned na úvod připomínám diskuzi Jak dopadlo vysvědčení?, ve které se i vy můžete podělit o své dojmy nad pololetními výsledky.
Rovnou připomínám – máte-li doma prvňáčka, druháka nebo třeťáka, můžete jejich školní pokroky, radosti i strasti průběžně probrat s ostatními rodiči stejně starých dětí v odpovídajících dlouhodobých diskuzích.
Neodpustím si poznámku, že letošní prvňáčci mají ve své diskuzi více příspěvků než ti loňští a předloňští dohromady 😉

Do dlouhodobých diskuzí jsem si přesunula i téma Práce z domu × děti a rodina určeno pro maminky, které pracují z domu a občas možná narazí i na nějaký problém, který tento způsob práce s sebou přináší. Pracujete-li tedy také z domu (a je jedno jestli při mateřské nebo už dávno po ní), nakoukněte a přidejte se k nám 😉

Určitě nepřehlédněte téma zdravé prosazování nebo rozmazlenost? od zuziny a podělte se s námi o své názory na výchovu dětí a stanovení hranic.

Co nového u vás?

Z tam-tamových zpráv minulého týdne vybírám dvě dvojice – jednu radostnou a jednu smutnou, v obou případech jsou zprávy podobné i obsahově.

Obě ustarané se točí kolem úmrtí kolegy(ně) v práci. První z nich Je mi smutno… napsala Padmé, s prosbou o radu se v Kolegův tragický odchod – jak pomoci jeho ženě? na ostatní obrátila Jovanka.

I radosti minulého týdne souvisí s prací svých autorek, konkrétně s jejím získáním 😉 K nové práci můžete pogratulovat Lussy pod její růžovkou Mám práci 🙂 O Ježečka už máme i první info o tom, jak to v nové práci vypadá – Dnes poprvé…

Tipy, rady zkušenosti

Poradit byste mohli bamisce Na co se zaměřit při koupi ledničky?, jana231 se zase ptá na vaflovač.

Užitečnou diskuzi založila ksanda.1MD, najdete v ní zkušenosti s Horskými chatami a hotýlky, doplnit ji můžete i vy. Čím víc názorů se tam sejde, tím lépe.

Z článků byste neměli přehlédnout

Za přečtení bezpochyby stojí další článek od Inny2 …a jak jste k těm dvojčatům přišli? Potřebujete-li spravit náladu, začtěte se do něj, účinky se dostaví okamžitě. Varuji ale předem – při čtení článku nic nepijte ani nejezte, váš monitor a klávesnice by mohly takové neuvážené jednání nepěkně odskákat.

Vynechat nemůžu další tvořeníčko s bamiskou – tentokrát si můžete vyrobit krásnou garáž pro auta z obyčejných krabic.

Nepřehlédněte ani únorové oslavence na VD a nezapomeňte jim popřát k narozeninám!

Nechcete si to také zkusit?

Možná byste ze všech událostí uplynulého týdne vybrali něco jiného než já, možná byste celé vydání Védečkovin pojali úplně jinak a možná byste jeli ve stejných kolejích. Ať tak, či tak, pokud si to chcete vyzkoušet, ozvěte se!

Jak už jsem psala – uvítám, když budou Védéčkoviny co nejpestřejší a když se do jejich přípravy zapojí co nejvíc z nás. Takže, kdo se hlásí o další číslo?

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (9 vyjádření)

 • Lien

  taky se těším na jiný styl, kdybych to dělala já, vypadalo by to jako Petřina kopie, tak když to bude jiné, jedině dobře

 • Peťka

  Ivčo, tak ale právě, ráda se podívám i na jiný styl. 🙂
  Od tebe třeba ráda čtu články o výletech, ty se mi taky čtou hezky svižně. 🙂

 • bioviruska

  Ivča a Domča – fandím a jsem zvědavá, jak to pojmeš, ono po Petře něco napísmenkovat asi bude těžké…. držím palce, hlavně za tu odvahu 😉

 • Ivča a Domča

  No, Peťko, tak to teda nevím, jak to dopadne:-) Já jsem spíš omáčkový styl (teda ne že bych to chtěla pojmout jako román na pokračování:-).Mě se právě líbilo na té výzvě, že se to může pojmout třeba jinak, ale asi je blbý měnit něco zavedeného, na co si lidi zvykli…Sice opičení ráda nemám, ale asi k tomu dospěju, nebo se budu cítit přesně tak, jak píšou Hanzlíci:-)

 • Peťka

  Také bych si netroufla. 🙂
  Líbí se mi Petry styl, nejspíš bych se hodně „opičila“. Článek je vždy čtivý, jednoduchý, bez zbytečných vět kolem, takový „uhlazený“ styl. Hezky svižně se čte. Nebo stačí jen přelétnout okem a člověk je v obraze. Nemusí se překousávat hromadou zbytečného textu. Tento styl mi prostě sedí.

  Těším se na další Védéčkoviny od Ivči! Určitě budu v pondělí vyhlížet! 🙂

 • Hanzlici
  Hanzlici

  Ivče fandim!! Tohle zrovna je něco, na co bych si asi netroufla 🙂 Nebo možná troufla, ale ta pondělní tréma… uf, to by bylo jak referát zpaměti před celou třídou!! 🙂 tak už se těším 🙂

 • Ivča a Domča

  Ano,zkusím hnedka pondělí:-)

 • Petra Vymětalová

  Ivčo, super! Napíšu na mail co a jak 😉 Můžu s tebou počítat už příští pondělí?
  …klidně se může hlásit rovnou i někdo další na další týden 😉

 • Ivča a Domča

  Tak já bych to zkusila…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist