Védéčkoviny 47-48/2014: Doba adventu přichází

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Když na náměstích rostou stromy,
a všude to tak krásně voní,
zimní čas právě začíná,
každé dítko v naději zrak svůj upíná
k nebi, kde s Ježíškem jsou i andělé
a s nimi láska, víra, naděje…

Včera začal advent, doba radostného očekávání, duchovních příprav na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti. V posledních dvou staletích bohužel nabývá na důležitosti materiální příprava Vánoc, což podle mne není dobře. Advent a Vánoce nejsou o naklizených bytech, hromadách cukroví a předražených dárcích. Je to příležitost být spolu s těmi, které máme rádi. Nežijme vedle sebe, ale pokusme se žít společně.

Rozjímejte dále, já se pokusím shrnout, co se na VD za posledních čtrnáct dní přihodilo.

2014-12-01 02.38.08Diskutárna

S blížícím se adventem se v diskutárně začala objevovat mikulášská témata. Snany potřebovala poradit, čím naplnit adventní kalendář, Nuninka nadhodila otázku: Co nemáte rádi v Mikulášských balíčcích?, Skopalka hledá tip na Mikulášské akce v Praze, no a já jsem včera prosila o rady na Mikuláše ve školce.

S Vánocemi souvisí kromě jiného i cukroví. Vaše oblíbené recepty – pečené, nepečené, zdravé, nezdravé – pište do Tvorenickovy diskuse Cukroví. Perníčky jsou námětem jiné diskuse, ve které Gabulka73 hledá Opravdu, ale opravdu dobré těsto na perníčky. Jestlipak už jste tam napsali ten váš receptík?

Z těch veselejších diskusí nesmíme zapomenout na Bamisčin činanej dárek manželovi k Vánocům 😀. Jedno rychlé rozhodnutí a úžasný dáreček je na světě. Jsem si jistá, že určitě potěší. Nechcete se nechat inspirovat?

Články

Dva týdny jsou dva týdny, jak tu hromadu roztřídit. Jdeme na to!

Poslední Védéčkoviny tvořila Jarmuschka, uteklo vám něco? Podívejte se sem.

retro3VD retro

Velké VDčkovské shrnutí a úmorná práce Ivety Peškové je u konce. Na retro článek o rocích 2008 – 2009 se můžete juknout zde, na roky 2010 – 2012 tady a konečně poslední ze série 2013 – 2014 najdete zde.

K tomuto tématu se váže také Ivetin článek, Jak jste vzpomínali na uplynulých deset let? Dočtete se v něm, co jste na sebe prozradili ve sponzorované diskusi k desetiletému výročí magazínu VašeDěti.cz.

Na VD o dětech a pro děti

17. listopadu vyšel článek o tom, že V Praze se rozzářil největší LEGO® vánoční strom ve střední Evropě. Tuto stavebnici má jistě každé dítě doma, a tak se nechte inspirovat. Třeba Vaše letošní vánoční ozdoby budou v podobném duchu.

20. listopadu Iveta Pešková v rozhovoru představila prodejce výhradně českého oblečení, internetový obchod Bílé slůně.

25. listopadu nám Hurka nabídla několik Tipů pro řešení dětské nespavosti. Tak co, už dětičky spinkají bez problémů? Naše docela jo, to já mám díky práci po nocích kapku převrácený rytmus.

Ve stejný den jsme se mohli dočíst v článku Testováno na VD: Lego Duplo Traktor od Petry, jak vlastně to testování dopadlo.

26. listopadu Iveta Pešková v článku Závěrečné vyhodnocení z testování sušenek z Bio pekárny Zemanka shrnula dojmy z ochutnávek bio sušenek. Chroupe celá rodina…

27. listopadu vyšel článek směřovaný spíš k blížícím se svátkům. Zboží s motivem Angry Birds přehledně a na jednom místě! se zajisté někomu bude hodit.
V tento den vyšel i článek na téma nejoblíbenější pohádky. Tipnete si, která pohádka vyhrála na celé čáře?

A teď trošinku jinak.

VD diskuze

V těchto článcích Iveta Pešková shrnuje diskuse na daná témata. V prvním šlo o Soukromé školky z pohledu maminek a ve druhém o to, Proč děti zlobí… Podobný článek sepsala také Kyller, která se ptala, Co dáváte dětem ke svačině?.

Knižní tipy

Pod stromeček každému alespoň jednu knížku, a že je z čeho vybírat:

Nuninka zpracovala recenzi Kouzelný fotbal Franka Lamparda, Ivča a Domča Nápady a básničky pro malé dětské ručičky.

Předškolákovýma očima se podíváme na Knížky s křídly a ploutvičkami – zzabicka, Bamiska a Iveta společně stvořili moc pěkné představení těchto novinek. Kyller a Iveta představili další zajímavou knížku. Očima dětí jsme mohli vidět Vánoční večírek Pipi dlouhé punčochy.

Jako další přicházejí na řadu Ivetiny Knižní tipy pro malé čtenáře a dotaz, zda Sledujete knižní seriály?. A když už jsme u Ulice, zde najdete mou reportáž ze křtu nové kuchařky. První díl nové série pro holky s názvem Deník rebelky – Moje trhlá rodina, představila včetně ukázky čtenářům také Iveta. Nakladatelství Albatros zase představilo Jedinečnou kolekci dětských knih. Další knižní tipy jsou z nakladatelství Mladá fronta. Pohádky máme všichni rádi, třeba se vám zalíbí i některá z těchto dvou.

Poslední nabídka je již vánoční, a to z nakladatelství HOST. Věřím, že takto pestré nabídky si vybere jistě každý.

venecekTvořeníčko

Nuninka pro malé, velké i ty největší děti vytvořila Láhev plnou překvapení. Pro zpříjemnění adventního čekání může sloužit její Šitý adventní kalendář.

Bamiska vyrobila netradiční zimní věneček. Dá se použít i jako adventní. Záleží na vaší fantazii. Druhý nápad může být pěkným dárkem pod stromečkem. Pojďte si s dětmi vyrobit Kalendář na rok 2015.

A jelikož tvořivých nápadů není nikdy dost, přidala Iveta několik tipů z nakladatelství Fragment z edice Šikovné ruce. Umí vaše děti vyrobit draka nebo adventní věnec?

Co se jinam nevešlo

Ivana Loutocká poskytla rady, Jak se zbavit atopického ekzemu. Petra čtenáře seznámila s novinkou – vlasovým clipem, který nahrazuje nepraktické skřipce. Určitě se podívejte, já se moc těším, až si ho pořídím.

20141201_023649Advent

Články s atmosférou tohoto krásného období samozřejmě nemohli chybět – Advent je za dveřmi.

Píšete Českému Ježíškovi? O něm a dětských přáních si můžete přečíst tady.

Přípravy na Vánoce začínají, pojďte si je zpříjemnit například s článkem 1. adventní týden. Adventní kalendář České televize si možná pamatujete z loňska, jsem napnutá, zda se ČT povede stejně jako loni.

Nakonec jsem si nechala moc krásné vánoční uvažování Králíčka4 v článku Adventní doba. Posaďte se a rozjímejte, vždyť život je krásný…

Napsal/a: JanaK

Toto taky stojí za přečtení!

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Anonymní

    poslední dobou opravdu nestíhámtolik sledovat dění na stránkách, každý den nakouknu …přesto…..děkuji za zachování védéčkovin, protože díky nim jsem lépe v obraze..

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist