Védéčkoviny 4/2013: Vítejte v novém

Rubrika: Co, kde a jak na VD

V posledních Védéčkovinách jsem se zmínila o plánovaném stěhování VD. V tu chvíli jsem ještě netušila, že nastane tak brzy po vydání článku. Od 23. ledna 2013 fungujeme na novém hostingu, což se příznivě odrazilo nejen na rychlosti načítání stránek.

Díky této změně už také chodí správně emaily s upozorněním na překonané tipy v soutěžích nebo s odkazem k potvrzení registrace apod. Bohužel stěhování zanechalo i několik nepříjemných stop, na jejichž odstranění budu ještě muset zapracovat. Hned po přesunu jste mohli zaznamenat, že se nezobrazuje úvodní strana diskutárny a některá její fóra. Problém se podařilo odstranit poměrně rychle.

S dalšími nedostatky se můžete setkat ještě teď – nelze nahrávat obrázky do fotogalerie, nezobrazují se obrázky, které měly v názvu souboru diakritiku, do diskutárny nelze přispívat bez přihlášení, protože nefunguje bezpečnostní kód pro vkládání anonymních příspěvků. Přiznávám, že jsem zatím nenašla dost času, abych se těmito problémy zabývala podrobněji. Dávám si to ale jako bojový úkol na tento týden, takže znovu prosím o držení palců, ať se to povede.

Jarní VD srazy

Minulý týden jsem Vás lákala na jarní srazy. Z toho, co jste napsali do diskuze VD srazy jaro 2013 – KDE?, jsem se dobrala ke dvěma místům, na kterých by jarní setkání měla proběhnout. Podle předpokladů to bude Praha a Olomouc. až budou založené samostatné diskuze pro každé město, domluví se termín i konkrétní místo. Jsem docela zvědavá, která VD větev bude v tomto akčnější a kde se nás sejde víc 😉

Co nového u vás

Pokud jste ve čtvrtek slyšely obrovskou ránu bez zjevných příčin, vězte, že to spadl Šárce ze srdce obrovský balvan, který ji už pěkně dlouho tížil. Není divu, že se její růžovka jmenuje Zmažu se jak klokan 🙂

Zato keenspeed jede na šedivé vlně s Dávivým nočním kašlem a ještě horší zprávy jste si mohli přečíst od Lien pod její starší zprávou Maminka a babička 🙁 S trápením a žádostí o radu se ozvala i Radulenka v šedivce bydlení bez nájemní smlouvy. Máte-li tip, jak z takové šlamastiky ven, určitě ho připište.

Pokud jste minulý týden drželi palce Ježečkovi, můžete je pustit, protože to vyšlo! Ježeček má svou vytouženou práci! Gratulace do OV nebo pod původní šedivku Jak se uklidnit?

U Zikminky už vrcholí přípravy na miminko, v čem se bude vozit, v čem bude spát a nejen to se dočtete v jejím nejnovějším článku.

Tipy, rady, zkušenosti

Zkušené pekařky, poraďte Co upéct s medem?

Jak je to s pupečním pahýlem? Je lepší ho nechat uříznout nebo odpadnout? Jaké máte zkušenosti vy? Jak byste po nich volili dnes?

Povídání pro rodiče školáků

Hned na začátku týdne mě zaskočila zpráva, že na druhém stupni bude povinný druhý cizí jazyk v rozsahu 6 hodin týdně. Nakonec se ukázalo, že těch 6 hodin bude rozloženo do několika ročníků (udělila jsem si černý puntík za nepozorné čtení), ale i tak mě zajímá, jak vidíte výuku cizích jazyků na základce?

Peťka se zase ptala, jestli i vaše děti domů často nosí různé dotazníky k vyplnění, které nijak se školou nesouvisí, ale zato slibují dětem drobné odměny. Vyplňujete je?

Slibně se rozjíždí také diskuze okolo budoucích prvňáčků. Pokud se to týká i vás, neváhejte a zapojte se 😉

…na závěr posílám speciální pozdrav ludlince za splněný úkol z minulého týdne 😉

Tento týden jsem zaúkolovala hlavně sebe – dořešením nedostatků stěhování, takže na vás je zase to držení palců. Kdybyste u toho měli chuť něco nadatlovat, tak se budu těšit na vaše názory na známkování.

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (12 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Kekunko, sláva 🙂 ten dotaz jsem přehlídla, najdu a zodpovím.

  Jani, stane se, mně se to povedlo zrovna nedávno s tím druhým cizím jazykem. Zřejmě jsem přehlídla celou půlku článku 😀

 • kekunka

  Peti, tak hlásím, že už jsem lednová. 🙂 Po odhlášení a opětovném přihlášení se mi poslední přihlášení zobrazuje správně. 🙂 A objevilo se mi tam to „příležitostný přispěvatel“ – na to jsem se Tě ptala v článku o otázkových soutěžích ve svém posledním komentáři. Nevím, jestli jsi to četla…

 • Hanzlici

  Jéžiš, tak to se omlouvám, nějak mi selhalo rychločtení 🙂 Děkuji za info 🙂

 • Petra Vymětalová

  Jani, je to přímo v tomto článku 😉 – 3. odstavec od začátku 😉
  Fotky do fotogalerie nahrávat nejde – nebo aspoń ne z té uživatelské stránky (v administraci je to OK). Bohužel na ten problém pořád nemůžu přijít a už mě moc nenapadá, po čem pátrat ani koho se zeptat. V nejhorším večer aspoň stáhnu to nahrávací tlačítko 🙁

  Kekunko, děkuju 🙂
  A rovnou malý úkol pro tebe – zkus se odhlásit, až zase budeš vypínat VD. Měl by se aktualizovat čas poslední návštěvy – zkusila jsem to kromě cookies nastavit na odhlášení.

 • Hanzlici

  Petruš, já nějak nemůžu najít ty VDčkoviny, kde byla diskuze o problémech na VD, tak se zeptám tady – jdou nahrávat fotky do galerky nebo ne? Dnes jsem se o to pokoušela a nepovedlo se mi to, tak přemýšlím, kde je zakopaný pes… Děkuji 🙂

 • kekunka

  Peti, díky za další Védéčkoviny i k přesunu na nový hosting. Snad se Ti podaří vyvstalé problémy rychle vyřešit…

 • Petra Vymětalová

  Tak hlásím částečné splnění úkolu:
  – do diskutárny už lze zase přispívat i bez přihlášení
  Při té příležitosti jsem se pokusila upravit u záznamy o poslední návštěvě, tak snad už to teď bude trošku přesnější – aspoň u těch, co se odhlašují).

  S fotogalerií pořád tápu a už mě ani nenapadá, co zkusit nastavit jinak 🙁
  Na obrázky do článků už mám zlepšovák, ale i tak se to bude asi muset všechnno projít, takže dost možná budu brzo volat po dobrovolnících, ale musím to ještě připravit.
  Další následky stěhování jsem už naštěstní nezaznamenala, ale pokud o něčem víte, pište.

 • Lussy

  Ježečku, Lucký vrch jsem navrhovala já. Ale nedá se tam dojet autobusem ani vlakem, je to fakt z ruky. A co najít něco v okolí? Polička a tak?

 • Ježeček

  Bami, střed ČR je obec Čihošť, kde jsem plánovala nějaké to setkání – logicky střed republiky, českomoravská hranice, teoreticky by nikdo neměl být proti. Jenže v této obci není absolutně žádné ubytování 🙂 Je tam památník o středu země, ale jinak nic 🙂
  Takže kousek od středu je ten Lucký vrch, co už tady navrhoval někdo (tuším, že si to nepamatuju dobře) a tam by ten mega sraz být mohl. CO ty na to? *

 • bamiska

  no to já taky…jsem zvědavá na tabulku podle jmen a míst…škoda že se nenašlo něco tak nějak uprostřed 😀

 • Lien

  Taky jsem zvědavá a tipuju, že živěji bude na olomouci

 • Petra Vymětalová

  …dnes bez obrázků, snad mi to prominete, nějak nestíhám.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist