Védéčkoviny 37/2014: V jednom kole

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Je neděle večer.
Po pracovním víkendu usedám k PC, že projdu články a diskuse, abych je sesumírovala do přehledu Védéčkovin. Ale ouha, nemůžu se připojit. Kontroluji ostatní stránky, které mívám tradičně otevřené – všechny jedou. Píšu Petře SMS, co se děje a že jsou Védéčkoviny v mém podání ohroženy. Petra odepisuje, že je vše v pořádku.
Že by něco mezi nebem a zemí? Čtu zrovna takovou duchařskou sérii a už se ničemu nedivím. Dočtu kapitolu, vracím se k PC a vše je v pořádku.
Tak tady to máte – žádné zdržování, je toho hodně.

V pondělí Peťka představila projekt Školákem s VD  a zapojené děti.
Králíček4 nás v soutěžním článku zavedla do ostravské ZOO.
Ohlédnutí za prvním školním týdnem si ve Védečkovinách  připravila Nuninka.

V úterý Iveta Pešková představila na sobotu 13.9. v Branické ulici v Praze chystaný projekt Zažijte město jinak  – zapojil se někdo z vás?
Také vyšel další soutěžní článek – tentokrát nás Pavluška pozvala do Dolu Michal.
Petra shrnula jednu z diskusí projektu Školákem s VD (zkráceně ŠVD) a to, jaký byl první den ve škole. Ještě jste se nepodělili o své dojmy? Stále to můžete napravit…

Ve středu nás Iveta Pešková pozvala na podzimní veletrhy pro děti FOR BABIES, FOR TOYS a FOR GAMES  a přinesla tipy na knihy z nakladatelství Edika, které můžou dětem pomoci lépe si osvojit učivo či ho zpestřit.
Pavluška navázala na návštěvu Dolu Michal a v dalším článku nás vzala s sebou do ostravské ZOO na safari.

Čtvrtek tradičně přinesl Nuninčin tvořivý článek – návod, jak obnovit dětské křesílko. Jak už je z komentářů pod článkem patrné, článek se zdá být inspirativní – třeba se časem dočkáme i dalších fotografií.
Iveta Pešková představila další filmovou novinku – filmového zpracování se dočkal asi nejznámější pošťák světa Pat. Je pro vás připravena i soutěž, tak neváhejte a zapojte se.
Pamatujete na anketu o nejoblíbenějšího filmového tatínka? Anketa neusnula, ale byla rozšířena i na filmový portál. Který tatínek vyhraje u maminek a který u filmových fandů?  Zapojte se do hlasování!

V pátek jste se díky Ivetě Peškové mohli inspirovat vhodnými účesy do školy. Jaký účes vyhrává u vás? Klasický culík nebo něco neobvyklého?
Iveta nás zároveň pozvala na víkendové Mezinárodní mistrovství ve skládání Rubikovy kostky, které bylo součástí výstavy Hry a hlavolamy. Zúčastnili jste se?
Vrkosha za nás přečetla a seznámila nás se svými dojmy z novinky nakladatelství GRADA Hravá škola hezkého chování. Byla by to kniha pro vás a vaše děti?

Sobota se odvíjela ve jménu čokolády – na 13. září totiž připadá její Mezinárodní den. Iveta Pešková tak nejprve představila Čokoládový den na VD, v dalším článku Oslavte Mezinárodní den čokolády  nás s touto lahodnou potravinou seznámila trochu blíže a podrobněji. Nechyběl ani recept na rodinný čokoládový dort  z knihy Lahodná čokoláda nakladatelství Slovart, se kterou jste se mohli blíže seznámit v posledním čokoládovém článku. Pekli jste?
Ani tuto sobotu nechybělo Bamisčino tvořeníčko – tentokrát přinesla tip na výrobu hlavolamu, díky kterému si děti procvičí postřeh a trpělivost.
V neděli přišla Iveta Pešková s ukázkami říkanek a básniček Jiřího Žáčka  určených dětem od tří let. Knihy Jiřího Žáčka Jak se chodí do světa a jiné básničky a Proč se ten kůň tolik směje a jiné říkanky vydalo nakladatelství Fragment.

Jak vidíte, článků bylo požehnaně.
Ale ani Diskutárna nezůstala pozadu. A stále je vidět, že školní rok je na svém začátku…

Neny otevřela otázku Facebooku – pro jak staré děti je vhodný. A jestli pro ty mladší zakázat, nebo nehrotit a povolit za určitých pravidel? Jak to vidíte vy?
Marinadu naopak zajímá, jaké zkušenosti máme s učiteli? Je muž-učitel vždy výhrou?
Nechyběla ani diskuse z projektu ŠVD – Jak se zvládáte ráno vypravit? Je to pro vás hračka, nebo to zvládáte jen díky zavedeným pravidlům? A zapojují se i tatínci?
Pozadu nezůstává ani výuka jazyků. Neny řeší nový předmět v životě její třeťačky – angličtinu  a trampoty s jejím učením. Zato Ludlinka váhá mezi výběrem ruštiny a němčiny. Který jazyk byste doporučili vy? A proč?
Nuninka přes počáteční domluvu narazila na problém s vyzvedáváním syna ze školky trochu později po obědě. Jaké jsou vaše zkušenosti?

Ale nejen školou živ je člověk…
A tak jsme se od Piškotky dozvěděli, jaké novinky v životě ji potkaly. Už víte, co nového u „Piškotků“? 😉
A s čerstvou novinkou přišla Petra – narodilo se jim miminko  – už jste to četli? 😉
Po čase nás přišla pozdravit Zikminka. Slíbila, že až přijde, jak na to, vloží i nějakou fotku – tak se máme na co těšit.
Marysek si posteskla nad nevydařenou dovolenou – zároveň by chtěla vědět, jestli se proti nenadálým komplikacím (nemoci) dá připojistit. Poradíte?
Uplynulý týden bohužel přinesl i smutnou zprávu a s tím vyvstala otázka, jak děti poučit o nebezpečných lidech, ale na druhou stranu je nevyděsit.
11. září 2001 narazila unesená letadla do budov Světového obchodního centra. Vzpomenete si, co jste ten den dělali vy?

Nesmíme zapomenout ani na sponzorované diskuse, ve kterých máte šanci získat zajímavé ceny, pokud budete vylosováni.
Výše zmiňovanou publikaci Lahodná čokoláda máte šanci získat, pokud se ještě dnes zapojíte do „čokoládové diskuse“  – tak neváhejte! Čas běží…
Druhá aktuální sponzorovaná diskuse je věnována způsobům, jakými způsoby dětem uchováváte vzpomínky  – podělíte se o svůj tip? Partnerem této diskuse je nakladatelství SmartPress.

Plodný týden, co říkáte?

Napsal/a: Jarmuschka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist