Védéčkoviny 28/2014: Prázdniny v plném proudu

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Když jsem se přihlásila k přípravě těchto Védéčkovin, kalkulovala jsem s tím, že mi děti ráno odjedou na tábor a já, jako „slaměná matka“, budu mít dost času a prostoru na jejich sepsání. Ale tady je takové ticho… a upřímně – vůbec to není jednodušší…

O čem se mluví…

Tak samozřejmě o letních a dovolenkových tématech.
ksandu.1MD zajímají vaše zkušenosti s obleky s UV filtrem.  Znáte? Používáte?
Petra si jednak posteskla o lapáliích se včelím žihadlem – už podruhé 🙁  , ale taktéž i zajímá, zda smí děti jíst v autě.  A je to zajímavé čtení. Dovolíte vy svým dětem jíst v autě?
Nica1 nám představila nového kamaráda svých dětí. Není tady víc takových? Pochlubte se!
Nechybí ale i jiná, „celoroční“ témata.
Ledoo sonduje, v kolika letech mají děvčata MS.
katkacaajkova váhá mezi „císařem“ a přirozeným porodem. Jestli k tomu máte co říct, poradíte?
Lucka21 přemýšlí, zda mít či nemít chůvu  a je mile překvapená pozitivními ohlasy, přestože její bezprostřední okolí to tak kladně nevidí. Na kterou stranu se přikloníte vy?
Lien se ptá na zkušenosti s učební pomůckou Logico Piccolo, řeší bohužel problém s přepravou objednaného zboží prostřednictvím České pošty  a hledá PC Pomoc – zdá se, že s Petrou PC problém již vyřešily.
Bamiska potřebovala sdílet pocity z takové nepříjemné situace, že ani nevěděla, jak ji vhodně nazvat… Vypadá to, že to „vzalo lepší“ konec.

O čem se píše…

Události na VašichDětech z předchozího týdne ve druhých prázdninových Védéčkovinách  shrnula Bamiska.
Iveta Pešková v článku Nudě dejte o prázdninách sbohem  přináší tipy na zajímavé knížky pro volné chvilky z nakladatelství Fragment. Také nás s knihou z nakladatelství Grada pozvala do pohádkového domu  a na film Letadla 2: Hasiči a záchranáři. Poslední uvedený článek je zároveň pozvánkou k soutěži. Hodně štěstí při tipování!
Protože je čas, kdy trávíme s dětmi hodně času u vody, přijdou jistě vhod tipy, jak zabavit děti u vody a návrhy her s fotoaparátem, které přinesla Veronika Hejlová.
Peťka shrnula rok projektu První třídou s VD.
Bamiska představila krásu, která nevoní , podle knihy z nakladatelství Metafora „100 papírových květin“ jednu vyrobila a postup zdokumentovala, aby nás navnadila.
Také pro nás připravila další hru, tentokrát zvanou „housenkovou“, se kterou můžete s dětmi procvičovat počítání nebo barvy.
Nuninka nám poradila, jak si vyrobit létající UFO.
Jarmila Vrkošová si posvítila na knihy z nakladatelství Grada, se kterými se děti mohou zlepšit hravou formou v angličtině.

Nechyběly ale ani soutěžní články o cestovatelské publikace z edice KAM v České republice – za tipy na prázdninové výlety:
Jitka Slezáková představila Zámek Lešná u Valašského Meziříčí – pro děti jak stvořený. Zdá se, že není zcela neznámý a několik z vás (z nás) to na něj nemá tak daleko. Možná se i rýsuje nějaký pidisraz?
Ivča a Domča mimo soutěž vyrazila s klíčnicí za poznáním hradu Český Šternberk.
Největším cestovatelem minulého týdne se jeví Králíček4. Ta nás pozvala do Technického muzea v Brně, do ZOO Dvůr Králové  a v Olomouci hned na dvě místa – do ZOO na Sv. Kopečku a do Muzeua historických automobilů, motocyklů a techniky.

Inspiroval vás některý z uveřejněných tipů? Nebo máte svůj vlastní?
Neváhejte a podělte se!
Tak vám přeju prima počasí (snad skončí to aprílové počasí posledních dní), šťastnou cestu a spoustu úžasných zážitků.
Prázdninám a Vašim Dětem ZDAR!

Napsal/a: Jarmuschka

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist