Védéčkoviny 28/2013: Nevinné pozvání na kafe?

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Prázdniny už jsou v plném proudu. Děti nemají úkoly ze školy, nechodí do kroužků, často mají volnější režim. Některé dokonce už vyrazily na nějaký táborový pobyt. A tak řada maminek – podobně jako já – teď má více času a může dohánět resty ve společenské oblasti, třeba zajít s kamarádkou na kafe.

S kým z VD byste zašli na kávu, to se ptá Petra v diskusi, která v uplynulém týdnu měla nejvíce reakcí – ke včerejší půlnoci to bylo 83. Diskuse byla zamýšlena jako “bezpečná”, ale vyvolala poměrně bouřlivou výměnu názorů. Máte vy svého “favorita”?

Petru dále v minulém týdnu zajímalo, jak řeší Prázdniny ve vaší školce, jak se vám daří předcházet žárlivosti mezi vašimi dětmi a zda vaše děti umí lézt po stromech a co vy na to – tato diskuse byla inspirována dotazem Nuninky – viz níže.

Nuninku zajímalo, zda se děti věnují adrenalinovým sportům a co vy jako rodiče na to a zda se při svých aktivitách necháte ovlivňovat počasím. A nebyla by to nuninka, kdyby nenaťukla i nějaká “jídlová témata” – napište jí, zda chodíte i s dětmi na gastronomické akce a zda grilování/opékání patří k vašim oblíbeným aktivitám. Případně zkuste přidat nějaký svůj osvědčený recept – pár už jich v této diskusi je. Máte-li doma dceru – tak jako Nuninka – máte možnost si popovídat o “ženských otázkách” a o tom, jak to řeší v jiných rodinách.

Bamiska se rozhodla nechat děti pro jednou u babičky a vyrazit na výlet bez nich – dáte jí nějaký zajímavý tip?  Prázdniny a tak trochu okurková sezona Bamisku zřejmě inspirovaly ponouknout vás k brainstormingu o vhodných, žádaných tématech. Zatím bez úspěchu – asi raději rovnou diskutujete.

Padmé zjistila, že se jí doma vyloupnul tak trochu rebelující puberťák a vyzvídá, zda máte podobné “nadělení” doma, případně zda vás přepadají podobné choutky. Na druhou stranu se podělila o postřehy z elektronického světa s úmyslem vyvolat úsměv na našich tvářích.

Pak tu máme skupinku “dětských témat”.

Tonička chce poradit ohledně očkování proti žloutence typu A. Jedna anonymní tazatelka hledá radu, jak čtyřletou dcerku odnaučit cucání palce, druhá “BB” se potřebuje svěřit s nastalým problémem s hlídáním v případě nemoci jednoho z dětí. Hračkárnu zajímá, jakým pohádkám dáváte s dětmi přednost – hraným, nebo animovaným? Zapojte se také do diskuse, připomeňte nám další povedené pohádky.

Peťka se chystá na dovolenou v Chorvatsku a tak sbírá tipy od již zkušených cestovatelek. Přiznávám, že tuhle diskusi sleduji trošku pozorněji – možná do toho Chorvatska letos taky vyrazíme – po 10 letech, tentokrát už jako rodina.

Minule nás potěšila radostná zpráva od Piškotky, v uplynulém týdnu se nám naopak Ježeček svěřila s bolestnou zprávou.

Říká se, že sdílená radost je dvojnásobná. Snad také platí, že sdílený zármutek je lehčí…

 

Podtrženo sečteno – v uplynulém týdnu bylo založeno 19 diskusních témat, autorkou největšího počtu z nich – pěti – je Nuninka. Ta Petřina “kávová” zas vyvolala největší rozruch.

Pro kterou budete hlasovat?

Minule vás nejvíce zaujala bohatá Petřina diskuse o využívání anonymity internetu.

 

A jak to bylo v minulém týdnu s články?

Od pondělí 8.7. jich bylo zveřejněno osm od pěti autorek.

Nejvíc se v uplynulém týdnu činila  Bamiska. V pondělí nám připravila přehled diskutovaných témat v nových Védéčkovinách. Ve středu nám představila knihu o nepálené keramice nejen pro děti, a to dokonce včetně vlastnoručně vyrobeného vzorku. Ve čtvrtek jste si s ní a s Honzíčkem mohli vyrobit zdobený papírový vějíř a v sobotu se pak nechat inspirovat obrázkem se zebrou.

Marie Těthalová, autorka ukázky z časopisu Informatorium, nás seznámila s environmentální výchovou a jejím místem v životě dětí.

Mohly jsme si přečíst také novinky od VD těhulek. Pavluschka psala, že už se chystá k samotnému porodu, doma pro miminko vše připravené. To už se brzy dozvíme o malém Svišťátku něco víc, že? Gabriela už se taky blíží do cílové rovinky a pomalu trénuje cestu do porodnice. Nechejme se překvapit, jestli další její zpráva už představí další VD novorozeňátko, nebo jestli se ještě stačí podělit o své předporodní pocity.

Vúplném závěru týdne nám Bohumila Hanáková přinesla tipy na zajímavé miniencyklopedie pro mladé a zvídavé čtenáře z nakladatelství Edika. Možná by mohly pomoci zabavit děti i během prázdninového cestování.

 

Takže šťastnou cestu všem!

Napsal/a: Jarmuschka

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (9 vyjádření)

 • Jarmuschka

  Jé, to se tak hezky čte…
  Díky.
  🙂

  Petro, pokud se Ti nikdo nehlásí, tak si klidně vezmu i ty další – čas by byl…
  😉

 • aladin10

  Minulý týden jsem tu moc nebyla,tak jsem ráda za stručný přehled.
  Moc pěkný!

 • Peťka

  Jarmuschko, děkuji. Zase jsem zjistila, že mi některé diskuze unikly.

 • Petra Vymětalová

  Jarmuschko, mileráda ti předem zarezervuju termín 😉

 • Jarmuschka

  Děkuji. 🙂
  Byla to zajímavá zkušenost.
  Psát jsem začala včera v jedenáct večer, po náratu z kina – film REVIVAL.
  😉
  Byla jsem z toho taková docela nabuzená.
  😀
  Tak Petro, možná se Ti opět upíšu…
  😉

 • Petra Vymětalová

  …teda ale že se ta moje bezelstná diskuze nakonec dostane i do názvu Védéčkovin, to by mě už vůbec nenapadlo 😉

 • Petra Vymětalová

  Jarmuschko, perfektní! Děkuju za shrnutí minulého týdne 😉
  Kdy si to zopákneš? 😉

 • Jarmuschko, védečkoviny se ti moc povedly 🙂 Děkuji za jeho zpracování 🙂 dávám Ti za jedna a píšu za pět 🙂

 • Padmé

  Ahoj Jarmuschko, děkuji Ti za Tvoje „védéčkoviny“ a shrnutí uplynulého období – moc se mi to líbí, to Tvé zpracování a dávám Ti za jedna a píšu za pět :-D.

  A můj rebelující puberťák? 🙂 To je naprostá „pecka“ :-D.
  Umí mě rozesmát k slzám :-D. A to jeho – „porušování pravidel je můj celoživotní cíl“ – beru jako naprosto skvělou a dokonalou hlášku k jeho věku 🙂 .

  Pěkný a příjemný den 🙂 .

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist