Védéčkoviny 27/2014 – druhé prázdninové

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Dnes vyšla řada s psaním védéčkovin na mě. Omlouvám se předem za rychlý průlet děním. Jenže tím, že mi pc kleknul, tak i v něm zůstal rozpracovaný článek , no a k mé velké radosti musím vše psát znovu a ke všemu na počítači dětí, kde mají jen jakýsi WordPad (bé, ani to nepodtrhává překlepy :)) Díky tomu se i moooc omlouvám redakci za práci navíc.

Doufám, že jste si první týden prázdnin užili a našli i chvilku na VD.

ČTENÍČKO – ČLÁNKOVÁNÍČKO

master-roads-1433680-2-mUrčitě by jste u kafíčka měli najít chvilku, protože jestli plánujete výlety a nevíte kam, můžete zde najít isnpiraci. Rozjela se tu soutěž plná tipů, kam vyrazit na výlet. Můžete poradit, ale i najít inspiraci od ostatních. Prvními vlaštovkami jsou články od králíčka a supice. Zvou vás  prohlédnout si retro muzeum, nechat rozjet vaši fantazii a projít branou do pohádkového světa skřítků a strašidel, vyzkoušet, jestli netrpíte klaustrofobií při pohledu do propasti Macocha či prohlídky Kateřinské jeskyně. Jedním z tipů bylo vystoupat i na Babí rozhlednu, podle popisu velmi krásná ač náročnější „procházka“.

books-of-owl-1279612-mNa cesty se budou hodit jistě i knihy. Jednou z nich může být i Můj první atlas Evropy aneb pustování Vítka a Štěpánky. Moc se mi líbí další, která pomáhá tomu, aby se děti naučili čerpat informace z knih. Tou je první encyklopedie od mé oblíbené autorky knížek pro děti. Nakoukněte, pokud máte menší děti. Možná by ani rodiče odrostlejších dětí neměli přejít bez povšimnutí tu, jejíž název je – Jak na svého teenagera.

Nesmím zapomenout na pravidlné védéčkoviny, které vyšly hned v pondělí, a zmínit novinku týkající se aukcí knih na VD. !!!!! A HLAVNĚ TO, že celoroční projekt, týkající se našich prvňáčků se dostal za cílovou pásku. Přejeme jim všichni jistě hodně úspěchů v dalších školních letech a na své cestě vzděláváním potkávat samé dobré pedagogy.

Nechybělo ani tvořeníčko. Nuninka si pro nás připravila tvořeníčko s doporučením na knížky. V první s pohádkovým laděním, kde každý příběh je doplněn výrobkem. Ukázala nám jak na hrátky s voskem. Ve druhém na vás a děti čeká sladké tvoření.jsem si pro vás připravila jednoduchou, přesto podle zájmu Honzíka zábavnou, deskovou hru.

Hratky s voskem_15modelovani_7Deskova hra_6

ŠUŠKANDA

1161636_amazing_cupcakeNo a co se probíralo? I témata se věnují prázdninám… Hurá za ně! Jen by dál mohla fungovat školní jídelna :). Hned v pondělí jsme zjistili, že Petra by si zasloužila den splněných přání. Mezi náma, mohla ho mít hned, kdyby diskuze, jestli se potkáme na výletě, vznikla dřív. Mohli jsme to naplánovat 😀 a to, co nás s dětmi baví nejvíc, jí říci osobně. Do diskuze připisujte, kde se budete pohybovat, třeba tam bude někdo jiný i z „VéDé“ a kafíčko to jistí. Jinak Nuninka měla moc hezký nápad a založila cestovatelský VD deníček.

money-in-sock---euro-1433052-mNo a tentokrát jsem i já byla zvědavka zvědavá, tedy hlavně díky naší první dovolené směrem za hranice. Zajímalo, kde měníte euro a kolik si s sebou asi vyměnit, aby to nebylo málo ani moc. Jaké léky nezapomenout na dovolenou? A upřímně, náplast mně nedošla a při další zmínce voděodolná jsem si řekla a jooo. No někdy mozek nepracuje, jak by měl. No ono to bude i tím, že naše děti začínají usínat později než já a to se snažím 😀 Tak mě zajímá, jak chodíte spát vy a vaše děti o prázdninách a jestli to ráno zase dokáží protáhnout.

…No a poslední mou bolístkou bylo rozbité pc a předpokládaná ztráta dat (podle toho, co mi v opravně řekli). No asi znamení shůry, abych netrávila čas u třídění věcí do práce, což jsem měla v plánu.

Tak přeju všem krásné chvilky během dovolených, kdo chodí do práce klidnou pracovní dobu a žádného „blbce“ přes cestu, dětičky aby užívaly klidu bez učení a jiných povinností… Najděte chvilku u kafíčka a napište, co se u vás děje… Krásný den všem …

african-sundown-1443012-4-m

Napsal/a: bamiska

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Petra Vymětalová

    Bami, děkuju za Védéčkoviny, i za takto nepříznivých podmínek ses jich zhostila se ctí 😉 Držím palce, ať se data podaří zachránit a zároveň ať díky tomu pak nestrávíš léto nad tříděním materiálů do školky 😉

  • krásné prázdniny všem.podle rozbitého pc jsem si tipla na bamisku a ejhle psala to ona.u mě ten čas letí moc rychle,a mám to rozdělené na dobu vycházky honem ven a vyřídit vše potřebné a po nich uvařit,uklidit a zas vycházky,a protože marodí i manžel tak se snažíme naplánovat akci rychle ale ,aby to bavilo i jeho a našeho pubertáka,ten chce sedět jen u pc nebo dojet někam autem řekne dobrá a honem domu.do ledničky chodí kontrolovat co by se hodilo do břicha.ale včera i dnes jsme si užili koupání,pinkání balonem při kterém i rodiče byli prý fajn a dalo se to s námi přežít,no puboš.holky přeji vám hezký zbytek prázdnin,kdo je v práci at vám to rychle utíká a ostatním at to utíká pomalu,a děti i zbytek rodiny at vás moc nezlobí,lenka,

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist