Védéčkoviny 2/2013: …nejen o volbách

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Začíná nám třetí týden nového roku a já jsem tu už podruhé s ohlédnutím za uplynulými sedmi dny na VD. Tématem týdne se staly zřejmě prezidentské volby, ale stihli jsme toho mnohem víc…


Začnu zprávou nejradostnější – koncem týdne se v Tam-tamu objevila jedna z nejkrásnějších novinek – zpráva o narození miminka. Danasi se 5. ledna narodila Deniska.

Ke gratulacím se můžete přidat i vy pod růžovkou Denisa, 3140 g, 49 cm. Přejeme jí pevné zdraví, pohodu a hodně šťastných krůčků v životě.

 

Jak už jsem zmínila v úvodu, událostí číslo jedna byly minulý týden i na VD prezidentské volby, kterými jste se zabývali hned ve čtyřech diskuzích najednou. Už začátkem roku se bamiska v diskuzi volba prezidenta ptala, zda máte jasno ve výběru. Zajímavá diskuze se rozvinula pod příspěvkem Modrý prezident, kde nám Padmé přiblížila, jak na volby a prezidentské kandidáty pohlíží její syn. V pátek před zahájením 1. kola založila aladin10 diskuzi Byla jsi volit? Tip, kdo bude český prezident – svoje tipy můžete určitě vkládat dál. Pak se ještě objevil dotaz od radky2 na to, koho na hradě nechcete.

Kromě volebních diskuzí byla jednou z nejživějších také moje žádost o pomoc s výběrem úkolů pro nováčky, které by jim přiblížily VD a trošku je popostrčili k napsání prvních komentářů. Nakonec se kolem tohoto plánu strhla zajímavá diskuze o VD. Všem zúčastněným chci tímto poděkovat za jejich postřehy a připomínky. Budete-li mít ještě nějaký tip na zajímavou diskuzi nebo článek, na které bychom mohli nováčky v jejich speciální úkolovce upozornit, budu ráda, když jej připíšete do diskuze.

Se zajímavou otázkou přišla MarieB – ptá se, kdy jste měli chuť jít do dalšího dítěte? Podělte se o své zkušenosti s rozhodováním o druhém dítěti i s různými věkovými rozdíly mezi sourozenci. Svůj druhý porod si můžete připomenout také v oživené diskuzi Porodní vzpomínky, kam Hanzlici přidala dotaz na porodní bolesti u druhého porodu.

Pokud jde o články, nemůžu si nepřihřát svoji polívčičku, takže musím zmínit první Védéčkoviny 🙂

Nejžhavější diskuze se strhla kolem Markétina článku Menstruace je kamarádka. Dočtete se v něm o přednášce či menstruačním večírku  Dany Sofie Šlancarové, kde se řešila spousta témat s menstruací souvisejících – kromě antikoncepce třeba i to, že menstruace nemusí být vůbec bolestivá.

 

Vaší pozornosti bych z článků minulého týdne určitě ještě doporučila další tvořeníčko od bamisky – tentokrát si s ní můžete vytvořit voňavé svíčky z včelího vosku.

Je tu také období zápisů do prvních tříd, které se budou týkat řady z vás. Není tedy divu, že se nám tu objevily už první zápisové vlaštovičky – nica1 založila diskuzi Odklad do školy a Králíček4 napsala článek o tom, jak byli u zápisu do školy vloni.

Malý úkol na závěr

Úkol na tento týden se bude týkat právě zápisů – jedna z maminek dětí, které příští rok čeká první třída, by mohla založit diskuzi pro budoucí prvňáčky. Ostatní, kterých se zápis týká, mají za úkol se do ní přidat 😉 a napsat, jak se děti těší i jak probíhal zápis.
Pokud děti k zápisu doma nemáte, můžete se mnou sledovat, jak se budoucí školáci na povinnou docházku připravují, nebo  se přidat do dalších diskuzí, které jsou věnované stávajícím školákům. Najdete je v Dlouhodobých diskuzích.

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (10 vyjádření)

 • nica1

  Petro rozhodně chválím 🙂

 • mura

  Skvělé a zajimavé čteníčko,jen tak dál.

 • Petra Vymětalová

  Děkuju za pochvaly 🙂 i když se mi tam teda zase nevešlo úplně všechno…
  Kdyby měl kdokoli z vás zájem se na přípravě některých dalších Védéčkovin podílet, budu jedině ráda. Klidně se nás na nich může střídat několik, aspoň to bude trošku pestřejší.

 • markla

  zajímavé počteníčko…

 • bamiska

  také hodnotím jako fajn nápad a také přiznám, že pročítám…mejlík většinou ne…neumím vysvětlit proč…tohle je mi bližší…

 • Lien

  už jsem chválila minule a tyhle védéčkoviny jsou opravdu ještě mnohem povedenější. Je to dobrý nápad.

 • aladin10

  Já se také přídávám k pochvale,vedečkoviny jsou vyborné když mi něco za týden unikne,tak se to dozvím z nich.

 • Ivča a Domča

  Jo, za mě určitě velké plus za ty obrázky:-) Skvěle se tam povedlo dosadit ty fotky ke tvoření Bamisky. Ale celkově na mě tento článek působí, oproti minulému, zajímavěji, je víc rozepsaný, ne jen nějaké suché shrnutí – nevím, přesně, jak to říct, ale za sebe musím říct, že se ti fakt povedl:-)

 • Petra Vymětalová

  Ivčo, díky za pochvalu 🙂 to asi ty obrázky… 😀

 • Ivča a Domča

  Tyto VDéčkoviny se mi líbí:-)S chutí jsem si je přečetla a těším se na další vydání:-)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist