Védéčkoviny 21/2014: Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko…

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Konečně se ukázalo sluníčko a také se nám oteplilo. Pondělí nám začalo krásně a počasí přálo celý týden.  Nás teda to teplo vyhnalo ven a došlo i na první točenou zmrzlinu.  Že by konečně začalo to pravé jaro, nebo přejdeme rovnou do léta? Tak s takovouhle předpovědí bohužel nemůžu posloužit, zato vám mohu nabídnou další týdenní přehled VD událostí.

Pondělními védéčkovinami s názvem Máme rádi zvířata vás provedla Petra.

perex_smartIveta přišla s nabídkou zajímavých knížek. Ať už si k četbě vyberete fantasy, nebo pohádkovou knížku Madlenka a brejličky. Ochutnat můžete také písmenkovou polévku, s žádnou z knížek chybu neuděláte a radost ze čtení budou mít všichni. Zajímá vás, jak se „pečou“ kvalitní kuchařky? Pak si nenechte ujít pozvánku na týden otevřených dveří nakladatelství Smart Press.

Také vás zve na festival s názvem Děti, čtete? Myslím si, že to může být zajímavá akce. Tak pokud to budete mít blízko, určitě si tento festival nenechte ujít.

Jak se vede prvňáčkům a jakpak se jim vydařil svátek maminek, zjistíte v dalším povídání. Víte o tom, že jim už za šest týdnů skončí škola a začnou prázdniny?

savka3

Pokud chcete dětem udělat radost někajou pěknou hračkou, třeba právě k tomu blížícímu se vysvědčení, můžete se nechat inspirovat třeba na 4kids.cz .

Makinea si pro vás připravila další článek o Homeopatii, jenom je škoda, že tenhle byl poslední. Přestože homeopatii moc nerozumím, tyto články se mi líbíly.

Pokud jste fanoušci Tomáše Savky, pak se můžete těšit na jeho nový koncert, a malou ukázkou se můžete naladit už teď.

Nápady na tvoření

Zviratkovy lampion_21Den otcu_13

Tak jako každý týden, i tentokrát tady máme dva tvořící články. Se mnou si můžete vyrobit zvířátkový lampión, vybrat si můžete lva nebo slona. A s Bamiskou si zase vyrobíte přáníčko a dáreček pro tatínky. Relaxovat můžete s technikou Zentagle, díky které si ještě něco hezkého nakreslíte.Disney's "MALEFICENT"Princess Aurora (Elle Fanning)Photo Credit: Film Frame©Disney 2014

Nevěřte pohádkám – přichází královna černá magie! Vůbec se nebojte, takhle vás totiž jenom Iveta zve na novou pohádku o Šípkové ružence a také na soutěž se Zlobou – královnou černé magie, která běží od 26. května do 4. června 2014.

Novinky na VD

Změnou prošel katalog dárků. Technickou stránku už Petra doladila,  teď už jenom zbývá doplňovat a doplňovat nové tipy. O tom, jak funguje, si můžete přečíst v článku Poraďte (se) s dárky. Zbývá už jenom otázka – přidáte se?

O čem se diskutovalo?

Se zajímavým diskusním tématem přišla Bamiska, a i vy můžete napsat, zda to opravdu začíná ve školce. Jsou to spratci nebo naše zlatíčka?

Výročí svatby je krásná věc, co podniknout? Podělte se o nějakou inspiraci nejenom s Ksandou.1MD, ale i s ostatními.

3d miminko

Tiskárnu zná každý, ale co taková 3D tiskárna na miminka? Líbí se vám takový nápad, nebo si myslíte, že je to divné?

Absolvovala jsem kurz první pomoci a také chodím na kurz sebeobrany pro ženy. Máte s tím nějaké zkušenosti? Líbíl by se vám takový kurz? Já se přiznám, že jsem nadšená. 🙂

Krásné počasí láká k výletům. Co když ale jde o nabídku jenom pro jedno dítě? Mankaš neví, jak se k tomu postavit, co myslíte vy?

A něco trochu školního. Chystáte dětem aktovku? Aktovka mých dětí je někdy noční můra 🙂 . Ivču by zajímalo, zda něko chápe výuku podle Frause, a jestli s touto učební metodou máte nějaké zkušenosti.

brusleBamiska vyrazila na brusle a jedny by si taky chtěla koupit. Na co by si při nákupu měla dávat pozor? A jaké vybrat dětem? Pokud s tím už máte zkušenosti, poraďte i ostatním, kteří se ke koupi bruslí teprve chystají.

Je vhodný plavací kruh pro děti? A pokud ano, tak jaký? Mankaš už má sice jeden vybraný, ale chtěla by vědět, jestli s ním někdo náhodou nemá nějakou zkušenost.

Víte, co je v tomhle krásném počasí nejlepší? Dát si zmrzlinu. Jakou máte nejraději?

Víte, co to jsou google disky? Já mám teda jenom mlhavou představu, o co jde, ale Peťka by potřebovala poradit, jak je to se sdílením tabulek. Poradíte?

Týdenní přehled je za námi  a já vám přeji co nejhezčí ten, který nám právě začíná. Dětem hodně sluníčka, hezké známky ve škole a vám ostatním co nejméně starostí.

A známá otázka na závěr. Kdo se pustí do příštích védéčkovin? 🙂

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist