Védéčkoviny 1/2014: Bilanční i plánovací

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Vítám vás u prvních Védéčkovin roku 2014, ve kterých bych se ráda ohlédla nejen za uplynulým týdnem, ale trošku i za celým rokem 2013. Podělím se i o pár VD plánů na letošek 😉

Ohlédnutí za rokem 2013

Osobně si troufám označit rok 2013 na VD za úspěšný. I když je pořád co zlepšovat a ne všechno se podařilo zrealizovat na pět hvězdiček, dokázali jsme společnými silami uvést do života hned několik novinek, posuďte sami:

 • každý týden vyšly nové Védéčkoviny, dokonce všechny hned v pondělí (až na jedny úterní, které jsem měla na svědomí já). Děkuji tímto všem, kdo se na jejich přípravě podílely.
 • k 1.1. došlo k úpravě pravidel soutěží, ve kterých jsou zvýhodněni aktivní návštěvníci stránek – ti narozdíl od ostatních mohou sledovat stav svého soutěžního tipu kdykoli.
 • bylo vytvořeno celkem 5 VD e-knih – 1 velikonoční a 4 předvánoční:
  [download id=“1095780″ format=“1″], [download id=“1095786″ format=“1″], [download id=“1095789″ format=“1″], [download id=“1095792″ format=“1″], [download id=“1095795″ format=“1″]
  Zde bych chtěla poděkovat hlavně nunince, která pro nás všechny vybírala náměty a příběhy do adventních dárků.
 • na MDD byla pro vás připravena kuponová knížka, díky níž jste mohli nakoupit dárky pro děti se zajímavými slevami.
 • připomínáme si VD oslavence v jednotlivých měsících – nejdříve vycházel přehled oslavenců v článcích, od léta je najdete v den jejich narozenin na hlavní straně.
 • v červenci jsem se pustila do úprav stránek, největší změny doznalo nejspíš KLUBko a to po všech stránkách – grafické i funkční. Ne všechno se setkalo s příznivým ohlasem, ale tipuju, že dotéto chvíle už jste si stihli zvyknout. Všem děkuju za trpělivost!
 • v září jsme spustili zbrusu nový projekt pro prvňáčky nazvaný První třídou s VD. Obrovské díky za péči o něj posílám k Peťce, na které to celé leží a která pro nás každý týden připravuje nový článek plný zážitků našich prvňáčků.
 • v říjnu a listopadu jsem se odhodlala k pokusu na vás a spustila hru pro příjemce pravidelného newsletteru. Ta spočívala v plnění úkolů zadaných emailem. Bohužel se nesetkala s pochopením u všech, ke kterým se dostala jen zprostředkovaně, což považuju za největší negativum loňského roku na VD. Zároveň ale hru hodnotím i pozitivně, protože probudila k životu řadu dosavadních nakukujících.
 • v prosinci jsme si posílali navzájem vánoční a novoroční přáníčka. Celkem se jich od vás sešlo 46, z toho 31 mělo předem určeného příjemce a 15 bylo určeno na výměnu. Bamiska s Honzíkem připravili dalších přáníčka, která putovala do schránek některých stálých návštěvníků VD. Děkuju všem, kdo se do posílání přáníček zapojili!

Určitě jsem ještě na něco zapomněla, kdyžtak doplním dodatečně 😉 I tak ten výčet myslím není k zahození 😉

Potěšující je i pohled na některá VD čísla. Nebudu zabíhat do detailů, abych nenudila, jen prozradím, že narostl počet diskutujících i diskuzních příspěvků a komentářů u článků (i když článků jsme v roce 2013 zveřejnili skoro o polovinu méně než v roce 2012).

Pro zajímavost uvádím nejaktivnější VD návštěvníky minulého roku – 1. bamiska (bezkonkurenčně), 2. nuninka, 3. Lien, 4. Petra (sama jsem překvapená), 5. Padmé, 6. Ježeček, 7. Marinada, 8. Peťka, 9. radka2, 10. Jarmuschka. Z nováčků se nejvíce rozepsali Hrackarna, katka111 a supice.

Zaostřeno na uplynulý týden

Celý týden se celkem pochopitelně  nesl ve znamení Vánoc, konce a začátku roku a jak se dalo předpokládat, aktivita se narozdíl od počasí blížila k bodu mrazu, takže to vezmu hodně stručně 😉

Se závěrem roku snad ani nemohla nepřijít otázka na vaše novoroční předsevzetí, k diskuzi jsem dnes založila první letošní anketu a doufám, že i ti, kterým se nechce o předsevzetích rozepisovat, se do ní zapojí. Protože sama mám přelom roku poslední dobou hlavně bilanční, ptala jsem se na vaše ohlédnutí za rokem 2013 a výhledy do roku 2014 – co myslíte, který bude lepší? Pro inspiraci doporučuju také Příručku pro rok 2014, kterou nám z mailu zkopírovala bamiska.

A jak tak koukám do přehledu diskuzí minulého týdne, dost ohlasů ještě měl „multidotaz“ od bamisky na olivový olej, papiňák a mop Leifheit. Řada z nás si také přišla popovídat o tom, jak by se nám líbilo nechodit do práce. Já jsem tak spokojená, co vy?

Z článků bych chtěla připomenout novoroční přání pro VD – ne proto, že jsem ho v rychlosti na Silvestra sama sepisovala, ale hlavně pro komentáře pod ním, které jsou určené nám všem. Přečtěte si, co všechno si navzájem přejeme a dovolte si, aby se vám ta nejlepší přání splnila.

Příjemné počtení na vás čeká i ve vánočním článku o prvňáčcích a v jednom z posledních těhu povídání od MANKAš.

A protože venku moc času děti teď trávit nemohou, nebude jistě od věci ani inspirace pro tvoření. Podle nuninky si vyrobíte originální sněžítka a s bamiskou můžete trénovat hodiny na vlastnoručně sestavených kukačkách.

Co vás čeká na VD v roce 2014?

Největší událostí roku 2014 bude završení 10let existence těchto stránek 13. listopadu. Ráda bych na tento den nebo možná i delší období připravila něco speciálního, zatím ale čekám na realizovatelný nápad, naštěstí to má ještě čas. Do té doby tu jako obvykle budete nacházet spoustu nových článků, diskuzí i soutěží. I v roce 2014 budou vycházet pravidelné Védéčkoviny, plánuju zavést i další pravidelné info články. Pravděpodobně bude pokračovat i hra pro příjemce newsletteru.

Novinkou roku 2014 by měly být ankety sestavené především na základě některých diskuzí. První z nich už běží, další budou následovat tak, jak se namane vhodné téma. I zde se budu těšit na náměty od vás 😉 Ankety nahradí dosavadní hlasování pro diskuzi týdne, které jsem se rozhodla po dlouhém zvažování dočasně zrušit.

Byla bych ráda, kdyby se podařilo povzbudit k psaní článků i další návštěvníky VD. Máme tu spoustu šikovných maminek, které s dětmi tvoří spoustu krásných věcí, řada z vás má zajímavé rodinné tradice, jezdíte na výlety apod. Jakékoli náměty, jak si užít společné chvíle s dětmi, jsou vítané. Skvělé by byly třeba vaše osobní postřehy související s výchovou dětí. Možná máte nápad, o čem byste právě vy mohli na VD napsat článek. Bude-li to souviset s dětmi, výchovou, vzděláním či volnočasovými aktivitami, sem s tím – pište na redakční email redakce@vasedeti.cz.

Dvě otázky na závěr

1. Co by v roce 2014 nemělo na VD určitě chybět?

2. Zkusíte napsat některé letošní Védéčkoviny? (můžete si už teď rezervovat libovolný pondělní termín v roce 2014)

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (15 vyjádření)

 • Anonymní

  To je pro mě tedy překvapení, že jsem mezi prvními aktivními, kolkrát i píšu jako anonym, tak jsem zvědavá na příští rok, teď se mi tomu ani nechce věřit. Lien

 • Marinada
  Marinada

  VD v roce 2013 byly skvělé, moc se mi líbí, že „neustrnuly“ v jednom bodě a pořád se posouvají dál a dál…pokaždé si myslím, že dál už to posunout nejde a ono ano.
  Takže Petro, moc děkuji za Tvé skvělé nápady a neustálou chuť něco vylepšovat.

  Nápad s přáníčkama mě dokonce donutil zamyslet se nad sebou a uvědomila jsem si, že žiju už dost dlouho v takové své bublině a dávám si velký pozor, aby mi do ní někdo (kromě rodiny) nevlezl…no a moje novoroční přání je tohle změnit 😀

  Články mám moc ráda, ale asi jako každému mi nezáleží na kvantitě, ale na kvalitě 🙂 Kdyby články nebyly vůbec, asi by mi chyběly. (Ale ono kolikrát nějaká pěkná diskuze je v podstatě stejná jako článek, jen v jiné rubrice).

 • janca.mas
  janca.mas

  Peti, díky za pěkné bilancování. Souhlasím s holkama, méně článků nevadí, taky spíše čtu diskuze, poctivě hlasuji a doufám, že se mi někdy povede i něco vyhrát 🙂

 • jana231

  Ani mně nevadí méně článků. Většinou spíš čtu diskuze. Jinak pěkné, přehledné, příjemně jsem si početla.

 • I já děkuji za hezké bilancování. Ráda čtu, že aktivita stoupá. Snížení počtu článků mi vyhovuje 😉 Co jsem zpátky v práci, stává se ze mě taková „redakční krysa“ (ne kancelářská ;-)), protože stíhám tak akorát připravit články, občas pročíst nějakou diskusi a na reakce mi poslední dobou nějak nezbývá ani čas, ani síla 🙁 Však jsem zjistila, že ačkoliv jsem na VD každý den, tak už nejsem aktivní člen 🙂 Ale myslím, že kdo chce, ten o mě ví, že tu přecejen jsem 😉

  Takže sečteno podtrženo – jediné, co mi na VD chybí, je můj čas 😉

 • bamiska

  mě chybí ten bazárek aby člověk třeba mohl dát fotečku ale osobně nemám zkušenost jak se to dělá a oceňuje poštovné atd. ale takhle je vyhazuji 🙁
  možná mi trochu chybí že nejde vložit video jako takové ale jen odkaz, je to hloupost, ale kolikrát když někdo něco dával by se mi líbilo aby byl ten náhled vidět(jako ty u ankety) ale netuším jak je to technicky zdatné či ne
  články víc ze „života“ ale to záleží na čtenářkách….
  no a možná ty recepty aby šlo dát fotku a vlastní recept….ale otázkou je jak by se holky zapojily….

  védéčkoviny udělám kdykoliv ale tento týden né, dlužím dvě knížky a na příští týden tvoření a s tím naším marozením a náladou se k tomu nemůžu dokopat

  přehled fajn…ale že mám zlatou ani doma říkat nebudu… 😀 diplom by nebyl 😀 😀

  jinak je to dost práce, změn a je vidět že se to po čase vždy ustálí a člověk i zapomene jak to bylo původně…

 • Petra Vymětalová

  Tak to jsem ráda, že vás tohle doplnění uspokojilo 😉

  Mně tu pro změnu chybí odpovědi na ty závěrečné otázky… 😀
  Jarmuschka je čestná výjimka 😉 – Jarmu, až budeš mít na Védéčkoviny čas a náladu, tak se pak určitě ozvi 😉

 • Ježeček

  Díky, už je to kompletní 😀 😀 Jsem s vyčerpávajícími informace max spokojená! *

 • Peťka

  Děkuji, pěkná čísla! 🙂

 • Petra Vymětalová

  Díky za komentáře 😉

  Peťko, já si právě říkala, že tou spoustou čísel budu nudit, tak jsem se tu v nich rochnila sama 🙂 Ale teda speciálně pro tebe aspoň pár:
  – v diskutárně vloni přibylo 29.673 příspěvků od 363 diskutujících (oproti 22.554/307 v roce 2012)
  – zveřejnili jsme 630 článků, u kterých bylo napsáno 4959 komentářů, celkem vloni přibylo u článků 5589 komentářů (2012: 1117 článků – 4396/4850 komentářů)

  Jinak to snížení počtu článků neberu jako mínus, bylo to plánované a mám proto radost že záměr vyšel a s nižším počtem článků přišla větší aktivita. Prostě mi už někdy na podzim 2012 došlo, že nejspíš bude opravdu něco na tom, co mi někteří z vás psali už dávno, že jak je toho moc, tak to už není k dobru věci.
  Napadá mě i trochu hříšná myšlenka – kdyby nebyly žádné články, jestli by pak nefrčely víc diskuze, ale zatím na takový experiment nemám odvahu 😉

 • Ježeček

  Ahoj Petro, moc děkuju za bilančně plánovací védéčkoviny 🙂
  Musím přiznat, že tohle se mi na konci roku líbí. Právě to bilancování, shrnutí. Ikdyž bylo o polovinu méně článků, tak myslím, že není čeho „litovat“. Když jich je více za den, tak už to pak „rozežraností“ ani třeba někdo nečte 😀
  Těším se na novinky tohoto roku, které na nás připravuješ a věřím, že si najdu alespoň tolik času, co jsem ho měla za poslední dva měsíce roku loňského. Zatím to tak nevypadá, ale nevzdávám se 😉 *

 • Peťka

  Peti, díky za bilanční a plánovací védéčkoviny. Přiznám se, že když jsem četla nadpis, tak jsem se trošku těšila na čísla a statistiky.

  Tuším, že nějaký rok jsi bilancovala opravdu důkladně a napsala jsi počty článků, diskuzí, komentářů a já nevím čeho všeho. Ale samozřejmě jsem si ráda přečetla i toto novoroční vydání.

  Je to zajímavé si takto zpětně připomenout, co všechno jsi pro nás za ten rok vlastně připravila, vytvořila, vymyslela… je to obrovský kus práce. Díky za VD, že jsou takové, jaké jsou. 🙂

  Jarmuschko, přeji také opožděně vše nejlepší k narozeninám!

 • Petro, díky za takový přehled 🙂
  A už těším se, co na VD přinese ten letošní rok nového 🙂

 • Petra Vymětalová

  Jarmuschko, já vím, já vím, ten prosinec mi vloni v tom šrumci úplně vypadl, trklo mě to až těsně před Silvestrem, když jsem šla chystat ty lednové oslavence. Příští rok to snad zvládnu líp, už to mám pro jistotu zapsané v diáři 😉
  Dodatečně se za výpadek omlouvám a tímto opožděně přeju všechno nejlepší k narozeninám, které jsem propásla 😉

 • Jarmuschka

  Petro, díky za roční shrnutí (a výhled).
  Já se na Védéčkoviny zas někdy ráda vrhnu, ale teď to nebude…

  A musím konstatovat, že s těmi oslavenci na titulní straně to někde skřípe… (nebudu zastírat, že jsem se těšila, až uvidím samu sebe – a nic…)
  😯

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist