Védéčkoviny 18/2014: Ach ty starosti…

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Vítám vás u prvních květnových Védéčkovin. Řeč bude tentokrát nejen o čarodějnicích a prvomájových oslávách, ale také o vašich strostech, kterých se tu minulý týden několik objevilo, jak už napovídá i název dnešního vydání. Pár řádků bych opět ráda věnovala našim nováčkům.

Co vás trápí?

Snad nikoho neurazím, když na úvod napíšu, že ve většině případů šlo spíš o nepříjemnosti. I ty ale dovedou náležitě potrápit. Berulince dělá starosti poplatek externí úklidové firmě, kterou si jejich SVJ odhlasovalo. Raději by odhlasovanou platbu ušetřila a společné prostory uklidila sama stejně jako tomu bylo donedávna. Jessenka je v šoku z jednání jisté firmy, která jí nabídla po telefonu zápis do katalogu účetních. Po přečtení obchodních podmínek se ukázalo, že od smlouvy lze odstoupit jen s 70% odstupným.

Smrkolku trápí pokakávání jejího syna., které se nedaří vyřešit ani v jeho 5,5 letech.

Bamiska absolvovala minulý týden další zdravotní peripetie s Honzíkem, které skončily doporučením na imunologické vyšetření. Proto se ptá na naše názory a zkušenosti. V souvistlosti s touto diskuzí bych ráda rovnou zmínila článek od makiney o její cestě k homeopatii, který je první vlaštovkou zajímavé a velmi čtivé čtyřdílné série, kterou vám budeme servírovat pravidelně každou středu.

Řada dalších smutných zpráv a starostí na vás čeká také v dalším článku projektu První třídou s VD.

Snad je tedy tímto na dlouho vybráno a příště se Védéčkoviny budou naopak hemžit radostnými událostmi 😉

O čem ještě byla řeč

S přelomem dubna a května snad ani nebylo možné minout čarodějnice a první máj. Na moji otázku, jaké plány na tyto svátky máte, navázala ještě Bamiska s dotazem na váš prvomájový polibek.

Nuninka si pro nás připravila hned tři témata k diskuzi. Zajímá ji, jak skloubit děti a práci, co musí děti zvládnout před nástupem do školky a jak je to s reprezentací školy v různých soutěžích.

Doporučuju přečíst

Z článků minulého týdne si kromě již zmiňovaného vyprávění o homeopatii nenechte ujít ani článek o vlivu Měsíce na děti, obzvlášť pokud máte rádi slovenštinu 😉

Zveřejnili jsme také dvě zajímavé ukázky z rádců pro rodiče. Dočtete se v nich o tom, jak připravit budoucí školáky na učení, i o „příčinách“ poruchy pozornosti.

Jako obvykle nevynechám ani články pro tvořilky. S Nuninkou a její Markétkou si děti vytvoří ovocné kytary. Bamiska si tentokrát vzala do parády pavouky 😉

Opět vítám nováčky

Z nově zaregistrovaných se minulý týden v některé z diskuzí objevily tyto přezdívky: penzionalenka, A.lenka, smrkolka, Lucie111, kacka175 a NikoNata.

Všechny mezi námi vítám a doufám, že se k nějakému tomu příspěvku do diskuze osmělí častěji.

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Tak to jsem ráda, že článek splnil svůj účel 🙂 I já jsem při psaní narazila na spoustu věcí, které by mi jinak utekly. Minulý týden byl strašně hektický.

 • Petro, díky za další přehled védečkovin 🙂

 • Peťka

  Peti, děkuji za další Védéčkoviny. Opět mi toho dost uniklo.

 • janca.mas
  janca.mas

  Peťo, díky za přehled. Kdyby tu nebyly Védéčkoviny, tak bych nějaký ten článek zase prošvihla. A to by byla škoda, ne? 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist