Védéčkoviny 17/2014: Aktivní nováčci

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Přes den jsem před psaním dala přednost manuální práci, tak vás dnes po nějaké době zdravím opět u večerního vydání Védéčkovin. Jak název napovídá, ráda bych je věnovala aktivním nováčkům. Minulý týden na ně byl totiž na VD neobvykle bohatý.

Vždycky mě potěší, když se v diskuzích objeví dosud neznámé přezdívky. Mrzí mě jen, že se často jen mihnou a brzy po nich není vidu ani slechu. Tím rozhodně nechci stavět místní stálice na druhou kolej (logicky bych tam musela pak skončit taky), ty si ale nechám do nějakých dalších Védéčkovin 😉 Takže zpátky k nováčkům…

Jen k jednomu komentáři se zatím odhodlala jaruska6 a to hned v den registrace. Od té doby na nás možná zanevřela… nebo se nedostala k počítači. Nezbývá než se nechat překvapit. Další takřka neznámý nick s jediným komentářem v minulém týdnu je mamina89, ta už se k nějakému příspěvku ale osmělila dříve, takže možná zase po nějaké pauze můžeme očekávat nějakou další reakci. Třeba se dozvíme, jak pokračuje synek s pokusy o samostatné oblékání.

K prvním komentářům se osmělil po dlouhé době také muž – zurekpetr. Uvidíme, jestli se ženskou převahou nenechá zastrašit a brzo ho budu moct zmínit i jako nového člena KLUBka 😉

Dál už tu mám ty, které minulý týden svojí aktivitou dosáhly až na členství v KLUBku. Jaeny to zvládla hned v den registrace, od té doby zatím tajemně mlčí, ale dost možná prostě nemá čas, protože se připravuje na maturitu a přitom má na starosti i přípravu do školy s prvňáčkem. Držme tedy palce, ať zkoušky dobře dopadnou 😉

Podobně se hned zčerstva rozepsaly i karolina.s a katkacaajkova, v okamžiku získání členství v KLUBku se od obou objevil dotaz v poradnách (Alimenty a stěhování a exekuce rodicu versus deti), takže těžko říct, jestli můžeme očekávat nějaké další povídání. Ale třeba se pletu…

Odvážně se do dění na VD zapojila jandule13, která rovnou založila i tři diskuze – Odloučení od matky na noc, Neštovice a Plastika hráze. Poslední jmenovaná je zatím bez odezvy, čímž bych na ni ráda upozornila – pokud tedy někdo s plastickou operací hráze má zkušenost a je ochoten se o ni podělit.

Novou členkou KLUBka se stala také Lucka21, která se registrovala už začátkem dubna, a Vandina, která se od své registrace koncem loňského roku více rozepsala až teď v diskuzi o robotickém vysavači a přivedla tak dokonce některé z nás k objednávce svojí osvědčené značky.  Na ten se ptala další nová tvář – KopretinkaJanka. Snad i ji brzy uvidíme i v dalších diskuzích.

Členství v KLUBku si necelé tři týdny od registrace vysloužila také chezzi a píše i po dosažení této první VD mety 😉

Tímto tedy všechny zmiňované mezi námi srdečně vítám 😉

O čem byla řeč?

Protože v pondělí byly Velikonoce, docela logicky následovala nuninčina otázka: Co děláte s velikonoční nadílkou? Mimo jiné v ní najdete recept na vajíčkovou tlačenku. Jsem docela zvědavá, jestli se ho dopátrám příští rok, nebo možná spíš jestli si vůbec vzpomenu a všechny vajíčka neskončí opět v pomazánce.

Objevyly se dvě zajímavé diskuze týkající se partnerských vztahů. Bamisku zajímala žárlivost. Nuninka se ptala, zda máme přehled o tom, co dělá partner, vycházela z docela neuvěřitelné situace, kdy se ukázalo, že její známá nemá tušení o tom, co jejího muže zajímá.

Marien má dost silné pochybnosti o výuce matematiky ve třídě jejího syna, proto se také ptá, zda říkat dětem ve škole dopředu písemky či ne?. Po přečtení celého dotazu je ale zřejmé, že toto není jediný problém, který ji trápí.

A když už jsme u té matematiky, tak pro případné zájemce jsem se pokusila o jakýsi klub přátel logických hádanek. Pokud vás zajímá, co je to logická zebra, nakoukněte. Pokud máte nějaké dobré rébusy v zásobě, tak se určitě přidejte.

Připomenout bych chtěla také diskuzi, která je sice už z předminulého týdne, ale v tom minulém u ní přibylo jednoznačně nejvíc reakcí, takže sem určitě patří. Kukačka se v ní ptala, jestli pro vás platí rovnice Být matkou = obětovat se.

Pro šikovné ručičky

Máte-li obavy, že se vám u logických hádanek zavaří mozek, a naopak vás spíš svrbí ruce na tvoření, nepřehlédněte tradiční čtvrteční a sobotní články od nuninky s Bamiskou. Nuninka našila dětem slušivé zástěrky a podle jejího fotonávodu to jistě zvládnete raz dva i vy. V Bamisčině tvořeníčku najdete veselé didaktické pomůcky, díky nimž si pak děti procvičí zapínání knoflíků a zavazování tkaniček.

Zastera_15 Knofliky_11

…a jsem u konce, tedy vlastně na začátku tohoto týdne. Jaký bude, se necháme zatím překvapit. Co by mě ale zajímalo už teď je jméno autora prvních květnových Védéčkovin. Takže…?

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Nováčky vítám a a´t se jim na VD líbí 🙂
    Petro, díky za další védečkoviny 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist