Védéčkoviny 17/2013: Chystáme se na čarodějnice

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Vítám vás u dalších védéčkovin. Počasí už je vysloveně jarní, mnohdy tedy spíše letní, tak snad si i tak uděláte mezi prací na zahrádce, či výlety, na VD čas a nakouknete. Pojďte si společně připomenout, co vše se na VD v uplynulém týdnu událo.

O čem se diskutuje?

1193877_clean_home_2Nuninku zajímá otázka domácích prací mužů. Asi nebude překvapením, že většina mužů v domácnosti pomáhá, což je příjemné zjištění. U Lien mají úlohy rozdělené, Nuninky manžel vaří víkendu. Hanzlici přiznala, že úklid zvládne jejich tatínek lépe než ona. Semelka přidala vtipnou historku. Co dostalo Lussy, když byla 6týdnů v porodnici a čemu se zasmála Padmé? To vše a mnoho dalšího čtěte v diskuzi – Jak jsou na tom s domácími pracemi muži?

1146660_boys_will_be_boysPřemýšleli jste někdy nad otázkou adopcí dětí? Petra se ptá, zda Mají mít homosexuální páry možnost adoptovat děti? Je vidět, že převládají spíše hlasy pro, ale určité pochybnosti tu jistě jsou.

Petra  navázala na diskuzi z předminulého týdne od Zuziny Kartářky a jiné vědmy a založila zajímavou diskuzi pro všechny VD vědmy, kartářky, čarodějky…Věštírna.

věštírnaJarmuschka pro VD každý den rozhazuje mince a Hračkárna zase vytahuje tarotovou kartu dne.

Jaká je dnešní předpověď? Zalistujte v diskuzi, přidejte své zkušenosti, nebo načerpejte inspiraci. 🙂

Cítíte se být šťastným rodičem? Jste šťastný rodič?

 1086695_day_in_the_park

Články, které jste si mohli přečíst

Dřímá ve vašem dítěti umělec? Rozvíjejte jeho talent! V článku Anežky Volánkové naleznete i odkazy na výukové hry pro děti.

Jak dopadlo podrobné testování Lego City, které pro vás otestovali synové Zuziny a Bobofky se dočtete v článku Testováno na VD: Lego City.

legocity_testovani-150x150hackujeme_na_panenky_nahled

Rádi s dětmi tvoříte? Zahrajte si o knížky pro všechny šikulky. Tři výherci získají balíček krásných knížek. Soutěžit můžete až do 9. 5. 2013.

Zajímá vás, jak pokračuje Babofky dovolená po Africe? Pak jste si určitě nenechali ujít další díl poutavého „cestopisu“. Černý kontinent na vlastní oči i kůži ….9. – ve slumu.

Kena9_laskaKena9_deti3

V neděli 28. 4. se měl uskutečnit VD sraz 2013 Olomouc. Bohužel akce nakonec nevyšla. Věřím, že náhradní termín bude vyhlášen co nejdřív a všichni si setkání krásně užijete!

Překvapení týdne

V uplynulém týdnu se Petře povedl husarský kousek. Každý uživatel, který si nenahrál vlastní avatar, dostal přiřazený univerzální. Nebyla jsem sama, komu stejný avatar přišel podivný. Nejvíc do očí to trklo u přihlášek na testování společenské hry.  Naštěstí se vše vysvětlilo. 🙂

9421c4fd646bcc60c03234831f629e39

Kdo tedy nechce mít u svého komentáře zelené brýle, má možnost si avatar do konce dubna změnit. Návod najdete v diskuzi Pozor, VD novinky!

Co nás čeká?

30. 4. nás čeká pálení čarodějnic, nebo také Filipojakubská noc, Valpuržina noc či Beltine. Přeji vám, ať se setkání u ohýnků povedou, nikdo nepřijde k úhoně a příchod jara náležitě oslavíte.  Budu ráda, když mi napíšete, jak jste strávili čarodějnice vy, do diskuze Pálení čarodějnic.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Peťko, krásné a povedené shrnutí!!! 🙂

 • aladin10

  Opravdu moc pěkné!

 • Petko, super vedeckoviny 🙂

 • Lien

  Peťko na to, že nebylo až tak moc z čeho vybírat jsou védéčkoviny fakt vydařené. Díky za další týdenní zpravodajství

 • jana231

  petko, mas to moc povedene!!!!

 • Petra Vymětalová

  Peťko, díky za další vydařené Védéčkoviny 🙂
  Zůstat to na mně, tak dnes asi fakt nevyšly, celý den lítám po městě a v mezičase doháním svůj výpadek z konce minulého týdne.
  Nenašel by se ještě někdo na příští týden? to taky netuším, jak budu stíhat.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist