Védečkoviny 13/2014 – změny přicházejí

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Jak Petra slíbila, tak také udělala a vy se můžete těšit na novinky nejen v poradnách. Změnou prošla i horní lišta, takže si všechno určitě nezapomeňte prohlédnout. Pro tento týden už díky tomu neplatí heslo klid před bouří. Protože bouřlivé reakce u některých teda Petra vyvolala. 🙂

Úklid v poradnách hlásila Petra už v minulých védečkovinách, kterých se také sama ujala. Jak to dopadlo se můžete podívat sami, pokud jste tak už neudělali. 🙂

Help Desk Boy 14V diskuárně si můžete vyzkoušet jak psát anonymně, v případě, že se jedná o nějaké citlivé téma a také si přečtěte vysvětlení, jak to s anonymními příspěvky vlastně je.

Co a jak bude v poradnách fungovat, Petra vysvětluje v článku Jak fungují články na VD? Z původních 23 jich teď bude aktivně fungovat pouze 7. Své dotazy ovšem můžete vkládat také rovnou do diskutárny. Pod článek můžete připsat, jak se vám změny líbí nebo nelíbí.

Jaké jsou další novinky?

Petra vás seznámí se zajímavou knížkou s názvem Jak mohou děti dosáhnout úspěchů? Iveta nabízí knihu veršů Radka Malého, o kterou si také hned můžete zasoutěžit. Další knižní novinku je Knížka pro děti od dvou do pěti, kterou vydalo nakladatelství Knižní klub.

Jestli máte doma líné či hubaté dítě, pak si určitě nenechejte ujít knížku Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče. A pokud vás knížka zaujala, zkuste si o ni také zasoutěžit.

horecka1Jakpak se mají naši prvňáčci, si přečtěte v První třídou s VD, tentokrát s názvem Znáte myšlenkové mapy? Těšit se můžete i na povídání maminek, které svůj příspěvek poslaly po delší odmlce.

Divadlo Kalich zve na muzikál Horečka sobotní noci a internetový obchod Piklio láká k vytvoření památky, populární fotoknihy.

Co budeme tvořit tentokrát?

Určitě se máte na co těšit. Se mnou si můžete vyrobit velikonoční housenku a s bamiskou si vyzkoušejte udělat jarní kytičkový závěs, který se bude krásně vyjímat nejenom na okně 🙂

Kytickovy zaves_5Velikonocni housenka_hlavni fotka

Diskutárna

V diskutárně je teď trochu smutno. Nových diskuzí bylo v minulém týdnu jenom 11 a k tomu 147 komentářů. Možná to bylo i tím počasím. I když se ochladilo,  sluníčko občas vykouklo a toho bylo třeba využít. 🙂

skolakAni tentokrát nechybělo nějaké školní téma. Kdo pomáhá dětem se školou, nebo to už zvládají bez pomoci, a jak dlouho jim trvá příprava a učení?  Očkovat nebo neočkovat. Toť otázka. Jak jste na tom s očkováním, jste pro očkování klíšťové encefalitidy nebo proti?

Vši jsou nekonečným tématem a známe je snad všichni. A tak teď Mankaš volá pomóc.

Je tetování vhodné do práce, nebo si myslíte, že to je problém? Já si myslím, že když jde o pěkný motiv, může to být hezké, ale nic se nemá přehánět. 🙂 Jenom si nedovedu představit, jak takovou situaci řešit, kdyby s tím měl zaměstnavatel problém a tetování by se nedalo skrýt.

Máte raději sukně kalhoty nebo něco jiného? Napište, co nosíte nejraději a v čem se cítíte nejlépe.

Dětské nohy při hřeKšanda začala jezdit na kole, ale bolí ji stehna. A tak by ráda věděla – po jaké době cvičení to přejde? Existují nějaké nenáročné cviky, aby se bolest zmírnila? Poradíte?

Přiznejte se, kdopak si vzpomněl na den učitelů? Mysicka1407 by ráda věděla, jestli dáváte paní učitelce kytičku nebo ne.

Rodina pro mnohé znamená celý svět, jak jste na tom s tou svojí? Vídáte se často, nebo to k sobě máte daleko a více si voláte?

Říkat dobrý den, nashledanou, prosím nebo děkuji, by měla být naprosto samozdřejmá věc. Bohužel to tak není, jak to je a zda dáváte dýška si přečtěte a také napište Peťce v její diskuzi.

Perlička na konec

Mužský vs ženský mozek. Tak s tímhle videem přišel můj muž a říká, že je to naprostá pravda. Souhlasíte?

Tak to by bylo asi všechno, co se týče shrnutí minulého týdne. Já se s vámi loučím a přeji všem krásný týden. A jako vždy otázka na závěr, kdo se „dobrovolně“ hlásí na další védečkoviny? No tak holky, vždyť vůbec o nic nejde :-).

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • danasi

  Nuninko, opět děkuji za pěkné shrnutí týdne.

 • Petra Vymětalová

  Jestli tys mi to telepaticky nevnukla 😉

 • Vidíš jak jsem dobrá, už dopředu vím, co budeš dělat. 🙂
  To je sranda 🙂

 • Petra Vymětalová

  Nuninko, tak to jo, já si říkala, jak se ti to mohlo donést, když jsem na to přišla až včera večer a do příprav se pustila až dnes před polednem 😉

 • Petro, myslela jsem to spíše hlavně po rozkliknutí 🙂

 • Petra Vymětalová

  Nuninko, děkuju za zpracování dalších Védéčkovin, u toho začátku jsem se až sama divila, jak moc jsem se minulý týden s tou aktivitou rozšoupla – tak jsem byla zaměřená na ty úpravy, že jsem sama překvapená, kolik článků jsem u toho zvládla vyprodukovat. Teda ne, že by to byla nějaká veledíla, ale 4 kousky jen zřídka zvládnu za měsíc.
  Akorát teda mám dotaz – jakou změnu horní lišty máš na mysli? Pokud teda nečteš myšlenky, protože i tam brzo změna opravdu bude 😉

  K tomu počasí – podepsalo se to na návštěvnosti hlavně včera, ten rozdíl přes den byl oproti minulé neděli úplně závratný, večer zase naopak tato neděle předčila tu předešlou.

 • janca.mas
  janca.mas

  Nuninko, hezké shrnutí týdne. Nás určitě sluníčko vyhnalo ven, takže toho času u pc moc není a proto ještě jednou dík za hezký přehled. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist