Védéčkoviny 12/2014: Klid před bouří?

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Ať koukám, jak koukám, ne a ne najít nějakou extra VD událost právě uplynulého týdne. Zdá se, že jarní sluníčko vytáhlo všechny od počítačů, takže kromě pravidelných článků a pár diskuzí se tu nic moc nového neobjevilo. Že by klid před bouří? Možná…

…přes víkend se počasí zase trochu pokazilo, tak očekávám návrat ze zahrádek, sportovci také budou mít na povídání přes písmenka o něco víc času (pokud jste tak ještě neučinili, připomínám hlasování v anketě Děti, rodiče a sport). Pokud jste se vrhli na jarní úklid, jistě budete mít brzy hotovo a zase se přidáte k nám.

Z článků vydaných minulý týden za připomenutí určitě stojí náměty pro tvoření s dětmi. S Nuninkou si můžete připravit originální věnec ze skořápek, z Bamisčina článku na vás vyskočí veselé žabičky.

Skorapkovy venec_5 Velikonocni_zabicky_8

Když nakouknu do diskutárny, nejvíc zaujal dotaz od nuninky na vaše oblíbené a neoblíbené školní předměty. Co bavilo vás a z čeho jste naopak měli ve škole obavy? Mají to vaše děti podobně?

Hodně nápadů se sešlo i u bamisčina dotazu na pohádkové dvojice. Tam mám tedy v tuto chvíli pocit, že je téma už totálně vyčerpané, ale třeba ještě něco vymyslíte 😉

Zajímavé srovnání mohly přinést i dotazy související se školami a školkami – berdy se ptala, jak se jinde řeší nevolnosti, teploty a bolesti při vyučování, BB zajímá, jestli si děti nosí domů ze školy svoje výtvory i co se děje s žákovskou knížkou na konci školního roku.

Radíme se i ohledně dovolené, MANKAš zajímá srovnání dovolené ve Štúrovu a Umagu na Istrii, pvosa hledá tipy na ubytování v okolí Orlíku.

Úklid v poradnách a plánované úpravy

Rozhodla jsem se pro jarní úklid na VD a řada přišla na poradny. Prošla jsem poctivě všechny, které tu máme a potvrdila se mi moje domněnka, že řada z nich se už vlastně vůbec nevyužívá nebo prostě nefunguje. Ty jsem se rozhodla ukončit (všechny vložené dotazy včetně odpovědí budou stále k dispozici ke čtení), zůstalo nám tu tedy 8 aktivních poraden. Ty čekají v nejbližších dnech ještě další úpravy a to jak kosmetické, tak funkční.
Nově bude mít každý tazatel možnost sám rozhodnout, zda stojí jen o radu odborníka nebo ho zajímají i názory ostatních návštěvníků stránek. Ve druhém případě se jeho dotaz vloží rovnou i do diskutárny. Přibudou upozornění emailem na vloženou radu, poradci budou stejným způsobem informováni  o vloženém upřesnění k dotazu.
Ruku v ruce půjde i úprava diskutárny, která už bude určená jen registrovaným návštěvníkům. Pro příliš osobní nebo intimní dotazy budou mít členové KLUBka možnost vložit svůj příspěvek anonymně, podrobnosti ještě upřesním, až to bude aktuální.

Jako obvykle se rozloučím dotazem – měl by někdo chuť shrnout tento týden a připravit Védéčkoviny na příští pondělí?

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (19 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Tak snad už víceméně komplet včetně diskuzí (jen doladit detaily) 😉

 • Petra Vymětalová

  Lussy, chápeš to přesně 🙂 Při vkládání příspěvku prostě bude možné zatrhnout políčko, že to chceš vložit anonymně.
  Při zakládání diskuze budou mít tuhle možnost všichni členové KLUBka. Takto „anonymní“ zakladatel diskuze by pak měl mít možnost v této své diskuzi také reagovat anonymně (zase bude možnost volby, aby se případně mohl časem odtajnit, když bude chtít). Jinak přímo v diskuzích budou moct reagovat anonymně jen aktivní návštěvníci.

 • Lussy

  Petro, spokojenost :-). Já to fakt nepochopila. Beru to tak, že do diskutárny můžu psát anonymně i teď- stačí se odhlásit.
  Až pak jsem si přečetla, že diskutárna bude nově pro registrované, takže se musí nějak upravit ta anonymita.
  Ale jestli to dobře chápu, tak pokud bude nějaký anonymní příspěvek v diskutárně, pak to bude někdo registrovaný.

 • Petra Vymětalová

  Lussy, takže vlastně spokojenost? 😉
  Mě to prostě předtím netrklo, ale už to tam je. Úpravy v diskutárně přijdou na řadu snad příští týden, ať je to komplet 😉

 • Lussy

  Jsem na tom úplně stejně jako Ježeček:-))

 • Petra Vymětalová

  😀 jak vidno, i nepozorné čtení může nést své ovoce 😉

 • Ježeček

  Aha 😀 Přiznávám, že jsem jen tak VeDečkoviny přelítla a vybrala si z toho zřejmě pro sebe výhodné informace 😀
  Ale halvně, že jsme se domluvily 😀 *

 • Petra Vymětalová

  Ježečku, já myslela tu možnost anonymních příspěvků jen v diskutárně, u poraden jsem o tom nějak nepřemýšlela – teda do včerejší půlnoci 😉 Tak už jsem to tam přidala, aktivní členové KLUBka se mohou odteď ptát anonymně.

 • Ježeček

  Díky za úpravu!!! Už několikrát jsem se Tě chtěla zeptat právě na anonymitu v poradnách. I mě se stalo, že jsem nechtěla být spojována s příliš osobními dotazy, takže to rozhodně vítám! 🙂 *

 • Petra Vymětalová

  Už se na tom pracuje 😉

 • Taky se mi líbí navrhované úpravy 😉

 • Marinada

  Petro,
  novinka s poradnou by byla skvělá.

 • Lussy

  Petro,
  úpravu poradny a diskutárny taky schvaluju, dobrý nápad.

 • Petra Vymětalová

  Jani, doufám, že jste si ho teda pořádně užili (to sluníčko ne jarní úklid ;-)). Co malej? Jak roste?

  nuninko, kdyby se nikdo neozval, tak bych další vydání nechala teda na tobě, souhlas?

  Lien, díky. Teď už zbývá jen ta realizace 😉

 • Anonymní

  Taky se mi to moc líbí – nápad s poradnami atd. LIen

 • Tak já mám taky protříděné a vyprané veškeré zimní a jarní oblečení 🙂 Venku bylo nádherně a bylo třeba toho využít 🙂
  Petro, když budeš potřebovat,stačí napsat. 🙂

 • janca.mas
  janca.mas

  Peti, myslím, že máš pravdu, aspoň v mém případě, že nás sluníčko vyhnalo od počítačů. Ten jarní úklid jsem taky o víkendu stihla, ale žádné umývání oken apod. jen vyklízení krabic s oblečením …na dvě hromádky růžové a to ostaní ještě požitelné pro Honzíka 🙂

 • Petra Vymětalová

  Bami, díky – za komentář i za názor na plánovanou úpravu, uvidíme, jak to bude fungovat v reálu 😉

 • bamiska

  peti také nestíhá, a rozhodně nedělám velký úklid či sport v jakékoliv podobě….
  líbí se mi úprava poraden přiznám, že tam nakukuji málo, a to že dotaz pokud bude člověk mít zájem přijde do diskutárny vidím jako dobré řešení….

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist