VD Retro: Jak ubíhal čas: 2010 – 2012

Rubrika: Co, kde a jak na VD, Trocha nostalgie

Čas je neúprosný. Ve vzpomínkové sérii se dostáváme do trochu novějších let, kdy se začínají objevovat dnes již známější tváře. Přesto budeme i nadále vzpomínat…

Baví vás vrátit se s námi v čase? Pak jedeme dál! Právě se píše rok:

2010

Hned na leden nového roku 2010 si Petra pro návštěvníky VD přichystala novinku. Vzhledem k tomu, že pro některé to mohlo být dost šokující, raději ve svém informačním článku využila jednoduchý, ale výstižný název: Překvapení! Šok?

Pokud si nepamatujete, jednalo se o kompletní změnu stránek a VD se dočkaly zbrusu nového designu. Článek měl samozřejmě mnoho ohlasů, a to jak pozitivních, tak samozřejmě i těch negativních.

Po zkušenostech z dřívějších změn, úprav a „vylepšení“, je mi jasné, že pro řadu z Vás bude tohle překvapení spíš takovým darem nedarem. Věřím, že stejně jako jste vstřebali moje dřívější úpravy, zvyknete si i na tyto změny. Možná to bude trvat delší dobu, ale stejně jako při předchozích úpravách si pravděpodobně po nějaké době také napíšeme, že už si tu předchozí verzi vlastně ani nedokážeme vybavit.
Petra

VD sbírka

Začátek nového roku se obecně nějak nesl ve znamení změn. V případě, o kterém se chci nyní zmínit, šlo nepochybně o úžasnou věc. Na VD byla totiž uskutečněna sbírka. Zava o ní sepsala děkující článek s názvem: Pomohli jste s námi.

26. ledna letošního roku Petra hodila udičku. Co takhle udělat na VD sbírku věcí, kterým retro_sbirkaodrostly naše děti? Sbírku „odložených“ hraček, knížek, šatiček a dalších věcí, které zbytečně zabírají místo v dětském pokoji nebo ve sklepě. Je škoda je vyhodit, ale nikdo v našem okolí je nepotřebuje a nemáme čas nebo je nechceme prodat na inzertních serverech. Takové odložené věci ještě pořád mohou udělat radost.  Ano, na udičku jsme se chytli!

Strhla se diskuze, padaly návrhy na realizaci, ale i obavy, že o věci již použité nebude mít nikdo zájem.

17.2. byla sbírka prohlášena za ukončenou. Všem velký dík!!

Emoce vítězí

Nemohu si to odpustit a musím zařadit článek od Lien, která je na VD známá díky svému alternativnímu myšlení. Chci upozornit, že její článek „nevytahuji“ ze zlých úmyslů. Naopak. Byť můžu jako člověk mít jiný názor, velice se mi její vyjádření a popsání pocitů i obav líbí – i když to není zrovna nejvhodnější slovo. Zkrátka a dobře – tenhle článek je úžasným vylíčením pocitů matky a stojí za to, aby se v „retru“ ocitl…

A zase ty statistiky…

To prostě ke vzpomínání patří. Tentokrát ale udělám vlastně radost sama sobě:-)

Právě totiž můj článek, který jsem v roce 2010 sepsala v rámci série informací o dětských nemocech, se stal babyna VD 2. nejčtenějším článkem. A to mi tedy udělalo obrovskou radost:-)!

Tak kdo máte doma nějaké to „baby“, které trpí nemocemi beze jména, neváhejte a přečtěte si – přece jen – prvenství, je prvenství:-)

Advent se blíží

Vánoce, Vánoce, přicházejí…
Jak jinak než po roce. A adventní kalendáře k nim patří. Děti je milují a nadšeně, nebo spíš nedočkavě z nich vyndávají čokolády a jiné dobrotky.

V závěru roku 2010 připravila Markéta skvělou sérii 24 článků – každý den znamenalo jedno okénko adventního kalendáře. Pojďte si i vy otevřít alespoň to jedno…

Každý den až do Štědrého dne zde, na stránkách www.vasedeti.cz, vyjde jeden článek. Co článek, to taková malá sladkost, jako je tomu u skutečného adventního kalendáře.

Čeká na vás pestrá paleta témat jednotlivých článků. Samozřejmostí bude vánočně laděné tvoření pro malé i velké. To abychom si naše domovy nádherně vyzdobili ručně vyráběnými drobnostmi. Nebo abychom vyrobili našim přátelům netradiční dáreček, milou pozornost pro potěšení oka.

Ale jen články o tvoření to nebudou! Na děti čekají i hry a úkoly, které jim budete moci vytisknout a nechat je, aby si lámaly své hlavičky.

Markéta

Připomenu, že v závěru článku najdete odkazy na všechny díly této série.

2011

A máme tu rok 2011 a sním i celou řadu zajímavých článků, které se na VD objevily…

PetraO v polovině roku sepsala další, emočně laděný článek, ve kterém se zaměřila na porod. Její obavy i zážitky si můžete přečíst v příspěvku nazvaném Cesta za vysněným porodem vedla k nám domů.

PetraO se rozhodla, po předchozích zkušenostech, rodit doma. Jaké to bylo, jaké měla pocity a zda se jí její sen o tom nejkrásnějším porodu splnil, si už přečtěte sami…

Myslím, že žena by neměla rodit v situaci, kdy je ovládaná strachem a cokoli, co ji pomůže soft focused portrait of a newborn babystrach minimalizovat, je velké plus pro ni i pro miminko.

Také věřte, že vaše představy o porodu se mají tendenci plnit.

Jsem ráda, že jsem si mohla prožít tu svou představu o porodu, kterou jsem si v sobě promítala celé těhotenství a to přeji i ostatním maminkám.

V tomto roce se také pravidelnou přispěvatelkou stala Marta Procházková. Možná si pamatujete na její články, glosy, úvahy a články, kterými VD zásobovala.

Jeden z těch velmi úsměvných vám nyní připomenu…

Vyskočila jsem a upalovala do ordinace svého gynekologa. Odložila jsem si, vyskočila na příšeru gynekologickou židli a jako vždy jsem se ani trochu netěšila. Doktora mám sice příjemného, ale stejně, prohlídka je taková potupná, však ženský víte.

Když jsem dala nohy „na koze“ od sebe a doktor chtěl začít prohlídku, koukl na mne a vydechl: „Ježíšikriste, co to je?“

Neměla jsem tušení, co by jako mělo být.

Zvedla jsem hlavu a koukla na nejhornější část stehen. Byly naprosto modrofialové. Všude. Vypadala jsem v „jistém smyslu“ značně „opotřebovaně“. Nikdy jsem neviděla někoho s tak příšernýma modřinama v oblasti bikin a cítila jsem neodbytnou nutnost vše vysvětlit.

2012

A šup, máme už jen dva roky a budeme stát nohama pevně na zemi. A ani v roce 2012 se toho neudálo zase tak málo…

Virenka a její příběhy…

Pamatujete si na paní doktorku Virenku? Vždy měla pro každého laskavé slovo a dokázala poradit…

A i ona vzpomínala

Jednu noc přišel zvláštní sen. Sny se mi téměř nezdají, možná si je jen nepamatuju, nejsem si jistá, ale možná se mi opravdu nezdají. Tento se mi zdál a obsah jsem si pamatovala. Zažila jsem ve snu znovu ten dávný, neuvěřitelný pocit zázraku, který jsem měla možnost zažít už dvakrát: byla jsem těhotná. Byla jsem na začátku těhotenství, v těch dnech, kdy pomyšlení na ten fakt nás dostává mimo běžnou realitu a člověk se zdráhá uvěřit, ačkoliv si je jistý. Dýchala jsem ráno po probuzení ten pocit a říkala jsem si, tohle už tedy nezažiju, a bylo to krásné.

Těhotná s VD

Přesně tak. V tomto roce spatřil na VD historicky první takový projekt, jehož se ujala Peťka.
Díky tomuto projektu jste mohli nahlédnout do soukromí maminek, sdílet jejich těhotenské radosti i starosti a těšit se na příchod nových človíčků.

Všechny články ze série Těhotná s VD najdete tady

 tehotnasVD

Testujeme…

Přesně v polovině listopadu 2012 se na VD objevilo historicky první testování. Jednalo se o Lego duplo, a tento první testík se zaměřil na Lego Duplo® Moje první zoo

Jak víte, testování se mezi vámi, čtenáři osvědčilo a tak se s ním na VD můžete setkávat dodnes. Pokud byste si chtěli připomenout, co všechno jsme pro vás i s vámi otestovali, zkuste nahlédnout třeba sem.

 vdtestovani_300


Dočetli jste až sem? Tak to mě upřímně těší!

Příště se můžete těšit už na ten úplně nejposlednější článek ze série VD Retro: Jak ubíhal čas. Těším se!

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

  • Tady ty retro články se mi všechny moc líbí, něco mi přijde jako včera… 🙂 Díky 🙂

  • Lien

    IVčo díky za vytažení mého článku, v dnešní době už si vůbec nedokážu představit, že bych se něčeho takového měla obávat, pár let a fakt se všechno hooodně pohnulo, i když se to nezdá

  • bokul

    Taky děkuji za připomenutí Virenky… Nejednou na ni vzpomenu i na další z Vás, které jste mi radily po návratu domů z porodnice.

  • bamiska

    tak v tomto období jsem se už pohybovala..díky za připomenutí Vierenky….a nejen ji…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist