VD ohlédnutí za rokem 2012

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Už pár dní po očku sleduju diskuzi o bilancování na konci roku a protože letos je ten konec roku u mě narozdíl od předchozích let opravdu bilanční, ráda bych vám všem nabídla i malé ohlédnutí za rokem 2012 na VD.

I když se mi opět nepodařilo zrealizovat všechny plány, které jsem s VD měla (a většinu ještě pořád mám), myslím, že se nám toho společnými silami podařilo zrealizovat poměrně dost. Uznejte sami:

– spustili jsme projekt Těhotná s VD a prostřednictvím článků prošli se třemi maminkami až k porodu. Škoda jen, že o narozených miminkách už nemáme prakticky žádné zprávy. O to víc se ale můžeme těšit na další malé človíčky, které můžete už teď vyhlížet se Zikminkou, Hanzlici (omlouvám se, ale s skloňováním přezdívky si moc nevím rady), mimkys a Zuzkou. A možná se časem přidají zase další maminky – čekatelky ;-).

– koncem roku se podařilo po dlouhé době znovu spustit společné VD testování, ve kterém tři z vás dostaly možnost na vlastních dětech vyzkoušet Lego Duplo Moje první zoo. Kromě toho za vás testujeme různé výrobky i přímo v redakci – naposledy to byla hra Rexi, podej! Několikrát týdně vychází recenze nových knih převážně pro děti, což je vlastně také takové testování 😉

– po loňském úspěchu Vánočního speciálu jsme pro vás připravili letos hned tři nové – Velikonoční, Rodinná dovolená a Škol(k)a volá!.

– z úprav na VD za zmínku snad stojí, že si každý registrovaný návštěvník může ke svému profilu nahrát libovolný avatar, který se pak zobrazuje u jeho příspěvků pod články nebo v diskuzích. Přepracovaná je stránka s přehledem členů KLUBka, celkem dost jsem se povrtala v osobních vzkazech, trošku i v přehledu přítomných návštěvníků. Na profilové stránce přibyly odkazy na fotogalerie daného uživatele, přehled jeho aktivity na VD. Drobné úpravy jsou také u vyhodnocených soutěží (můžete sledovat, jaký byl váš poslední tip, je zveřejněna soutěžní otázka i se správnou odpovědí), další jsou právě na řadě 😉 Od letošního roku si na VD můžete zahrát také jednoduché hry. Největších změn doznala nejspíš Diskutárna (avatary, proklikávací přezdívky, označení diskuzí s novými příspěvky od poslední návštěvy, výpis nových diskuzí od poslední návštěvy i za posledních 7 dní, změny v kategoriích a zjednodušená editace příspěvků). Koncem roku ještě přišla úprava hlavní strany, abyste měli co nejvíc na očích nové a aktuální diskuze…
Musím přiznat, že jak to sepisuju, jsem sama celkem překvapená, kolik těch úprav bylo 😉 Přesto pořád zbývá spousta věcí, které potřebují přinejmenším doladit, ne-li komplet předělat. Ale už teď se na další hloubání nad některými VD zapeklitostmi těším.

No a pro milovníky čísel tu mám i něco málo z VD numerologie:
– toto je letos 1119. článek
– připravili jsme pro vás 94 soutěží o cca 300 cen
– založili jste 670 diskuzí a napsali více než 25.000 reakcí

Co mě asi nejvíc potěšilo je oživení stránek v posledních týdnech nebo vlastně už i měsících. Věřím a doufám, že ten nárůst aktivity bude pokračovat i po Novém roce. Potěšilo by mě, kdybychom v roce 2013 získali více aktivních nováčků. Z těch letos zaregistrovaných byly nejaktivnější meggi41, janica252, nica1 a cucoretka.

A kdo si tu s námi ostatními letos nejvíc povídal?
Asi Vás nepřekvapí, že všechny nás naprosto převálcovala bamiska, která napsala skoro 3800 příspěvků, do kterých nepočítám její jedinečné tvořivé články!
Více než 1000 diskuzních příspěvků a komentářů ke článkům napsaly Lien, slepenina, Králíček4, Peťka a suodal. Do první desítky bych se ještě vešla já (sama jsem překvapená), Jarmuschka, nadi a Lussy.

Jak na ten svůj elaborát koukám, nevychází ta VD bilance až tak špatně. Společnými silami se nám toho podařilo celkem dost, co říkáte?

A když píšu „nám“, chtěla bych poděkovat všem, kteří se za tímto slůvkem skrývají. Ohromný dík za veškerý čas, energii a nápady věnované VD si v mých očích zaslouží:
Pavlinkav, které pod rukama letos prošlo více než 1000 článků, které připravila k publikaci, organizačně má zmáknuté zveřejňování nových článků
Ivča, která nám do redakce zajišťuje knihy k recenzím, pozvánky na novinářské projekce nových filmů, domlouvá řadu soutěží a skvělých cen do nich, vkládá nové články
Petra H., která si vzala na svá bedra projekt Těhotná s VD i jednu z pisatelských soutěží
suodal za péči o video sekci v první polovině tohoto roku, starost o další pisatelské soutěže i vlastní články
nuninka za všechny recepty a praktické tipy do kuchyně i tvořivé články
MarieB za skvělé vlastní články i péči o tvořivé příspěvky ostatních
bamiska za nepřekonatelná tvořeníčka i rady pro vyplašené maminky školkáčků
Jarmila, JanaK, bokul, Markéta, Šárka Hottmarová, Zuzka Svobodová za vlastní články, postřehy i recenze
Ježeček za péči o kalendář akcí
– všechny poradkyně a poradci za péči o poradny
– všichni ti, kteří pod přečtené články připisují své vlastní postřehy, připomínky a poznámky a poskytují tak jak autorům, tak i mně nedocenitelnou zpětnou vazbu
– všem, kdo zakládají nové diskuze, dělí se s námi o své radosti i starosti

Děkuji!

A úplně na závěr chci nám všem popřát do roku 2013, aby v TT růžovky každý týden válcovaly šedivky, abychom nemuseli sbírat odvahu k napsání toho, co máme na jazyku (nebo konečcích prstů ;-)) a hlavně abychom se tu i nadále scházeli ve zdraví a v příjemné atmosféře v co největším počtu.

Krásný a pohodový (nejen) VD rok 2013!

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (12 vyjádření)

 • Pingback: Védéčkoviny 1/2013 | VašeDěti.cz ()

 • MarieB

  Peti krásně jsi letošek shrnula.
  Nejen na číslech je vidět plno práce a úsilí, ale myslím, že z těchto stránek je cítit také útulnost a lidskost.

  VD přeji mnoho dalších čtenářů/řek a taky ať zůstanou současní a současné ;-).

 • meggi41

  Take se pripojuji..dokonce jsem se i rychle prihlasila,at je to,jak ma :-D..Preji Vd dalsi rok(y) hodne pohodicky,pochopeni mezi vsemi a dalsi,dobra,mila, temata,vice tech.ruzovek,usmevnych „starosti“,nez tech vaznych bolistek!!..Jsem clenkou.ca od leta,privedlo me zde zrovinka nelehke,zdravotni obdobi (a tim i najednou kopo ca

  su,protoze jsem na dlouhe Pn)…S nekterymy tady;jsme (jsem)nezacaly nejstastneji 🙂 vetsinu Nicu vzdy rada vidim,(ctu),ikdyz to v pismenkach nemusi tak vzdy pusobit .ale i.v zivoze je tomu tak,nekomu sedneme,jinemu mene 😀
  Polepsim se myslet na to.vice, ale i.vy,prosim,nikdo neni 100% 😀 😀
  Dnes je Silvestr(kamaradky syn slavi i svatek 🙂 a ja+deti,mame.“vyroci“,kdy jsem se vratila z prvni operace..to byl zrovna taky Silvestr,kdy uz jsme byli pospolu.. 🙁 (propustili mne den pred Silvestrem)..a tento rok byl stastny, ze se.druha operace,stihla pred vanoci 🙂 ..
  Nejstarsi oslavila 20r..
  Preji Vd stastne vykroceni do.r.2013 A HLAVNE VSEM ZDRAVi!! A at se vsem splni i tajne sny a at je tento dalsi rok(y) i o Vas!!Lasku,stesticko!
  Meggii,41,Uk 🙂

 • nica1

  Krásné bilancování.Jsem ráda,že jsem VD objevila.
  Všem přeji krásný Nový rok,VD mnoho úspěchů a čtenářek.

 • ludlinka

  moc hezké bilancování, je poznat s jakou radostí bylo provedeno

 • zikminka

  to je krásná „statistika“ a ohlédnutí…. a krásné stránky, takže já se připojuji k poděkování Vám všem, kteří jste se o to zasloužili…. VD je prima odreagování a i když díky práci a spacímu období jsem kolikrát jen přečetla a usnula, je mi s Vámi fajn…. takže do příštího roku přeju nárůst a pohodu a spokojenost Vám všem! 😉

 • Lien

  TAk já pořád ještě hodně klábosím :-), taky se mi zdá, že už to dávno není co bývalo, m=ně času a také už jsem se ke spoustě věcí vyjádřila a nějak nemám potřebu to pořád dokola opakovat. Takže jsem překvapená – tolik příspěvků, možná to bude tím, že když už se do něčeho pustím, tak je to dlooouhá diskuse :-P.

  Vd, redakci i všem, kdo sem chodí krásný celý příští rok.

 • Peťka

  Ahoj Peti.
  Krásně napsaný článek, s chutí jsem si ho pozorně pročetla a jsem hodně překvapená! Tolik článků, diskuzí? To snad ani není možné!?

  A opravdu, když se to vše sepíše, těch změn bylo vážně dost a dost. I bez statistik, všichni uživatelé, čtenáři a návštěvníci musí vidět, jak jdou VD dopředu a jak se zde pořád pracuje.

  I když hodně lidiček mému srdíčku blízkých se na stránkách ukazuje už pomálu, nebo vůbec, jsem ráda, že se objevují nové nicky a i po tolika letech si na VD vždy najdu to, co mě zajímá, najdu radu, poučím se a počtu si.

  Díky Peti za Tvoji práci!

  Přeji všem pohodový rok 2013.

 • Krásná bilance Vdéček!!!!…díky, Peti 😀 VašeDěti prošly úžasnými změnami a já se těším na další.

  Pro mě tento rok byl opravdu velmi zlomový – našla jsem odvahu a od tohoto roku si budu poslední zářiový den připomínat druhé narozeniny.

  Díky těmto stránkám a lidičkám tady jsem našla za několik let podporu jak pro sebe, tak pro Domču. Ale o tom až v půlce ledna, protože věřím, že číslo TŘI je docela magické a právě v polovině ledna to budou tři měsíce, kdy jsme začali „žít“. 🙂

  Přeji těmto stránkám, co nejvíce akčních „nováčků“, bezproblémový chod, spoustu super nápádů a hodně návrátů…

  Krásný a hlavně klidný Nový rok vám všem 🙂

 • Padmé

  Ahoj Petro, děkuji Ti za Tvůj článek :-).
  Je to trochu nostalgie, takhle se ohlédnout. Čas opravdu neskutečně letí a spoustu věcí člověk nezachytí, takže – díky :-).

  A když se tak „ohlížím“, nemohu nevzpomenout na „staré“ VD – a tím i na tehdejší „osazenstvo“ – Ájík, Karamela, Piškotka, Danasi, Babofka, Virenka a další a další dobré duše, které pomáhaly a radily tenkrát mně…

  Pravdou je, že i pro mě jsou VD návykové a ať tu proběhly změny jakékoli (velké či malé), stejně mě to sem táhne.

  Takže – já posílám jedno velké poděkování za to, že VD jsou! 🙂

  Další poděkování posílám děvčatům, tzv. „držákům“ jako je např. Pavlínkav, Nuninka a Ježeček, které tu byly a stále tu jsou :-).
  A v neposlední řadě posílám poděkování všem těm novějším (pro mě) a nově příchozím za to, že se tady na VD „zabydlely“.

  Celým VD přeji do nového roku vše dobré :-).

 • bamiska

  krásné bilancování….u svého jména jsem se culila, ale nebudu to říkat manželovi nebo mi přestřihne káblík…..ale je fakt když se rozbil notásek tak mi ho hned koupil abych mohla být s vámi ve spojení i tenhle můj druhý svět jmenoval, vždyť i on ač sem nepíše, vás trochu zná povídám ukazuju – naposledy včera Peťky stromeček který nás oba učaroval

  tak i já přeju VD do toho dalšího roku jen to nej a hodně spokojených čtenářek a čtenářů a aby se dařilo realizovat plány……

  za sebe děkuji za hezké stránky, za kamarádky co tu mám a podporu které se mi tu dostává kdykoliv je mi ouvej…

 • Lussy

  Páni Petro, to je informací 🙂
  Že bamiska je první v počtu příspěvků mě nepřekvapuje :-). Ale že já jsem se vešla do první desítky? To opravdu koukám, mám pocit, že už tolik nepíšu jako dřív, ale asi to není tak hrozný 🙂
  A aktivní nováčky jsem taky zaregistrovala, je to fajn, když se tu objevují i nové tváře.

  Milá VD, jsem ráda, že jste a všem Vám přeju do nového roku hlavně spoustu zdraví a rodinné pohody!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist