Pojďte si povídat… když je venku sychravo

Rubrika: Co, kde a jak na VD

frostyVečery se nám prodloužily a budou ještě delší a delší, na listopadové povídání tedy budeme mít zase o něco víc času. Snad tedy i další měsíc budete mít chuť zapojit se do povídání na naše týdenní témata. Ti psavější z vás třeba najdou i chvilku na vytvoření dalších zajímavých článků. Malou odměnu mám tentokrát připravenou na každý týden.

I když ve chvíli, kdy píšu tyto řádky, svítí za oknem sluníčko, počasí už je spíš chladné a vítr úřaduje s plným nasazením. Na teplejší dny už zřejmě budeme muset počkat až do jara, proto ač neprší, troufnu si předem označit nejbližší dny za sychravé. Tento fakt byl inspirací i pro vybírání témat na jednotlivé listopadové týdny.

Týdenní témata najdete jako obvykle v pravém sloupci vždy od pondělka s odkazem na příslušnou nově založenou diskuzi v diskutárně. Do té se může libovolně zapojit kdokoli, kdo bude mít pocit, že má k danému tématu co říct.

Pokud se rozepíšete víc (cca 250 slov a více), můžete své postřehy poslat jako článek do redakce prostřednictvím našeho webového formuláře. Uvítáme, když k článku přiložíte i fotku, nejlépe čtvercového formátu. Budete-li chtít přidat obrázků více, pošlete je na adresu redakce@vasedeti.cz a nezapomeňte uvést, ke kterému článku je máme přidat.

Ale už k listopadovým tématům:

1.-7.11.2010: Aby nebyla zima
8.-14.11.2010: Podzimní stonání, bylinky, čajíky a léčivé lektvary
15.-21.11.2010: Aby se děti doma nenudily
22.-28.11.2010: Návštěvy a návštěvníci

… do psaní článků se vlastně můžete pustit už teď. Mám jen prosbu – posílejte je vždy až v týdnu, na který je téma vyhlášeno a to od pondělí do pátku, abychom je nejpozději do neděle stihly redakčně upravit a zveřejnit.

Motivací k psaní článků vám budiž především ohlas čtenářů a můj dík. Alespoň symbolicky ještě přidávám po jedné publikaci na každý týden. Získat ji může kdokoli z registrovaných návštěvníků, který se do povídání zapojí. V listopadu tedy můžete vyhrát tyto brožurky z nakladatelství Fragment:
44. týden: Křížovky a životní desatera
45. týden: Žena po 50
46. týden: Muž po 50
47. týden: Luštěte a smějte se s Pivrncem
1281_big.jpg1114_big.jpg1113_big.jpg1242_big.jpg
Předesílám, že výherce budu vybírat čistě subjektivně, v tomto případě objektivní kritéria stanovit nedokážu.

Na závěr ještě ohlédnutí za říjnovým povídáním, které celý tento „projekt“ zahájilo. Všechna týdenní témata najdete v článku – Pojďte si povídat… pěkně od začátku. Články, které byly v rámci vyhlášených témat zveřejněny, najdete v rubrice Vaše příběhy. Vybrat jednoho jediného autora článků, které jste nám poslali, bylo takřka nemožné. Nakonec jsem se rozhodla, že knihu Daleká cesta za domovem dostane Zuzina. Přiznávám, že jsem se při rozhodování nedokázala oprostit od toho, že právě ona byla úplně první, kdo se zapojil do prvního povídání v diskutárně.

Zakončím otázkou… Budete mít chuť se do některého z ohlášených povídání zapojit? Můžu se zase těšit na další vydařené články?
Nebo vás naopak vyhlášená témata vůbec nezaujala a raději byste probírali něco jiného? O čem byste si někdy v budoucnu chtěli povídat vy?

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (12 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Tak jsem s hrůzou zjistila, že jsem úplně zapomněla vyhodnotit poslední dvě listopadová témata (prosincová jsem pro jistotu ani nevyhlásila, nestíhááááám…).

  První knížku (křížovky) už má delší dobu „přiklepnutou“ čtenářka, ty zbývající tři si rozdělí (teda rozdělím to já ;-)) – kekunka, Ivča a Domča, pvosa. Budu se snažit poslat je co nejdříve, snad to stihnu ještě pod stromeček.

  Omlouvám se za tu prodlevu, úplně jsem to v návalu spousty dalších věcí zazdila.
  Po Novém roce bych ráda v tematickém povídání pokračovala, jen zvažuju nějaké změny, kdybyste měli nějaké nápady, sem s nimi 😉 Pokud by se mezi místními závislačkami našly i takové, které by se chtěly za malou (nejspíš knižní) odměnu zapojit nějak aktivněji, hlašte se – nejlíp mně na mail (info@vasedeti.cz), ale moc prosím o trpělivost, možná odpovím až po svátcích.

 • Petra Vymětalová

  K tomu prodloužení na dva týdny – mně zase přijde, že pak by ty diskuze už úplně zapadly. Ale napadá mě vyřešit to tak, že by se články na vyhlášená témata daly posílat během celého měsíce a v diskutárně bych je dál zveřejňovala postupně po týdnech jako teď…

  No a rozepsat se můžete samozřejmě kdykoli, klidně i za půl roku 😉

 • Petro, i na mě přišla „psavá“ až včera a to už bylo na téma stonání a bylinky pozdě… Já vím, že ta témata jsou předem daná na měsíc a je tedy relativně čas se na to připravit. Já bych byla pro raději třeba jen 2 témata měsíčně, ale po 14 dnech. Co myslíš?

 • Lien

  Petro a nepřipadá ti týden málo? Já třeba než vůbec zaregistrovala téma, tak už je jiné

 • Petra Vymětalová

  Tak se zdá, že problém nebude v neobvykle teplém počasí, ale spíš ve zvolených tématech, minulý týden nepřišel bohužel žádný tematický článek, ani diskuze o bylinkách a podzimním stonání se moc neujala.
  Nějaké naděje vkládám do tohoto týdne, kde je téma snad povídavější. Jestli se tedy s povídáním o tom, jak zabavit děti, aby se doma nenudily, rozjedete trošku víc, cenu z minulého týdne přidám jako bonus navíc 😉

 • Petra Vymětalová

  Tak první listopadový týden mě „vyšplouchlo“ počasí a zhatilo plány o tom, jak se bude krásně psát na téma „Aby nebyla zima“. I tak ale díky za těch pár teplých slunečných dní, i když právě díky nim přišel jen jeden článek na vyhlášené téma. I to má svoji výhodu, vzhledem k tomu, že článek byl dobře napsaný, neměla jsem tentokrát problém s výběrem výherce, tedy výherkyně. Křížovky a životní desatera dostane ctenarka – GRATULUJI! … a těším se na další příspěvky.

 • Petra Vymětalová

  Jarmuschko, no já si dnes ráno cestou do školy taky říkala, že jsem se nějak sekla. U nás včera dost fučelo, ráno bylo pod nulou a já jsem zmrzlík. No, tak snad i tak budete mít o čem povídat – psát 🙂
  Tak si říkám, že líp, než kdybych to předpověděla obráceně – tvrdila, že bude hezky, a ona byla kosa:-)

 • Jarmuschka

  Petro, zase budu za rejpalku, ale já dnes chodila venku v krátkém rukávu, jen s vestou – a bylo mi teplo.
  A nemrzla jsem, ani když jsem v půl dvanácté vylezla na zahradu se psem (on je totiž chronický útěkář – od nás to bere k sousedům a od nich do vsi, ale pomáhá, když má permanentní dozor).
  A na zítra prý leckde hlásí až 17°C (proč já už přezouvala….)

  Jinak mariko – letošní první topení u nás bylo stejné, než to manža vychytal (a pak se divil, proč mrznem, než přijde domů, proč nezatápím – ještě abych nás vykouřila….)
  ;o)

 • Petro, mě se daná témata líbí, a hned jsme si vzpoměla u prvního, aby nebyla zima, tak jsme si koupili krbová kamna, manžel je uzavřel, odjel, já se vrátím domů a nevidím přez mlhu, všechno šlo do obýváku……to nám bylo opravdu teplo, když jsem dvě hodiny v mrazu měla otevřená okna:-)

 • Petra Vymětalová

  Padmé, děkuju. Celé to má jeden háček – fakt jsem měla hodně velký problém vybrat výherce. Tak snad to na tom neztroskotá…

  zuzino, tak to jsem ráda, že jsem po tom těžkém rozhodování nakonec vybrala takhle pěkně tematicky. Gratuluju a doufám, že tě to povzbudí k dalšímu psaní 😉

 • Padmé

  Petro, já za sebe Ti děkuji za „rozvíření vod“. Vnímám to pozitivně. A jsem ráda za všechny články, které tímto způsobem vznikly. S chutí jsem si je přečetla a musím říct: byly pěkné.

  Zuzko, Tobě upřímně blahopřeji.

 • Jejda Petro:-D Teď jsme přišli z procházky a musím přiznat,že jsem docela dost překvapená,samozřejmě příjemně.Ono by to možná patřilo do mých neobvyklých poprvé,protože jsem poprvé někam něco napsala a poslala.No a že jsem jako první reagovala?To mohla být i náhoda,že jsem zrovna byla doma.Takže moc děkuji,že na mě padla volba.Mám obrovskou radost za toto poprvé:-))
  Přeji nejen tobě,ale i nám,aby se nám ty diskuze zase trošku rozvířily na všelijaká témata:-))
  Hezký podvečer všem.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist