Nové funkce v diskutárně

Rubrika: Co, kde a jak na VD

VD_klukTaké vás, stejně jako mne, zaujalo nové okénko na vložení odpovědí do diskuze?
Jelikož mně to nedalo, hned jsem vyzkoušela. A můj poznatek?


Na „starém“ webu nebyla žádná možnost změnit si písmo, vložit přímý odkaz, nebo fotografii. To se nyní výrazně změnilo! Osobně to vnímám jako velké plus.

Pamatujete si, jak jsme museli vkládat odkaz na jiné stránky, pokud jsme chtěli někomu něco ukázat? Ten odkaz pak kopírovat a otevírat v novém okně? A vida, v nové diskutárně již můžeme vložit odkaz na jiné stránky přímo. Každý pak po kliknutí najede na stránky rovnou.
A co teprve takové fotečky? Pochlubit se nějakou povedenou fotografií už nebude problém!

Co tedy můžeme v nové diskutárně používat?

Pokud si najedete na některou z diskuzí, kliknete na odpovědět, objeví se okno, kam můžete psát svůj komentář. Nad tímto oknem vidíte 10 obrázků – piktogramů.

1. obrázek – tučné B
Po kliknutí na tučné B se v textu objeví jakési hranaté závorky, každý text, který napíšeme mezi tyto závorky se následně, po odeslání, objeví tučně. Můžeme také napsat text normálně, následně vybraný text označit a zvolit opět toto tučné B, označený text se po odeslání objeví tučně.

2.obrázek – I – kurzíva
Postup je stejný, jako při psaní tučného písma.

3. obrázek – U – podtržené U
Po označení či kliknutí na tuto ikonku se nám text zobrazí podtržený. Tyto funkce (tučné, kurzíva, podtržené) jsou stejné, jaké používáte při psaní ve Wordu.

4.obrázek – Code
Tuto funkci chápu jako nějaké kódování. Po kliknutí a napsání textu se objeví tento text menším písmem. Jiný význam jsem neobjevila.

Pozn. redakce: tuto funkci můžete využít, když chcete ostatním poradit, jaké značky je třeba vkládat, aby bylo např. písmo tučné apod. – za normálních okoností by se tyto značky nezobrazily, vložíte-li je mezi označení Code, zobrazí se.

5. obrázek – Quote – citace
Změní text na kurzívu a odsadí ho.

6. obrázek – List – seznam
Označí začátek a konec seznamu s odrážkami. Využijete např. pro vnořené seznamy několika úrovní.

7. obrázek – odrážky
Po kliknutí se v místě objeví oranžová odrážka.

8. obrázek – Link
Toto myslím budeme dost používat. Můžeme hravě vložit link, nebo chcete-li adresu odkazu na jiné stránky. Pokud se bude např. diskutovat o botičkách, můžeme vložit odkaz přímo na stránky, kde jsou právě ty naše botičky, o kterých mluvíme. Samozřejmě to byl jen příklad, těch diskuzí, kde by se kolikrát hodil odkaz je hodně.

9. obrázek – Image – obrázek
Tak z této funkce mám velkou radost. Pokud máte někde na webu (např. svůj blog, galerii aj.) můžete vložit fotografii přímo na stránky VD a ukázat všem vaši fotografii, přímo v diskutárně, bez odkazů jinam.
Fotografii je určitě nutné zmenšit, při svém pokusu mi nejlépe vyšla zmenšenina na 480×360 pixelů.

Pozn. redakce: Důležitá je hlavně šířka zmenšeného obrázku, ta by neměla přesáhnout 480 pixelů.

10. obrázek – email
Je to stejné jako s odkazem na jiné webové stránky. Díky této funkci můžete vložit váš email.

Pozn. redakce: Doporučujeme tuto funkci nevyužívat. Zveřejníte-li takto svůj email navíc jako aktivní odkaz, můžete v dohledné době počítat s mailovou schránkou plnou spamů.

Pro vás, kdo nemáte s PC příliš zkušeností, nebojte se a zkuste! Opravdu to není nic složitého a můžete si snadno upravit svůj komentář. Myslím, že to bude příjemné zpestření.

Pozn. redakce: Pokud si netroufáte zkoušet všechna tato „udělátka“ hned všude diskuzích, můžete si je zcela „beztrestně“ vyzkoušet v diskuzi Otestujeme nové VD?

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (38 vyjádření)

 • Možná to sem nepatří, přesto jsem mile překvapena změnou. Moc vám fandím.

 • Matilda

  A sakra, budu se muset přestat šťourat v nose…:-)
  A teď už dost, kafe vypito, jdu vykonávat nějakou produktivitu práce:-)

 • Petra Vymětalová

  Matildo, to je další novinka zde na VD – všechno ViDím :-)))))
  (ale pšššt…)

 • Matilda

  Jak to víííš? Mám tu někde i webovou kameru?
  :-))))))))))))))))))

 • Petra Vymětalová

  Matildo, správně mluvíš :-)))) doufám, že se při těchto slovech nezapomínáš i uctivě klanět 🙂

 • Matilda

  Oh, díky Velký Vezíre:-)
  Ve volné chvilce vyzkouším:-)

 • Petra Vymětalová

  Hanino, ty se přece nezalekneš nějakých prapodivných slov. S Javou si hlavu vůbec nelam:-) K normánímu užívání VD ti stačí bohatě to, co umíš. Když budeš chtít zkoušet obrázky, tak si vlez do testovací diskuze a můžeš se vyřádit. Určitě ti tam někdo ráda a ochotně poradí 🙂

  Matildo – je potřeba tu zmenšenou fotku uložit někde na netu. Takže vyber fotku, klidně přímo z PC, zmenši si ji podle potřeby (šířka max. 500 pixelů) a pak ji teprve nahrej do galerky nebo někam na web 🙂

 • Matilda

  Mám problém s vkládáním svých fotek z galerky. Když vlezu do galerie a otevřu si fotku, kterou chci vložit, tak je moc velká. Možnost zmenšení tam není. Takže můžu vložit pouze tu náhledovou malou fotečku, která je ale zase moc malá. A když si tu fotku zkopíruji na plochu, tak ji sice můžu zmenšit v programu na úpravu fotek – mám HP Image zone, ale v tu chvíli ve vlastnostech nenajdu URL adresu, takže ji zase nemůžu vložit na VD, i když si ji zmenším na požadovanou velikost…
  Poradíte mi, prosím:-)))

 • Jéje,to bude víkend:)))
  Takže drahý bude muset Haní proškolit v základech počítače.Co tak čtu nějak nechápu.Java,Word,ach,ach:)))
  A to jsem myslela,že mi bude stačit umět zapnout,dostat se za Vámi a Vy takový novinky a v rámci:zvládly ony-zvládnu já, se mám na co těšit:(
  No uvidíme…do roka a do dne:)))
  Tak pěkně pište co a jak,možná něco Váš antitalent počítačový pochopí.)))))))

 • Peťka

  Tak jsem asi blázen, ale..
  Klikla jsem na nějakou diskuzi a text od uživatelů byl opravdu na pikosekundu tmavěmodrý, pak teda opět černý.
  Trvám na tom, že vidím černou!
  A teď babo raď. 🙂
  Je to nastavením monitoru? Rozlišením barev?

 • Lien

  Peťko, taky jsem barvoslepá, mám to stejně jako ty. Akorát obdélník mám nahoře dole šedý jako všechny u předcházejících reakcí a po stranách tmavě modrý.

 • Peťka

  Ha, tak je to tady! Jsem barvoslepá, nu což..
  Vidím černou – text článku a to, co právě píšu. Pak vidím tmavě modrou – to už jsem popsala níže.
  Pokud vidím dobře, pak mám tento rámeček, do kterého právě píšu dole a nahoře modrý, strany tohoto obdélníku jsou černé. Je to tak?

 • Virenka

  Petro, já taky přicházím na věci metodou pokus-omyl, to nás asi hodně. Vím aspoň, v jaké oblasti nastavení může být potíž, ale oříšek to bude, protože mě prostě ani na jednom compu NIC nezlobilo, myslím v oblasti čtení, psaní, otvírání a tak.

  No, tak se uvidí, asi to nebudu používat moc, protože když pospíchám, tak prostě píšu. Ale je to zrovna něco, co by se mi líbilo používat proti staré verzi, tak škoda 🙂 Nejsem sama, jak vidím, tak třeba někdo z nás zasažených na něco přijde…

 • Petra Vymětalová

  Peťko, první den byly texty článků i napsaných a odeslaných komentářů černé, teď je barva trošku upravená na takovou tmavě modrou – píšu teď třeba právě o tomhle textu, který zrovna čteš.

  Virenko, já ti s tou Javou bohužel neporadím, asi se budete smát, ale já počítačům zrovna moc nerozumím. Na spoustu věcí jsem přišla spíš náhodou nebo když byl nějakej průšvih a byla jsem nucena vypátrat někde na netu, co s tím, vesměs funguje metodou pokus-omyl. Akorát si myslím, že kdybys Javu neměla vůbec aktivní, tak by ti ty značky do toho pole pro komentář vůbec nenaskočily. Takže spíš bude problém v tom, jak tvoje Java komunikuje s tím skriptem, na kterém tahle funkce běží (nebo to bude v něčem úplně jiném :-)) – to jsem zase pomohla, co?

 • Peťka

  Virenko, teď jsi mě dostala, já měla pocit, že to tak bylo, že se to nezměnilo. Že ta modrá byla od začátku.
  Tak teď nevím.

 • Virenka

  Peťko, když píšeš komentář, jsou písmenka ve vkládacím okně černá a tak je vidět, že rámeček a text už jinými vložených komentářů nad oknem jsou – šedomodročerná? Prostě s jasným modrým nádechem, já to opravdu vidím a myslím, že první den bylo vše opravdu černé, protože mě to píchalo do očí. Už mě nic nepíchá 🙂

 • Peťka

  Virenko, myslíš modrá písmena – vlevo sloupec, nebo jiná slovíčka kolem – jako třeba nyní vidím modře – starší komentáře, vidím modře Virenka v předchozím příspěvku, vidím modře vložit komentář. To myslíš? Ale to tak bylo, ne?
  Tabulka do které nyní píšu je z části modrá a z části černá.
  Jinak písmo, které teď píšu je černé – při psaní komentáře.

 • Virenka

  Petro,
  nevíš, jak si ověřím, jestli je Java aktivní? Vím, že se mi občas hlásí, že je aktivní, ale jestli ji ničemu nerozumící manža vypnul – nebývám tak často doma, to se mohlo i stát. Verzi jsem našla, Java 6.0 update 12, myslím, že jedna z nejnovějších. Žádná jiná aplikace vyžadující Javu tu na mě neřve, že bych měla problém. Takže nevím, jestli to s tím souvisí :-(. Zatím se mi nic odhalit nepodařilo.

  Ale hlásím, že vidím i na „velkém“ monitoru opravdu tmavomodrá písmena! Je to dobře vidět v kontrastu s právě psanou reakcí – při psaní komentáře jsou písmena černá.
  Mi se to moc líbí :-))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist