Neuvěřitelných 15 let!

Rubrika: Co, kde a jak na VD, Soutěže

V zšeřelém pokoji svítil jen monitor počítače. Zabíral skoro celý stůl a ozařoval skoro celou místnost. V postýlce v protilehlém rohu spokojeně spalo 10měsíční miminko. Kdo by tušil, že to, co toho dne začalo, bude fungovat ještě v době, kdy to tehdy spící miminko bude mít občanku?

Jo, bylo to 13. listopadu 2004 a v tom potemnělém pokoji jsem právě představovala světu tento web. Teda tento přesně ne, jeho předchůdce. Takový VD praweb 🙂

VašeDěti.cz jsou tu pořád dál

Že čas letí jako hodně splašený kůň není potřeba zdůrazňovat. A už vůbec ne těm, kdo mají děti. Přesto posledních pár dní dost nevěřícně kroutím hlavou, jak rychle to uteklo. VašeDěti.cz by si dnes čistě teoreticky mohly taky požádat o občanku.

V poslední době si přošly dost těžkou pubertou, takže to už vypadalo, že to s nimi nemůže dopadnout dobře. Nevím, jestli za to může právě to půlkulaté výročí, ale něco se v posledních týdnech stalo… Možná (doufám) jste si toho taky všimli:

 • navázali jsme spolupráci s řadou odbornic na různá dětská a maminkovská témata,
 • přibývají zase nové inspirativní články,
 • obnovili jsme novinkové e-maily (jestli vám zpráva o „Skorozmrtvýchvstání“ VD nepřišla, můžet se o čerstvé info z VD přihlásit na stránce VD novinky).

Ohlédnutí za předchozími roky?

V prvních letech jsem k narozeninám připravovala různá shrnutí plná čísel a spoustu různých aktivit – soutěží apod.

V posledních letech VD narozeniny probíhaly vlastně bez povšimnutí, jen jsem si tak v tichosti zavzpomínala a povzdechla, jak ten další rok utekl.

Letos jsem se rozhodla pro „něco mezi“

Nebudu sepisovat výčet všeho, co se za těch 15 let na VD událo. Pokud vás to zajímá, mrkněte na sérii VD retro, kterou k 10. narozeninám VD zpracovala Ivča a Domča.

Zároveň ani nechci nechat VD narozeniny bez povšimnutí. Proto jsem tentokrát připravila zase narozeninovou soutěž. A jejím prostřednictvím dojde i na nějaké to číslo a ohlédnutí za minulými roky na VD. Jen to letos nechám na vás, resp. na těch, kdo si budou chtít zasoutěžit.

Hlavní narozeninová soutěž právě odstartovala!

Až do 27. listopadu můžete na naší facebookové stránce Vašeděti.cz – výchova, zábava, vzdělávání vyhrát LEGO DUPLO Moje první houpací zvířátka. Soutěžíme přímo pod tímto příspěvkem (stačí kliknout na obrázek):

Hlavní narozeninová soutěž o Lego Duplo

Pravidla hlavní narozeninové soutěže o LEGO DUPLO Moje první houpací zířátka

 1. Soutěž probíhá pouze na Facebooku v komentářích přímo pod soutěžním příspěvkem. Komentáře u tohoto článku ani komentáře u sdílení soutěžního příspěvku nebudou do soutěže zařazeny.
 2. Podmínkou pro zařazení do soutěže je splnění 2 jednoduchých úkolů:
  1. Odpovědět na soutěžní otázku zveřejněnou u soutěžního příspěvku.
  2. K odpovědi připsat přání k VD narozeninám.
 3. Každý se může soutěže zúčastnit jen jednou, tj. vložit jen jeden soutěžní komentář.
 4. Soutěžní komentáře lze vkládat až do 27. 11. 2019 do 23:59:59.
 5. Výherce bude určen na základě odpovědi na soutěžní otázku – nejpřesnější odpověď vyhrává. V případě několika stějně přesných odpovědí bude výherce určen losem.

15 rychlých minisoutěží

15 let je dlouhá doba, tak mi jedna jednoduchá soutěž byla málo, proto jsem k ní pak přidala ještě 15 dalších soutěží o 15 dalších cen. I tyto soutěže poběží na naší facebookové stránce Vašeděti.cz – výchova, zábava, vzdělávání.

Pravidla rychlých minisoutěží

 1. Každý den od 13. do 27. 11. 2019 bude vždy ve 20.00 h zveřejněn nový soutěžní příspěvek označený číslem od 1 do 15. Na něm uvidíte, o co se v dané minisoutěži hraje.
 2. Každá rychlá minisoutěž bude ukončena následující den o půlnoci.
 3. Úkolem soutěžících je vložit do komentářů odkaz dle zadání u daného soutěžního příspěvku.
 4. Každý se může každé minisoutěže zúčastnit jen jednou – s jedním komentářem.
 5. Výherce každé minisoutěže bude určen losem.

Jak to bude s výhrami?

Všichni výherci budou vyhlášeni vždy v komentářích pod danými soutěžními příspěvky. Jejich povinností je poslat svoji korespondenční adresu ve zprávách stránce do 3 dnů od zveřejnění vyhodnocení.

Výhry se rozesílají přímo z redakce VašeDěti.cz Českou poštou jako obyčejné zásilky jen na adresy v ČR a budou rozeslány všechny najednou.

A to nejdůležitější na konec

Na konec tohoto narozeninového článku jsem si nechala to nejdůležitější – poděkování.

Poděkovat bych chtěla všem, kdo kdy měli s VD co do činění – ať už při práci v redakci, v rámci jakékoli spolupráce nebo jako aktivní diskutující i pasivní čtenáři.

Jen díky vám všem tu VD pořád jsou!

Speciální dík patří mým skvělým spoluredaktorkám – Pavlíně, Petře a Ivaně – které držely a drží VD nad vodou i v těch posledních pubertálních měsících, kdy to bylo mnohem víc o vůli a odhodlání než o motivaci a nadšení.

Děkuju!

Toto taky stojí za přečtení!

Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist