Knížky pro naše prvňáčky

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Projekt První třídou s VD má za sebou první měsíc. Cekem se nám představilo 19 maminek, spolu se svými prvňáčky. Děti se ve škole rozkoukaly, seznámily se s paní učitelkou a spolužáky. Každý týden vám přinášíme přehled, co zrovna u prvňáčků dělají, co řeší, co se učí, co je trápí či z čeho mají radost.

Tento měsíc jsme se v redakci rozhodly, že uděláme radost 2 „našim“ prvňáčkům a pošleme jim dáreček . Vybrat z toho počtu nebylo vůbec jednoduché. Všechny maminky nám pravidelně posílají pěkné příspěvky a zapojují se v komentářích pod články či v diskuzích, za což moc děkujeme! Nakonec jsme vybraly takto…

Knížku Kotě z Kocourkova zasíláme Danasi pro její Elišku, která začátek školního roku měla bohužel maličko komplikovaný. Její zprávu si můžete přečíst zde:  Elišce přejeme, aby se brzo uzdravila a věříme, že všechno ve škole dožene tak, aby si už za chvilku dokázala knížku přečíst sama.

Druhou knížku Kočičiny kocourka Damiána posíláme Miney777 a její Kristýnce. Děkujeme tímto Miney777 za aktivní přístup, založení vlastní diskuze – Jak se poprat s domácím úkolem a pěkné příspěvky.

Pro ostatní zapojené maminky v rámci projektu První třídou s VD máme speciální nabídku:

Otestujte knížky z nakladatelství Grada!

744704Mokré pohádky

Autor: Pospíšilová Zuzana, Valentovičová Jana
Formát / stran: 17×24 cm, 120 stran

Dvacet „mokrých“ pohádek Zuzany Pospíšilové má společné téma – vodu. Ať už jde o rybník, tůňku, potok, moře, déšť, kroupy, mlhu nebo kapku potu, s každou podobou vody připlouvá do této knížky jiný pohádkový příběh a jiná vodní bytost. Víte, že voda má zázračnou moc? Umí najít ztracenou cestu, přičarovat poklad nebo potrestat nespravedlnost. Začtěte se do pohádek a uvidíte.

743295O lakomém křečkovi

Autor: Pospíšilová Zuzana, Vydrová Markéta
Formát / stran: 17×22 cm, 80 stran

Děti často slyší, že jsou špinavé jako prasátko, lakomé jako křeček nebo že spí tvrdě jako dudek. V naší řeči je spousta podobných rčení a přirovnání. Napadlo vás někdy, jak taková rčení vznikla? Možná to bylo tak jako v pohádkách, které si můžete přečíst v této knížce.

 

744599Pohádky z parkoviště

Autor: Pospíšilová Zuzana, Sušina Michal
Formát / stran: 17×24 cm, 112 stran

Parkoviště plná aut se zdají být jen tichými řadami barevných plechových strojů. Nenechte se ale mýlit. Pod kapotou to žije. Každý motorista by mohl vyprávět jedinečný příběh svého věrně sloužícího vozu a stejně tak každé auto má v zásobě kupu historek o svém řidiči. Jako lidé odpradávna při setkání mluví, klábosí a tlachají, také auta na parkovišti toho napovídají… hotové pohádky. Zrovna jako v této knížce, ve které vás staroušek automobil provede světem, který voní benzinem a naftou.

743493Tatínku, nezlob!

Autor: Rožnovská Lenka, Vydrová Markéta
Formát / stran: 17×22 cm, 88 stran

Všichni jistě vědí, kdo vynalezl žárovku nebo parní stroj. Víte ale, kdo vynalezl myšocink, bublihvízd nebo zježovač vlasů? Je to vynálezce inženýr František Všetečka. Pan Všetečka má všetečnou a, jak jinak, vynalézavou dceru Barušku. Když ti dva spolu něco vymýšlejí, je to trochu legrace, trochu dobrodružství a trochu katastrofa. Roztomile bláznivé příhody rodiny Všetečkových jsou určeny čtenářům od šesti let.

 

Ze všech přihlášených vybereme 4 maminky a každé z nich necháme nakladatelstvím Grada zaslat jednu z uvedených knih.

Testování musí samozřejmě probíhat ve spolupráci s dětmi, jejich názor je pro nás i pro čtenáře velice důležitý! A pokud namalují i obrázek inspirovaný knížkou, budeme rádi. Nechceme po vás profesionální recenze! Zajímá nás váš názor na dodané knížky napsaný vlastními slovy, který prozradí ostatním maminkám, zda mají o koupi knížek uvažovat. My pak z dodaných hodnocení sestavíme článek a zveřejníme ho zde na VD.

Knihy jsou samozřejmě i po skončení testování vaše, respektive vašich dětí.

Kdo a jak se může k testování přihlásit?

Toto testování je určeno pouze pro naše maminky zapojené do projektu První třídou s VD. Přihláškou k testování je komentář pod tímto článkem zaslaný do 3. 9. 2013.

Všem ještě jednou moc děkujeme za vaše příspěvky a těšíme se na další povídání!

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (28 vyjádření)

 • Hlásím, že i k nám dorazila krásná knížka „Mokrých pohádek“. Nejdříve jsem nechala Viki hádat, co to tak asi může v tom balíčku být…když řekla, že knížka, tak jsem se zeptala, jestli by chtěla, aby to byla knížka. Vykulila oči a že prý ano! (naše děti byly totiž vždy vedeny k lásce ke knihám 🙂 ) tedy i Viki má vždy z nové knihy radost. Vybalila ji a byla naprosto nadšená! Řekla jsem jí, že knihu dostala za to, jak se ve škole snaží a taky aby měla kde trénovat písmenka. Tak také hned trénovala 🙂 Pak jsem musela přečíst první pohádku a večer před spaním další a každý večer další…Z každého příběhu plyne nějaké poučení, které Viki zatím vždy rozpoznala a vysvětlila mi ho, to je hezké. A musím se také přiznat, že když jsem se do testování přihlašovala, tak mi byla právě tato knížka nejsympatičtější…asi proto, že Viki má moc ráda přírodu. Tak ještě jednou: já i Viktorka moc děkujeme!!!

 • ludlinka

  k nám dorazila kniha s příznačným názvem – Tatínku, nezlob!

 • Majulka

  Dnes nám dorazila do schránky knížka Pohádky z parkoviště. Péťa o ničem nevěděl, tak jsem ho trochu napínala, co v té obálce asi je. Manžel taky nic netušil, tak říkal, co to je zase za reklamní tah. No nechala jsem je v tom trochu déle, divili se, proč nám jen tak přišla knížka. Nakonec jsem ale vše prozradila. Péťovi se knížka bude určitě líbit. Pohádky o autech a vše kolem nich má nejraději. Dnes před spaním přečteme první pohádku, už se těšíme. A určitě se ozveme, jak se líbí. Moc moc děkujeme 🙂

 • danasi

  Ahoj Teto Petro, děkuji za knížku. Jak jsem vytahovala poštu hned jsem ukazovala mamce, že je tam napsané pro ELIŠKU. Mamka mi to potvrdila a já trhala obal jak divá a vytvářela bojový pokřik a tanec s radostí nad knížkou. Mamka se zlobila, že i toto je cvičení a to přeci nemohu po té operaci a kolemjdoucí jen kroutili hlavou. Adéla prohodila něco o „Opavě“, ale mne je to fuk já mám knížku a i s věnováním. Děkujííí Eliška

 • Petra Vymětalová

  miney777, díky za zprávu 😉 To byla teda rychlost, posílala jsem to až včera odpoledne 😉 Tak ať se líbí 😉

 • miney777

  knížky… – KNÍŽKA 😀 odháním mlaďase od odpaďáku, a pak nepřemýšlím nad tím, co píšu 😀

 • miney777

  Peti, děkujeme, knížky už jsou doma 🙂

 • Králíček4

  Moc gratuluji maminkácm s dětmi,co pro nás budou testovat knížečky

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist