Jak je to teď s anonymními příspěvky

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Něco jsem naznačila v posledních Védéčkovinách, vysvětlení ohledně anonymních příspěvků padlo i v článku Jak fungují poradny na VD, ale po doplnění úprav v Diskutárně by bylo nejspíš dobré všechno to shrnout a vysvětlit, co „anonymní příspěvek“ vlastně obnáší.

Od konce tohoto týdne lze do Diskutárny psát jen po přihlášení. Protože ale některá témata mohou být dost osobní, nebo třeba můžete stát o názor nezkreslený tím, kdo se ptá, mají všichni členové KLUBka možnost zatrhnout při zakládání diskuze speciální políčko, které zajistí, že její autor bude na stránkách anonymní.

Pokud jde o reakce v diskuzích, tam je to už přísnější a „anonymně“ mohou reagovat pouze aktivní členové KLUBka. Jedinou výjimkou je zakladatel diskuze (pokud je vložená anonymně), který tak má možnost ve své diskuzi reagovat a anonymitu si přitom zachovat. Zároveň ji ale využít nemusí, aby se mohl případně „odtajnit“.

V Poradnách mohou vkládat anonymní dotazy jen aktivní členové KLUBka. Nevýhodou je, že pak nemohou dále své dotazy komentovat, ani nedostávají upozornění na radu poradce. Jejich dotaz je totiž vázán na univerzální anonymní účet, ke kterému nelze přiřadit konkrétní email.

Anonymita jen pro čtenáře

To, že vložíte příspěvek „anonymně“, neznamená, že budete skutečně anonymní po všech stránkách a tudíž nedohledatelní (ostatně 100% anonymita na internetu stejně neexistuje). Tato anonymita platí 100% v rámci webu, čtenáři opravdu nemají možnost zjistit, kdo příspěvek vložil (když pominu nezaměnitelný styl psaní apod.).
Info o uživateli, který anonymní příspěvek poslal, se ale ukládá do zvláštní tabulky v databázi. V případě, že by kdokoli tuto možnost zneužíval, mohu jej poměrně snadno dohledat (nikdo další k těmto údajům nemá přístup).

Pokud by nastala situace, kdy by bylo potřeba někoho takto dohledávat, věřím, že bude stačit dotyčného kontaktovat emailem nebo přes OV a situaci tak vyřešit. Pranýřování hříšníků určitě nemám v plánu. Předpokládám, že tato funkce se bude využívat hlavně pro zmiňované osobní dotazy a podobně.

Tolik k tomu, jak to je a jak by to mělo fungovat.
Aktivní členové KLUBka si to mohou vyzkoušet „nanečisto“ v diskuzi anonymní pokus 😉.

Na závěr mám námět k diskuzi – mělo by podle vás být využívání anonymity regulované nějakými konkrétními pevně danými pravidly? Pokud ano, jaké pravidlo byste stanovili vy?

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (47 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  No, 10 identit by i schizofrenik mohl závidět 😀
  Jinak teda anonymně vložené příspěvky jsou prostě anonymní, na stránkách nejsou nijak provázané s konkrétním účtem, takže se ani dotyčnému nemůžou nijak započítávat.

 • Ježeček

  To je docela dobrá schíza, 10 účtů a ještě se pohádat 😀 😀 😀
  Peti, napadla mě ještě jedna otázka. Pokud zůstane zachováno aktivní členství, tedy jakési VIP, tak jak to bude se započítáváním „anonymních“ reakcí do celkového počtu? Budou se počítat, nebo to bude bráno, jako že opravdu anonym? *

 • Petra Vymětalová

  To je fakt, mohly by se třeba všechny tvé nové identity mezi sebou kvalitně pohádat 😉

 • Peťka

  Souhlasné ne, to by byla nuda. 🙂

 • ctiradka
  ctiradka

  Takže až se tu budou množit souhlasné komentáře nově příchozících členů….tak Peťka vyrábí své aktivní účty… 🙂

 • Petra Vymětalová

  ctiradko, příště to klidně rovnou napiš 😉 …kdyžtak můžeš anonymně 😀 (když už jsi mezi rovnějšími ;-)).

  Peťko, 10 účtů nedoporučuju, jednak z důvodu, co píše ctiradka (to už by nebyla asi ani schizofrenie), jednak by ti to pro soutěže bylo houby platné. Leda bys teda dokázala všechny ty účty udržet aktivní, aby se ti na soutěžní stránce nekontrolovala IP adresa.

 • ctiradka
  ctiradka

  Peťko,mě teda neurazíš, že někoho nabádáš k několikanásobným účtům…….. :-):-):-) Ale jenom pozor, s těmi desíti účty…abys ty identity měla dostatečně pod kontrolou.. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist