Aukce na serveru VašeDěti.cz

Rubrika: Co, kde a jak na VD

aukceOd června pro vás máme připravenou další novinku – na našich stránkách budou příležitostně probíhat různé aukce. Začneme aukcemi moderních látkových plen, na kterých si budete moci celý systém vyzkoušet. V tomto článku najdete pravidla, kterými se všechny aukce budou řídit.

Kdy a kde probíhají aukce na těchto stránkách?

Aukce budou na portále VašeDěti.cz probíhat příležitostně. Na konání aukcí budete upozorněni jednak článkem s upoutávkou, jednak po celou dobu, kdy budou aukce probíhat, najdete v pravém sloupci našich stránek „aukční banner“.

Od 1.6.2011 budou všechny aukce probíhat v připraveném aukčním prostředí, na které odkazuje také záložka AUKCE v horním menu.

Kdo se může aukce zúčastnit?

Do aukce se mohou zapojit všichni registrovaní uživatelé. Při vkládání svých příhozů musí být vždy přihlášení. Anonymní příhozy jsou neplatné.

Jak probíhají aukce?

V sekci věnované aukcím najdete výpis všech probíhajících aukcí, kde se mrknutím oka dozvíte, na co můžete v danou chvíli přihazovat, jaká je aktuální cena v aukci i předpokládaný konec aukce.
Vyberete-li si z nabídky, klikněte na tlačítko „VSTOUPIT DO AUKCE“ a rozhodněte se, kolik k aktuální ceně přihodíte a tuto částku (pouze číslo) vepíšete do kolonky nad tlačítkem. Tato částka se přičte k aktuální ceně.
Kliknutím na „PŘIHODIT“ svůj příhoz potvrdíte a odešlete. Zároveň tak vyjadřujete souhlas s těmito pravidly.

Pozor! Na svůj vlastní příhoz nemůžete znovu přihazovat. Znovu se můžete do aukce zapojit, až na danou položku přihodí někdo jiný.

Kdy bude aukce ukončena?

Nejzazší termín ukončení aukce bude vždy udáván s přesností na minuty. Kromě toho bude uveden i časový odstup od posledního příhozu, po kterém aukce definitivně končí, ten je primárně stanoven na 10 minut od posledního příhozu. O případných změnách budete informování přímo u aukcí, kterých se změna týká.

Kdo hradí náklady na dopravu a v jaké výši?

Náklady na dopravu hradí vždy kupující (tj. vítěz aukce). Od června 2014 bude u každé aukce uvedena cena poštovného a balného, která se stanovuje dle aktuálního ceníku České pošty.

V případě, že uživatel vydraží více předmětů najednou, budou mu zaslány v jedné zásilce a poštovné bude kalkulováno pro celou zásilku. O výši poštovného bude vydražitel informován prostřednictvím OV.

Jak budou předány vydražené předměty?

V den následující po ukončení aukce bude výherce kontaktován přes OV, kde mu budou sděleny platební údaje. Tato zpráva se generuje automaticky, v případě úspěchu v několika aukcích najednou bude ještě zvlášť upřesněna výše poštovného. Platbu je třeba odeslat tak, aby byla do 10 dnů od zaslání platebních údajů připsána na účet pořadatele aukce.

Pokud vydražitel vydražené předměty neuhradí do 10 dnů, budou mu znovu zaslány podklady k platbě. Neproběhne-li platba v následujících 10 dnech, bude výsledek aukce zrušen. Nekomunikuje-li vydražitel nebo opakovaně neuhradí předměty z aukce, může mu být zrušeno členství v KLUBku.

Vydražené předměty budou zaslány na adresu uvedenou v registračních údajích do 10 dnů od obdržení platby.

Kdo zodpovídá za předání vydražených předmětů?

Za předání vydražených předmětů zodpovídá ten, kdo dané předměty do aukce věnoval, resp. aukci zajišťuje.  Není-li u aukce uvedeno jinak, zajišťuje ji provozovatel portálu VašeDěti.cz.

Aktualizováno 7.11.2016.

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (28 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Letošní narozeninové aukce už běží! Tentokrát budou ještě postupně přibývat další, celkem je jich připravena skoro stovka 😉

  Podrobnosti ještě během dneška v článku. Zatím aspoň info o změnách oproti posledním aukcím:

  * dražit můžou všichni registrovaní návštěvníci
  * aukce se budou rozbíhat i končit postupně až do 20.11.
  * do jedné zásilky lze sloučit i předměty z aukcí ukončených v různých dnech

 • Petra Vymětalová

  Gabcule, posílala jsem je 2.4. na mail uvedený v registračních údajích. Přeposílám 😉
  Jestli nedorazí během pár minut, napiš mi na mail – info@vasedeti.cz – zkusím to vložit do odpovědi na tvoji zprávu.

 • Gabcule

  Prosila bych moc o ty instrukce k platbě za vyhranou knížku. Děkuji!

 • Jarmuschka

  Petro, dala jsem Ti „volno“, ale ve víru povinností jsem stejně neaukčnila.
  😉
  Až pošleš, pošleš.
  🙂

 • Petra Vymětalová

  Dala jsem si přes svátky pracovní pauzu, už jdu dohánět resty. Info k aukcím pošlu během dnešního dopoledne 😉

 • Gabcule

  Já bych také moc prosila poslat na email instrukce co dál, když jsem si vyhrála knížečku v aukci. Děkuji!!!

 • Jarmuschka

  Tak jo, tak pro jistotu počkáme.
  🙂

 • Petra Vymětalová

  Jarmuschko, teď je tam poslední várka, jestli z ní o nic nestojíš, tak není nač čekat a posílám 😉 Jestli bys z ní ale něco chtěla, tak by asi bylo lepší počkat, nevím, kdy se rozběhnou další aukce. Nějaké věci, které bych do nich ráda měla, tu mám, ale teď během prázdnin to nejsem schopná nachystat.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist